Ada0004 Ada0004 komentáře u knih

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Je to smutné, když se člověk až nyní potká s E.M.R. a je to veliké štěstí, že jej konečně objevil! Bylo mi dopřáno prožít tak intenzivně bolestný život a nechat si ještě dlouho rezonovat otisk jeho duší. A jaký je ten náš?

20.03.2024 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Prima detektivka! Čtu detektivky jako oddechovky a tato série je super! Výborně se čte- má to jednu vadu- když vezmete do ruky - nemůžete přestat! Tento díl jsem přečetla jako poslední - tak se mi pěkně vše poskládalo, ale doporučuji postupně.

22.03.2023 5 z 5

Úžasná kniha při jejímž čtení jsem cestovala po Číně s autorem a prožívala a viděla všechny hrůzy, které popisuje i neskutečnou vstřícnost a laskavost místních obyvatel, kteří zde vedou tak krutý život. Výborně napsané - naprosto mne pohltila. Hluboce se skláním před tak profesionální novinářskou prací. Hned jdu hledat do archivu ČT natočené reportáže. Všem vřele doporučuji!!!

25.09.2022 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Napínavé, smutné čtení! Tentokrát jsem tak trochu tušila, i když stejně zavládlo překvapení! Kolik nešťastníků žije kolem nás? A kolik dobytka by si tak zasloužilo do pekel!

31.03.2024 4 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Velice milé, úsměvné a sympatické setkání s inspektorem Prévitem. Moc jsem se pobavila- vřele doporučuji - příjemná oddychovka!

15.04.2023 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje první setkání s autorkou. Po této detektivce mi přijde jako česká Camilla Läckberg- čte se jedním dechem, není to krvák a hlavně mě baví příběhy postav. Milé oddychové počtení. Těším se na další.

23.01.2022 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Film Želary je velice povedený, jsem ráda, že jsem se seznámila i s jeho předlohou. Kolik toho můžete prožít a vstřebat z tak útlé knihy! Velice vydařené! Doporučuji.

09.05.2024 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Já nevím jak to ten Backman dělá, ale UMÍ! To byla tak pěkná pohádka! Prožila jsem s Medvědínem i Hedem několik životů. Kniha se nedala odložit - chvílemi jsem se smála nahlas, pak strachy nemohl člověk ani dýchat a o takové masáži srdce se vám ani nesnilo . Jdu hledat na HBO..

05.01.2024 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Opět pěkná česká detektivka se zajímavým rozuzlením. Prima počtení.

17.05.2023 4 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Příjemná detektivka, prima oddychovka, četlo se samo, žádný krvák, velice zajímavé rozuzlení a ještě k tomu smutný, ale trefně vykreslený život postižených. Mám velkou radost z šikovných českých autorů.

22.02.2023 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

To jsem si zase smlsla! Hluboký nezapomenutelný dech beroucí zážitek ! Nádherný vypravečký jazyk, který vás pohltí. Baví mne autorčino barvité vykreslení přírody a míst, kde se odehrává - vše pod jejím perem ožívá a přímo vás vtáhne do knihy. Přečteno téměř na jeden zátah nedalo se tam ty postavy opustit a nechat čekat...

02.11.2022 5 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Nádherná kniha, která Vás přenese do Mexika před 100 lety a dovolí Vám prožít uchvacující a magický příběh a k tomu z několika perspektiv.

16.04.2022 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Píši až s odstupem několika let po přečtení, ale tato kniha rozhodně patří mezi mé oblíbené a nezapomenutelné. Chvíli trvá než se člověk zorientuje v tolika postavách, nicméně to není vůbec na škodu. Naopak úžasné pomalé vtažení do života jednoho městečka, kde člověk poznává mnoho lidí, se kterými se setkal a čím hlouběji proniká čtenář do jejich nitra, tím se nestačí divit... zajímavé, působivé čtení. Výborně vykreslené postavy a bolestně zachycené pokrytectví kolem nás.

15.06.2022 5 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Nádherná kniha - první setkání s autorem. Jsem nadšená! Roztomilý černý humor. Překvapivý, bláznivý děj a postavy, které si člověk zamiluje. Já to vidím Něco mezi Pulp fiction a Arthurem Truluvem. Moc se těším na další autorovo skvosty...

12.02.2022 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Jsem moc ráda, že jsem měla možnost se seznámit s dosud mne neznámou poválečnou historií Řecka a tolika těžkých životů několika generací. V knize je též dobře vykreslena naše pochmurná komunistická etapa dějin. Velice poutavě psané, čím si řecké děti a celá komunita u nás prošly. Zajímavé bylo sledovat osudy několika rodin až do současnosti. Vřele doporučuji.

19.06.2024 5 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Opět prima počteníčko - hrůza, že to člověk nedokáže odložit. Velice povedený díl! Moc jsem si to užila a těším se na další.

03.04.2024 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Velice pěkné vykreslení obyvatel dědiny i dobře propojené, ale mne to moc nechytlo, byla jsem ráda, že jsem dočetla.

22.02.2023 3 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Krásná kniha! Díky nakladatelství Vyšehrad si může čtenář užít knihu všemi smysly - příjemný formát s nádhernými ilustracemi- požitek. Výborně napsané- těžké téma skvěle vykreslené ze všech úhlů - jak oběti, zrůdného pachatele a jeho zdůvodnění konajícího dobra a přitom naprosto devastujícím okolní životy, tak i zúčastněných, kterých se též dotýká. Napínavé, okořeněné tajemnem. Doporučuji!

20.11.2022 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Kniha byla šokující ! Myslím si, že po jejím přečtení musí být zdrceni rodiče, kteří tam své děti měli a neměli tušení čím si jejich potomci prošli. Je to velice kruté a děti, které toto absolvovaly musely být velice silné a mít obrovskou touhu jít za svým snem. Jak zdrcující je potom výsledek ... tolik zničených a zmařených životů, které se ani nepřiblížili ke své touze a přitom pro to tolik obětovali. Smutné, strašné, téměř neuvěřitelné čeho se mohou dopouštět na tak zranitelných bytostech.

03.11.2022 4 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Jsem moc ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky. Velice zajímavé čtení. Pro mne první setkání se světem neslyšících a nestačila jsem se divit, čím vším si musí procházet - jak to mají v životě těžké - hlavně v době docela nedávné .... děkuji za poutavé a poučné přiblížení tichého světa plného tak těžkých bojů. Moc bych přála hluchavkám, aby se s jejich světem mohlo seznámit co nejvíce lidí, abychom mohli pochopit s jakými překážkami se každý den musí potýkat a mohli se naučit jim pomáhat a alespoň trochu usnadnit tak náročné soužití s námi .

04.08.2022 5 z 5