7Clary7 7Clary7 komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tuto knihu by měly matky dostávat v porodnici jako povinnou četbu.

23.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha desetiletí, alespoň pro mě. Nemohu vytknout ani jednu větu.

28.04.2021 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Autorku mám moc ráda. Tato knížka pro mě byla strhující. Nebála bych se srovnání s Šikmým kostelem.

11.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Stejně skvělá jako první díl. Zkusme paní autorku Lednickou přemluvit, aby napsala i 4. díl :-)

28.04.2021 5 z 5

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

K již řečenému bych chtěla vyseknout poklonu panu překladateli Šedivému. Jeho úkol nebyl nikterak lehký, aby zachoval pomalu plynoucí poezii. Doporučuji číst v klidu a tichu. V MHD si takovou krásu neužijete :-)

03.06.2021 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Petru Soukupovou miluju. Zmizet je pro mě nejlepší její knížka (zatím).

11.03.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Knihu jsem přečetla na základě kladných recenzí, ale nesdílím je. I když je kniha velmi čtivá, jazykově skvělá, popisy krásné, brutální scény k příběhu patřily, tak na mě autorka dělá dojem prvoplánovosti. Knih z tohoto období vychází v současnosti mnoho. Byla bych radši, kdyby tak výborná autorka zpracovala jiný příběh na téma násilí na ženách. I když nejde jen o toto jediné téma samozřejmě.
Četla jsem i Němce i Doupě. Proto vím, že autorka je výborná. Za tu prvoplánovost musím ubrat na 2*

16.04.2021 2 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Říkala jsem si, co na tom Hartlovi je, když tu knížku přečetlo tolik lidí. Oceňuji nápad s rozdělením na dva příběhy. Začala jsem Veronikou a přečíst i příběh jejího bratra už jsem se nutila. Takové obyčejné, povrchní. Ale to asi někteří čtenáři mají rádi, aby se nemuselo přemýšlet a knížka se mohla číst měsíc a ne zhltnout za dva dny.

18.05.2021 2 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Moje oblíbená autorka a opět skvělá knížka. Řekla bych, že nejvíce dá střední generaci s dětmi. Úplně jsem viděla některé scény živě. Je dobré si občas uvědomit, jak tu samou věc prožívá partner nebo dítě. Autorka je žena, ale skvěle umí vykreslit myšlenkové pochody muže. V popisu dětského prožívání je přímo geniální. To dokázala v knížce Klub divných dětí.

04.05.2021 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Líbila se mi forma rozdělení do kapitol dvou životních příběhů. Ale to je asi tak všechno. Čtivá knížka sice je, ovšem obsahově překonána. Jak již někdo psal - literatura 90.let. Katka na svůj věk a ve 21. století neskutečně naivní. Sexuální život Marie - soft porno.
Nevím, koho autorka zamýšlela jako cílovou skupinu.

28.04.2021 1 z 5

Židovská válka Židovská válka Lion Feuchtwanger

Přečetla jsem celou trilogii jedním dechem a bylo mi moc líto, že je konec všemu tomu nádhernému čtení a poučení. Pro mě mělo největší přínos to, že nejde jen o fabulaci, ale o historická fakta. Je to taková nádhera, že k tomu ani nic víc nebudu psát.

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Vydržte prvních 100 stran, ty mě skoro odradily to dočíst. Pak se vše začíná spojovat a do sebe zapadat a stojí to za to.

31.07.2021 4 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Hodně zajímavé čtení, takové intelektuální. Některé čtenáře donutí i vyhledat význam některých použitých termínů. Pro lidi žijící v Praze ještě s nadstavbou - místopisem, historií, současností...

16.04.2021 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Přečteno na jeden zátah, nemohla jsem se odtrhnout. Vondruškovy historické knihy neznám a určitě si nějakou vyberu.

29.08.2022 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Dočetla jsem knížku v noci. Ještě plno dojmů doznívá. Mám chuť napsat HUSTÝ, MAZEC, NÁŘEZ. Jestli toto je prvotina, musí mít autorka ještě plné šuplíky :-)
Doporučila bych číst jen duševně vyrovnaným, jinak vás to roztrhá. Alespoň pro mě hodně sugestivní styl psaní

13.05.2021 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Pardon, pane Javůrku, ale to jste nepsal vy. Po Chaloupkách a Sudetském domě tomu nemohu uvěřit.

09.03.2023 2 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Kniha popisuje z velké části válečnou realitu v Čechách sepsanou anglickou autorkou. Pozitivně mě překvapilo, že tam nebyly žádné závažné chyby, jak jsem již v jiných knížkách cizích autorů zaznamenala.

30.01.2023 4 z 5

Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Lea Kampe

Kniha přečtena jedním dechem, nedalo se přestat číst. Velmi dynamický děj. Pro mě neznámá hrdinka. Tato kniha mi umožnila poznat nejen ji, ale rozšířila jsem si obzory o válečném období ve Varšavě.

25.01.2023 4 z 5

Tichá srdce – kláštery a jejich lidé Tichá srdce – kláštery a jejich lidé Alena Ježková

Krásná, vytříbená kniha. Autorka věnovala knize mnoho času a je to znát v každé větě. Velký dík, autorko.

21.01.2016 5 z 5

Tichá srdce 2 - příběhy míst a lidí Tichá srdce 2 - příběhy míst a lidí Alena Ježková

Po přečtení prvního dílu jsem dychtivě otevřela tento díl druhý. Opět autorka brilantní v každé větě. Nádherná kniha s nádhernými fotografiemi.