Agatha84 Agatha84 komentáře u knih

Silo Silo Hugh Howey

Před Vánoci jsem měla možnost zkouknout 1. sérii seriálu a byla jsem tak nadšená, že Ježíšek donesl knižní podobu všech tří dílů.
A přestože je děj seriálu samotné knižní předloze vzdálen opravdu hodně (už bych se tomuto měla přestat konečně divit :-) , bavila jsem se i tentokrát.
Co mě asi trochu chybělo byla bližší charakterizace postav, a že jich tam bylo poměrně hodně. Na druhou stranu nevím, co mi přinese díl dvě a tři, takže se třeba ještě nějakého překvapení dočkám.
Pokud máte rádi postapo, k přečtení vám doporučím!

12.01.2024 4 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

I tento "dokonalý" díl se čte velmi dobře a svižně, takže v tomto ohledu jsem stále nadmíru spokojená. Co mě však překvapilo - a nevím, jestli v knize samotné, anebo ve změně mých vnitřních postojů, dost mě znechucovaly scény mnohdy až zbytečně pitvané brutality.... Takže nevím, jestli to autorka tentokrát přehnala, nebo prostě jen stárnu.
Pokud však dorazí další pokračování, ve frontě v knihovně si určitě postojím :-)

15.03.2023 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Tentokrát byla má očekávání naprosto překonána. Neuvěřitelná drsná psychologická sonda do života jedné rodiny, příběh o lásce, ať už je její podoba jakkoli zvrácená. Od začátku jsem se cítila lapena tím, co je předkládáno. Neustále zvyšující se napětí a dávkování informací tak akorát, abych měla pocit, že musím začít další kapitolu. Po celou dobu jsem se vlastně necítila nijak dobře a čekala, "kdy to přijde". Zcela hloupě jsem se nechala navést na jakési romantické vize a doufajíc ve šťastné zítřky jsem byla ve své nedospělé naivitě rozdrcena. Dokonalé!

08.07.2021 5 z 5

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

Mohu se prohlásit za hrdého majitele všech dílů této série a zároveň za počínajícího závislého na příbězích autora.
I tentokrát hodnotím plným počtem (s vědomím, že se jedná o zkreslený pohled plně zaujatého čtenáře :-)

23.10.2023 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Tak mě zase dostal :-) Sice mi to čtení obecně v poslední době trochu drhne a všechno mi trvá o dost déle než obvykle, nicméně alespoň jsem si ten společně strávený čas se všemi zúčastněnými náležitě užila. Postavy byly živé, plastické, dokonale nedokonalé, prostě lidské... A já mám pocit, že se panu Kingovi moc pěkně podařilo nahmátnout ten Jungův "Stín" tam uvnitř každého z nás... Rozhodně to nebylo naposledy, co jsem se do Castle Rock podívala! Skvostný to výlet!

09.12.2022 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Co napsat, abych jen trapně neopakovala všechny ostatní pochvalné komentáře? Jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Proč jsem sakra s Kingem nezačala "kamarádit" dříve...

04.08.2021 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Zpočátku je děj až neúprosně pomalý, lenivý,odpovídající horku ostrova,který je dokonale popsán. Měla jsem velké problémy s tím, abych autorovi uvěřila, že hlavními postavami jsou děti (možná jsem v tomto směřu jen negativně ovlivněna současnou generací stejně starých chlapců,které si v podobné situaci neumím představit ani pod vlivem silné sugesce :-) Každopádně, přerod nevinnosti až naivity v touhu po moci, nemorálnost a krutost je epochální. Zase jedna z knih, k níž se už- v tomto případě i díky Bohu - nemusím vracet, protože toto zapomenout nelze.

14.07.2020 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Přečeno již podruhé a mé emoce zůstaly nedotčeny. A přestože jsem i přes mou hodně slušnou amnézii na jakýkoli přečtený obsah starší dvou let tušila, kdo by mohl být oním zlounem, bála jsem se pořád stejně.
Tuhle sérii asi regulérně miluji

11.10.2023

Vraky Vraky Michael Robotham

Na základě několika přečtených recenzí jsem byla rozpolcena... jakože to není příliš dobré, vlastně tam není ani J.O., není o co stát. Přesto jsem neodolala a v jakési internetové akci knihu zakoupila. Jaký bych to byla ale blázen, kdybych se tak nerozhodla!
Příběh je přesně takový, jaký jsem očekávala. Plný napětí, akce, spletilých zápletek, humoru, s trochou romantiky. Jasně, politické, bankovní, špionážní stránce vůbec neholduji, jenž autor to vše předestírá tak, aby i ten největší analfabet (tedy já), porozuměl. No a taky, i když hlavním hrdinou není Joseph, je tam Vincent, děcka, takže neváhejte!!! :-)

05.08.2023

Nespavost Nespavost Stephen King

Přiznávám dobrovolně, že toto bylo utrpení nesmírné. Ještě se mi nestalo, abych se nějakým "Kingem" prokousávala tak dlouho a s tak evidentní nechutí. Jasně, obdivuji autora za jeho vypravěčský um, ale toto už pro mě bylo za hranou snesitelnosti. Zcela paradoxně ve mě "Nespavost" vyvolávala stavy nesmírné únavy a zavírajících se víček.
A třeba jsem jen nebyla ve správnou dobu u správné knihy. Ono by těch mých výtek bylo povícero, já totiž vlastně ani nepochopila, co se mi autor tímto příběhem snažil sdělit.

