Adellll Adellll komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásná knížka, kterou by si podle mě měl pečíst každý...

01.06.2019 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Upřímně jedna z nejhorších Kingových knih co jsem četla. Kromě masakru v mšetečku je to v podstatě jen o cestě pistolníka Rolanda. I přes asi 200 stran jsem knihu četla dost dlouho. Asi zkusím ještě další díly, protože mají fakt dobré recenze. Snad mě nesklamou:D.

23.04.2019 3 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Sice Osvícení podle mě bylo lepší, ale i Doktor Spánek byl čtivý. Začátek byl takový u Kinga průměr, ale prostředek a konec (cca 200 stran) se mi líbily fakt hodně. Ze začátku jsem byla ke knize dost skeptická, ale Doktor Spánek si to rozhodně nezaslouží. Celkově nadprůměrná Kingovka.

23.04.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Hodně dobrá kniha. Sice to na Kinga nemá, ale chvílemi byl příběh i docela temný. Bohužel hororem bych to nenazvala. Ale i tak docela sympatické postavy (hlavně kocour Wolfgang) a hezký konec. Akorát jsem chvílemi nechápala chování hlavní hrdinky.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha mě na to, že taková témata moc nevyhledávám, moc bavila, ale na to, jak je krátká, jsem jí četla docela dlouho. Bavila mě hlavně postava Denisky, která příběhu dodala šmrnc.

11.04.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Sice se mi 1984 líbilo trochu víc, ale i tuhle knížku mužů zařadit mezi nejzajímavější knihy co jsem kdy četla.

11.04.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jenda z nejlepších knih, co jsem kdy četla. To, co dokáží s lidskou myslí pár fanatickejch lidí, je dost znepokojující.

02.04.2019 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

V první řadě bych o knize řekla, že je docela zneklidňující. Hlavně to, že se 100 mladých bláznivých kluků přihlásí těměř na jistou smrt a neuvědomí si, že tam asi fakt chcípnou. Skvěle popsané postupné šílení a panika, když jim dojde že poslední co uvidí, bude buď asfaltka nebo dav nadšených diváků.

02.04.2019 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Skvělá Kingovka. Narozdíl třeba od It tady není žádný klaun sympaťák, ale dost nasraná psychopatka, která je mnohem horší než třeba Pennywise. Obdivovala jsem, co všechno za tresty je Annie schopná vymyslet, protože třeba useknout člověku chodidlo je trochu zvláštní a zatím v žádné knížce jsem nečetla o tak zajímavých trestech (srovnávala bych asi jenom s uškvaření člověka v Zelené Míli:D)

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Krásná kniha, při které jsem měla vážně na krajíčku. Nechápu, proč je kniha v dětském oddělení, protože pro děcka fakt není. Oceňuju i dobře promyšlené postavy. Čekala jsem nějaký obyčejný dětský příběh skoro o ničem, ale vážně mě kniha mile překvapila...

Zuby nehty (19 povídek) Zuby nehty (19 povídek) Ivona Březinová

Většina příběhů byla fajn. Nejvíc mě na tom děsilo že při troše fantazie by se to fakt mohlo stát. Nejlepší bylo podle mě Za zdí a Chi chi chi.

02.04.2019 4 z 5

Průměrná Kingovka. Děj poutavý, Trisha byla taky dost sympatická postava a některé okamžiky byly i celkem strašidelné, ale hororem bych to nenazývala...

18.03.2019 4 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Skvělé scifi. Prostředí pro tento typ knížek dost typické: smrtící virus, který ohrožuje lidstvo. To už tu bylo mockrát. Ale takhle dobré podání jsem ještě nečetla (tolik mě osobně neuchvátilo ani Metro 2033, které taky pojednává o tomto tématu, i když je to samozřejmě hodně odlišný)... Krásně propracované postavy (nebála bych se v některých případech srovnávat s Mistrem Kingem). Konec je takový dost zajímavý: pořád se nemůžu rozhodnout jestli to byl dobrý nebo špatný konec :D.

18.03.2019 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Hodně dojemný a zároveň krásný příběh. Líbil se mi mnohem víc než u Jak jsem potkal ryby. Jedna z knížek povinné četby která fakt stojí za přečtení.

18.03.2019 5 z 5

Stephen King jde do kina Stephen King jde do kina Stephen King

Všechny příběhy se mi líbily. Nejlepší je podle mě určitě Vykoupení nebo Ničemové ve žlutých pláštích. Šroťák mi přišel lehce bizardní a Pokoj 1408 takový na Kinga průměrný. Kukuřičné děti byli lehce nadprůměrné. Příběh měl zajímavý námět. Určitě stojí za přečtení.

06.02.2019 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Fajn oddechová knížka. Ke knize jsem se dostala díky Čtenářské výzvě a rozhodně nelituji. Děj je poutavý a zajímavý. Určitě stojí za přečtení.

06.02.2019 4 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Moc fajn knížka. Místy mě i docela mrazilo.

17.01.2019 5 z 5

To To Stephen King

Jedna z nejlepšich knih S.Kinga. Byla to asi má 7. kniha od autora. Pomalý rozjezd mi vůbec nevadil. Většina postav byla dost sympatická, i když Pennywise byl stejně nejlepší:Ddd. Každá postava měla svůj charakter a příběh, což na knihách SK obdivuju. A teď k té tolikrát zmiňované scéně sexu dětí: Těch pár stránek se dalo přežít, i když kdybych byla autor, asi bych se tak kontroverznímu tématu vyhnula. Celkově byla kniha skvělá a fakt hodně čtivá.

12.01.2019 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Fajn knížka. Některé povídky byly vážně zajímavé. Pro lidi co četli trilogii Sirotčinec slečny Peregrinové to krásně doplní příběh. Celkově kniha předčila očekávání...

12.01.2019 4 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Skvělá knížka. Jen konec mi příšel trochu useknutý...

12.01.2019 4 z 5