Ada0004 Ada0004 komentáře u knih

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Dobré počtení. Napínavé, čtivé, zajímavý děj s překvapivým koncem, který mne trochu zklamal… líbí se mi i propletení s osobním životem vyšetřovatelů, i když je pravda, že to ke konci zastínilo samotné vyšetřování. Níže někdo upozornil na školu a prázdniny - sama jsem si to neuvědomila při čtení, ale ano-to je nesmysl, který by se do knihy neměl dostat…mladá autorka je velice nadějná a šikovná, jdu vyhledat první knihu a těším se na další. Držím palce!

19.12.2022 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Krásné! Myslela jsem, že si přečtu oddychovku, ale potřebovala jsem mít na knihu svůj nerušený čas. Je zde tolik dojemných a těžkých témat, mnohdy vás kniha pobaví, ale především vtáhne do smutných životů. Je to ale milá Backmanovská pohádka, kterou občas potřebujeme všichni.

03.02.2024 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Knihy od autorky mám ráda, pěkné, čtivé detektivky, ale konec se mi absolutně nelíbil! To by profesionál nikdy neudělal! No zakončení trilogie mne nepotěšilo! Tak uvidíme, co nového vzejde z pera K.T.

10.09.2023 4 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Moc pěkná, zajímavá , nevšední detektivka. Líbila se mi forma psaní - vyprávění, rozhovoru - tehdy a dnes velice zajímavě podané téma - jak Sudet kolem války (je to opět jedna z těch knih, u kterých si člověk uvědomí, že je šťastný, že tuto dobu nemusel prožít), tak i posametové době. Velice se mi líbil i konec- skvělé pane Březino, to se Vám opravdu moc povedlo! Bravo! Vřele doporučuji!

16.05.2023 5 z 5

Moc zajímavé čtení, hlavně pro příznivce případů prvního oddělení. Čte se jedním dechem. Velice si vážím těžké a náročné práce policie, kolik to stojí úsilí dohledat a vše poskládat, mnohdy s pomocí velkého štěstí, aby dopadli zločince, kolik hrůz si nosí v sobě a jak to musí být zoufalé, když narazí na tak podlé a ostudné jednání některých zúčastněných. Děkuji autorům za provedenou knihu.

13.03.2023 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Hodně dobrá kniha!!! Velice těžká, depresivní témata, co s Vámi pěkně zacloumají a rozhodně Vás nenechají v klidu, ale výborně napsané. Skvělý autorčin um - barvitý popis postav, naprosté vtažení do děje, mnohdy tak syrové až Vás mrazí a dlouho musíte povídku rozdýchávat. Mnohé příběhy ve mne zanechaly hlubokou ránu, po které zůstane asi trvalá jizva. Za mne skvělé.

10.10.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Krásná kniha, která se čte jedním dechem a při které si člověk uvědomí, jak je šťastný, že tuto dobu nemusel prožít.

05.12.2021 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Je to k neuvěření, že se mi tato kniha dostala do rukou až ve zralém věku! Jsem velice mile překvapená, jak se krásně čte příběh cca 180 let starý jak je poutavý a jak musel být na svoji dobu pro ženy převratný a odvážný! Vřele doputučuji.

20.02.2024 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Teda to bylo taaaak krásné počtení ! Naprosto mne nadchlo! Milé pohlazeni po duši . Příjemná oddychovka , která tak hladce, sametově plyne mezi prsty s lišáckým úsměvem skrytým v pravém koutku Tak tuto knihu asi budu muset mít po ruce, aby si člověk mohl udělat radost

28.03.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

No je to takový ženský román, ale zajímavě vyprávěný, pomalu odkrývající, dech beroucí příběh jedné rodiny, velice čtivý. Co mě hodně bavilo a přišlo mi naprosto skvěle podané, byla doba, ve které se odehrává - vřele doporučuji - čtenář si prožije atmosféru od počátku minulého století až po konec války, ale nejvíce kolem zrady našeho národa, intrik pomatence a fanatika, který rozpoutal peklo v Evropě, které by určitě nemělo tak děsivé následky, nebýt slabochů a pomýlených, kteří se nechali zatlačit do kouta a za každou cenu chtěli zachování míru, a že to bohužel byla cena přespříliš vysoká - jak aktuální v dnešní době!

