adelaska adelaska komentáře u knih

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

No tak to fakt ne...

25.10.2016 odpad!

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Opravdu nenáročná kniha u které člověk nemusí ani tak přemýšlet, což je u thrilleru vzácnost. Moc se mi líbil styl autorky, četla se neskutečně rychle. Doporučuji

22.08.2016 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Výborný thriller, s výbornou zápletkou. Rozjezd byl perfektní, nemohla jsem se odtrhnout, poté se to chvilku táhlo, ale po půlce to mělo takový spád, že jsem to dočetla na jeden zátah. Určitě budu pokračovat v dalších dílech jakmile vyjdou.

29.06.2016 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Jako milovnice Jojo jsem knihu musela přečíst hned jak dorazila. Je zbytečné vypisovat jak super knížka byla, protože to píšu u každé její knihy a zase bych se akorát opakovala. Jejich roadtrip mi udělal šílenou radost, miluju knižní roadtripy! No a když se to spojí s Moyesovou... Co se týče postav, miluju je, vžila jsem se do nich natolik, až jsem téměř prozivala i Edovu virózu :-D
Jinak pro mě malé mínus je délka knihy. Mohla by být klidně delší. Dá se zvládnout bez problémů na jeden zátah.
Jo a tahle obálka je nejdokonalejší z doposud vydaných knih od Jojo!

26.05.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Perfektní detektivní thriller, který se čte neskutečně rychle. Vůbec jsem se nenudila, neustále se něco dělo. Že by mě zápletka až moc překvapila se říct nedá, ono jak jsem četla, tak jsem si postupně dávala dvě a dvě dohromady a nabízejí se nám různé indicie, takže nebylo až tak těžké přijít na to, kdo v tom má prsty. Ale celá pointa toho mě samozřejmě překvapila a celkem zaujala. Těším se na příští rok, až nám autor nadělí další příběh, kde budou figurovat tito dva skvělí vyšetřovatelé! Za mě doporučuji

27.12.2015 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Už pátá kniha, co jsem od Colleen přečetla a stále ji miluju víc a víc. Knížka byla na rozdíl od předchozích okořeněná erotikou, ale stále převládal neskutečně silný příběh, jak je tomu u většiny jejích knih. Každá její kniha je jiná, dostane nás pokaždé něčím jiným.
Tahle knížka by klidně mohla nést název Bez naděje, ne, že by se jí podobala, ale životní zkušenost, kterou si Miles prošel byla pro něj opravdu beznadějná. Tate jsem si zamilovala hned, normální vtipná holka, která neslintá nad hlavním hrdinou každý dvě minuty, než jak je tomu u většiny hrdinek tohoto žánru.
Jak jsem již zmínila, miluju zatím všechny knížky od Colleen a jak píše uživatelka pode mnou, tak tohle je zatím moje nejoblíbenější od ní a pere se to těžce s Maybe Someday. Jasných 5*. Brzy vlítnu na Confess.

28.09.2015

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Tahle kniha je úplně jiný level, než většinou čtu a jsem ohromená, jak někdo mohl napsat tak skvělé dílo. Bude to také tím, že jsem moc thrillerů nepřečetla, tudíž nemůžu tolik srovnávat. Zpočátku jsem se do knihy bála pustit, především kvůli její tloušťce, která ale jak jsem již zjistila, není vůbec žádný problém. S Poutníkem se nerada loučím, chci vědět co dělá teď, jaké je jeho poslání a věřím, že existuje.

"Říká se, že láska je slabá, ale není to pravda: láska je silná. Téměř v každém člověku trumfne všechno ostatní - vlastenectví i ambice, náboženské přesvědčení i vychování."

A ne, žádnou romantiku nečekejte.

29.03.2015 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Dokonalé! Naprosto dokonalé!
Kdo to nečetl, tak rychle přečíst.
Vůbec mi to nepřišlo předvídatelné, naopak, co se tam dělo, mě každou chvíli šokovalo. Nemohla jsem se od toho odrhnout. Naprosto dokonalý thriller. Chvilkami jsem se i bála :-)
Povinně přečíst !!!

08.10.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Mám slzy v očích... Nejlepší díl z celé série !!! Budu hodnotit jako celek. BYla jsem si zpočátku taková nejistá, ale konec trilogie to vše změnil. Moc se mi kniha (celá trilogie) líbila, chtěla jsem dát 4 hvězdičky, protože 5 jsem dala svojí milované Divergenci, ale díky tomu konci, který se mě tak moc líbil a vyvolal tolik slz a emocí musím dát 5 hvězd.
Co se týče postav, s Katniss jsme si moc nesedly, jsem na tom povahově úplně jinak a v některých situacích kdybych mohla bych ji proliskala. Za to Peeta, Finnick i Haymitch se mi velice líbili. Ale žárlivé výstupy Hurikána mě doslova štvaly. Tahle kniha dokáže vyvolat spoustu emocí a já doporučuji každému přečíst...

18.09.2014 5 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Jee to bylo takové příjemné pohlazení po duši. Dlouho se mi nestalo, že bych knihu přečetla tak rychle a zároveň si přála, ať ještě nekončí.

26.11.2022 5 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Přečteno doslova jedním dechem. Harlan Coben se právem řadí mezi mé nejoblíbenější autory.

27.10.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha přečtená během pár hodin. Moc se mi líbila.

27.08.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Pro mě zatím thriller roku. Naprosto dokonalé. Přečteno během jednoho dne, což mluví za vše.

01.07.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Netřeba komentáře. Dokonalost sama.

18.06.2017 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Oddychové, napínavé a celkem neodhadnutelné, alespoň pro mě. Moc se mi to líbilo, četlo se to neskutečně rychle.

01.03.2017 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Naprostá pecka. Srovnala bych to s Dědičkou ohně - možná trochu lepší. Manon se mi dostává pod kůži čím dál více a nemůžu se dočkat dalšího pokračování!

31.12.2016 5 z 5

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

S hodnocením jsem opravdu na vážkách, jelikož kniha nebyla až tak špatná, ale prostě mě vůbec nijak nepřekvapila a víceméně skoro vše bylo předvídatelné. Mrzí mě tak nízké hodnocení, ale existují pro mě mnohem lepší thrillery a kdybych hvězdičku přidala, bylo by to nespravedlivé.

16.10.2016 2 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Pecka, přečteno během 24 hodin. To mluví za vše

16.08.2016 5 z 5

Nadobro ztracený Nadobro ztracený Harlan Coben

Souhlas s komentářem pode mnou - do poslední chvíle nevíš nic. Perfektní, Harlan opět nezklamal.

12.08.2016 5 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Ch. Link opět nezklamala, pro mě špičkový thriller přečtený za pouhý den. Kvalitativně bych ho srovnala s jejími předchozími thrillery, nicméně zde pachatele odhalíme velmi brzy, což může být pro někoho trochu zklamání, že žádný pořádný šok se zde nekoná. Kniha si ale přesto stále udržuje to správné napětí, postavy jsou tak důkladně vykresleny a jejich pocity taktéž, tudíž se člověk krásně vžije do jejich kůže. Za mě spokojenost.

21.05.2016 5 z 5