99jana99 99jana99 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Opět skvělé napsaná kniha paní Mornštajnové, čtivé, napínavé a děsivé až do konce, tohle je opravdu depresivní kniha, kterou ale doporučuji přečíst.

20.04.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nejdřív jsem se bála, že knihu nepochopím, po pár stránkách.... úžasný nápad, skvělé napsané, chápu proč byla kniha zakázána. Tohle se hodí na několik období historie a bojím se že i současnosti.

16.04.2021 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Krásná knížka, ikdyz venku pršelo, měla jsem při čtení knihy pocit , že mi v pokoji svítí slunce, kvetou fialky a rozkvétají stromy... Anna místy hodně upovídaná, ale plná fantazie, nadšení... dojemný konec, jsem ráda, že jsem se rozhodla pro tuhle knihu ze čtenářské výzvy.

14.04.2021 5 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Pro mě kniha bylo trápení, četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Ztrácela jsem se ve jménech, často jsem knihu nevnímala, bavil mě až úplný konec, přesto dám šanci ještě další knize od Agathy Christie

11.04.2021 3 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Druhý díl nebyl lepší než první, bylo to skvělé pokračování, které se čte parádně a při kterém si říkáte ať to neskončí, kéž by byl třetí díl. Skvělé napsané oba díly.

04.04.2021 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Martin Goffa prostě umí. Kniha napsaná tak, že mé největší sympatie patří únosci, pro jehož počínání mám pochopení....??? A pak Miko Syrový, ten mě taky baví.

02.04.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tak nevím, za mě tento rok nejslabší kniha co jsem četla. Psané jako slohová práce žáka základní školy. Spíš komedie než thriller, prostě nepovedené.

29.03.2021 1 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Opět dobře napsaná knížka této spisovatelky. Knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah, nedalo se jinak. Nemocniční prostředí tehdejší doby je vykresleno věrohodně, těším se na další díl o sestřičce Sylvii. Určitě doporučuji přečíst.

26.03.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Tohle jsem přečetla jedním dechem. Krásně napsaný příběh psa. Není co dodat, prostě přečtěte.

22.03.2021 4 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Již několikátá kniha p. Goffy a opět nemůžu jinak než 5 hvězd. Mě to prostě baví. Má to napětí, humor... Už se těším na další knihu

21.03.2021 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Velmi čtivě napsaná kniha, pokud se to dá napsat o knize, která popisuje hrůzy, co museli někteří zažít. Líbí se mi styl, kterým autorka píše.

14.03.2021 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Opět dobrá detektivka Martina Goffy, jeho knihy mě zatím baví. Mají vtip, napětí, nejsou plné krve, přesto vás čeká překvapení.

12.03.2021 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Opět dobrá kniha tohoto autora. Za mě doporučuji, hlavně těm, kteří nepotřebují, aby tekly potoky krve v detektivkách. Čtivé.

07.03.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se mi četla velice dobře, je z prostředí, které je mi známé a blízké, vadí mi ale jedno vulgární slovo, které Petra Dvořáková ráda používá nejen v této knize, a za to ubírám hvězdu.

05.03.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tak tohle je......Každou stránku jsem hltala, ať už jsem na konci, ať už Barunce někdo pomůže, poslední list jsem se bála, už se slzami v očích, otočit...oprávněně. Skvěle napsané.

28.02.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Kdyby to šlo dám i vic hvězd, skvělé napsané, čtivé. Litovala jsem Editu, fandil Irme. Druhá kniha paní spisovatelky a opět skvělá. Těším se na další, kterou už mám v knihovně.

26.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Tleskám paní Lednické, jak skvěle dokáže psát. Vůbec nevím, co bych měla napsat k hodnocení, ale určitě doporučuji přečíst a těším se na třetí díl.

21.02.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Moje první kniha této autorky a jsem ráda, že už jí mám za sebou. Nářečí mi nevadilo, ale celkově zbytečně drsná řeč, kdy člověk se jde "vychcat", ale kočka vyčůrat. Pocházím z vesnice, a ikdyz drby ano, tak tolik ne. Ani tolik závisti. Jsem zvědavá na další knihy této spisovatelky, snad budou lepší.

07.02.2021 1 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nejdřív jsem si říkala, že sice zajímavé čtení, ale tak na tři hvězdy, žádné "přečteno jedním dechem", ale část, kde se vydali do pohoří, knihu posunul na plný počet hvězd. Konec byl opravdu..... víc čtení už by moje nervy neunesly, naprosto strhující

01.02.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kdyby to šlo, dám i více hvězd, nejdřív jsem se sice musela srovnat se stylem psaní, chyběly mi dialogy v uvozovkách, na které jsem zvyklá, ale po pár stránkách už ne. Skvělé, poutavě napsané. Dobu, o které se v knize píše hodnotit nemůžu, protože nikdy nepochopím, kde se vzalo v člověku tolik zla, aby dokázal takto zacházet s druhým člověkem. Nepochopím, kde se v Zuzaně brala síla dál žít. Každopádně jedna z nej knih co jsem četla.

22.01.2021 5 z 5