06.03.2023 4 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Posloucháno jako audiokniha rodinou včetně babi přes 85.r. a všichni jsme se moc pobavili, ale není to humor pro každého !!! Opatrně pro někoho, kdo neměl s ARto Paasillinou ještě žádné zkušenosti ... Nám autor sedí a rozšiřujeme pro něj místo v knihovně. Doporučuji pro nadšence černého humoru.

10.07.2022 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Asi nejoblíbenější kniha od pro mne blízkého a výjimečného autora. Velice silný příběh o skutečných událostech, které probíhaly v době mého dospívání za humny a já o nich neměla ponětí. Vyhledala jsem poté dokumenty o zaniklých místech a když tam člověk dnes prochází mrazí ho při vzpomínce jak kruté to muselo být pro všechny, kteří to prožívali.Je mi jich moc líto. Zajímalo by mne divadelní zpracování, kterého se chopilo JD, ale kvůli covidu asi mnozí nemohli vidět snad ještě bude možnost. Autor píše velice zajímavé poutavé a hlavně naprosto vystihující příběhy z našeho kraje. Pojďte jeho prostřednictvím k nám ochutnat!

07.12.2021 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Kniha se mi moc líbila hlavně jako celek. Přijde mi velice zajímavá až geniální. Krásný a poutavý příběh s nádherně vybarvenou přírodou a zvyky před 200 lety, který se pěkně povedl přenést na filmové plátno a pak ten překvapující skok do současnosti. Chvilku mi trvalo se rozkoukat, ale potom mne dostala ta paráda možnosti jednání s prevíty, kteří jsou naprosto v klidu, že na ně nikdo nemůže a jejich setkání s hastrmanem... to mne moc bavilo. Myslím, že by se nám takový hastrman hodil.

19.11.2021 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Naštěstí jsem už četla 2 knihy od autorky, tak jsem trochu měla představu do čeho se pouštím. Skláním se před talentem paní Hanišové - BRAVO - dokonale vtáhnout do takových hrůz, vždy je to tak bolavé, protože to člověk žije s nimi výborně napsané, mistrovsky přenesené těžké životy jedné rodiny dotýkajících se bolestných témat dnešní doby i té nedávno minulé. Nelehké čtení, které tak zasáhne

07.10.2023 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Napínavá detektivka, která vás nenechá ani chvilku vydechnout.Ano je tam hodně postav a je to překombinované, ale čte se to výborně jedním zatajeným dechem.

13.03.2023 4 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Prima detektivka. Moc hezky se četlo . Napínavé milé počtení. Doporučuji.

01.05.2023 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Historické romány nečtu, tak se mi do této knihy moc nechtělo - volba padla jenom díky ČV23. Jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou a vydržela jsem. Krásný pohádkový příběh plný napětí, lásky, krutosti, zrady, odpuštění. Jako bonus se čtenář dozví jak se žilo v této těžké době a navíc i zakusí těžký život židů. Ač jsem Benátky několikrát navštívila, neměla jsem ponětí, že zde vzniklo první ghetto a že název pochází právě odtud. Při příští návštěvě si musím projít vřele doporučuji!

29.04.2023 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

To je strašné-detektivky Lisy jsou pro mne tak nebezpečné ! Když vezmu do ruky- mohu odložit až po přečtení ! Snad se z té závislosti vymaním opět skvělé napínavé, nepředvídatelné. Jenom mne mrzí, že zápletka, kvůli které vše začalo, byla nějak zametena do ztracena.

16.04.2023 5 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Úžasná kniha! Propojilo se mi i s připomínkou srpnových událostí ... Není moc co dodávat - skvěle napsané vtipné, smutné - tak hmatatelně člověk cítí a znovu prožívá tu dobu ... jak maturitní ročník, tak hlavně tu hrůznou dobu a co dokázala z lidí udělat! Já po nezapomenutelném divadelním představení Hrdýho Budžese budu mít navždy Helenku Součkovou před očima a v srdci jako Báru ...

22.08.2022 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

To byla taková krása! Kniha, která tak opravdově, syrově, přitom tak neskutečně empaticky, citlivě a něžně k člověku promlouvá! Nádherný čtenářský zážitek! Je tak vzácné opět objevit takový poklad v literatuře! Opět děkuji DK jinak bych tento skvost nenalezla a to bych byla o tolik chudší! Vřele doporučuji vnímavým, citlivým čtenářům! Krása, která nelze popsat slovy.

24.03.2024 5 z 5