Dám si delší voraz a pak se zkusím zahojit nějakým jiným příběhem. Už teď se vlastně těším .... :-)

19.07.2023 3 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

I s odstupem pár dní přetrvává pocit údivu; údivu nad tím, jak může "víra" zdeformovat rodinné vztahy, pohled na svět, pohled na sebe, zároveň však i údivu nad tím, jak funguje americký vzdělávací systém... vážně můžu být jedním z nejlepších postgraduálních studentů, když přeskočím základní i střední školu a bude mne "vzdělávat" rodina?
I když nemohu dát plný počet, protože mi chybí ona pomyslná jiskra nezapomenutelnosti, emocí ve mně autorčino vyprávění rozpoutalo hodně. Především pak vzteku a zároveň asi i lítosti nad tím, co všechno jsme si my "lidé moudří" schopni navzájem činit!

23.03.2023 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Angela Marsons/Kim Stone patří k těm, po nichž sahám ve chvílích, kdy toužím myšlenkově vypnout a odpočinout si. I když jsou jejich osudy spíše předvídatelné a vystupující postavy charakterově lehce šablonovitě ustálené, mou potřebu klidu a "resetu" splňují na jedničku s hvězdičkou.

11.04.2021 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Já ty tři hvězdičky nemyslím nijak zle. Pořád je to skvěle napsané, vtipné, svižně ubíhající, jen ta Geraltova pubertální zamilovanost mi lezla na nervy. Ač neschopen cokoli prožívat, zmítá se stále v pociťované přitažlivosti vůči Yenn...
No a možná mě i negativně ovlivnilo to, že jsem první série seriálu (ač fanoušky knih výrazně kritizované) shlédla jako první (a tam se Geralt jako zaláskovaná puberťačka opravdu nechoval), a tak se mi ta neustále knihou vnucovaná zamilovanost až protivila.
Nic to ovšem nemění na tom, že tu na mě na poličce čekají další díly a já se na ně fakt těším!

09.11.2022 3 z 5

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

Krásné zakončení roku v přítomnosti tak trochu "jiného" Kalmanna.
Náhled na islandskou vesničku, život jejich obyvatel a vyšetřování zmizelého.
Autor má můj hluboký obdiv za (alespoň pro mě) dokonalé přiblížení k myšlení a prožívání člověka s PAS. Věřila jsem mu každé slovo.
Děkuji za milý čtenářský zážitek (jeden z těch, co rezonují fakt dlouho).

29.12.2023 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Maximální spokojenost - hodně sprosťáren, hodně vtipu, hodně nadsázky, spousta mrtvol.
Tahle nějak jsem se potřebovala s Geraltem a Marigoldem rozloučit a zároveň smýt tu podivnou pachuť, která mi tam někde vzadu po posledním dílu s Ciri stále zůstávala...

14.11.2023 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Rozhodně jsem očekávala něco trochu jiného. Tři zdánlivě nesouvisející příběhové linie plynou velmi pozvolna, takřka bez jakéhokoli významnějšího dějového posunu, občas jsou obzvláštněny vsuvkou týkající se života včel. Ještě aby ne! (přesto bych ocenila větší záběr, pokud hovoříme o environmnetálním románu). Asi nejvíce mne iritovaly ty podivné, unylé postavy, které po chvíli dávají zapomenout tomu, co bylo přečteno. A to je mi líto, přítomné varování pak může snadněji uniknout.

01.08.2023 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Jsem introvert se vším všudy, nicméně taková míra neviditelnosti a osamění vyděsila i mě. Putování s Addie mě rozhodně bavilo, sice by se některé kapitoly daly s klidem vypustit, ale za to kouzelné téma a krásný jazyk autorce s klidným svědomím odpouštím.

21.05.2022 4 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Přečteno podruhé. Mám takovou lehčí formu předčasné senility projevující se tím, že po pár letech zapomínám obsahy knih. Mohlo by se zdát, že je to super, protože bych třeba mohla ušetřit, bohužel se tak neděje. Místo na nové knihy mi chybí stále....
Ale zpět ke knize. Obsah se mi v mozkových buňkách sice poztrácel, nicméně jasně jsem si vzpomínala na to, že to bylo dobré.... A nespletla jsem se :-)
Naposledy jsem hodnotila 4*, v současné lehce labilní a snadno se dojímající náladě dávám za 5*. Nemám co vytknout, efekt odpočinku a pobavení splněn. Tak uvidíme, jak budu hodnotit za další pětiletku :-)

05.05.2022 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Srdcervoucí, emočně až na dřeň vyčerpávající kniha, a to vše bez jakéhokoli patosu. Díky profesní erudovanosti autorky i jejímu jazykovému citu mám před sebou opět nezapomenutelný příběh.

20.08.2021 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Po přečtení i druhý den přetrvává rozhořčené, zklamané neuspokojení. Byť jsem si předešlé dva díly užívala, i když se povětšinou jednalo o popisy mnohých poutí bez valného děje, stejný vzorec zde již nefungoval.
Od závěru něčeho tak profláknutého jakým Zaklínačská sága bezesporu je, jsem očekávala mnohem, ale opravdu mnohem více. Namísto splétaní všemožných dějových odboček jsem se dočkala dalšího větvení, podivných zkratkovitých závěrečných zápasů, celkové změny osobnosti jedné z postav na úrovni nevěrohodného zázraku a konci, kterému nerozumím...
Jen tak tak a bylo to za 2*.
Jdu to rozdýchat.

02.10.2023 3 z 5