4xbabča 4xbabča komentáře u knih

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Příjemné oddychové čtení, jak už je u autorky Julie Caplin už tradici. Hlavní postava Ozzy dokázala zděděný hrad uvést s pomocí svých nových přátel do krásné předvánoční pohody. Ale určitě by bylo dobré je dozvědět víc o Skotsku.

20.02.2024 4 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Krásný příběh odehrávající se ve dvou časových liniích v současnosti a v době Vikingů. Kniha mě mile překvapila, je moc hezky napsaná, dobře se čte o kouzlu lásky, přátelství i odvahy. Určitě doporučuji k přečtení.

20.02.2024 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Krásný silný příběh mladé ženy Victorie, která má obrovskou odvahu poprat se se všemi nástrahami a zlem, které ji život přináší s obdivuhodnou silou a odhodláním. Kniha je určitě úžasným čtenářským zážitkem.

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Moc hezké romantické čtení ve formě povídek, a i když jsem od autorky četla tento žánr poprvé, bylo to moc milé překvapení a kniha se mi opravdu líbila.

Mezi mlýnskými kameny Mezi mlýnskými kameny Milly Johnson

Krásná kniha s opravdovým příběhem ze života ženy středního věku, ale takových jako je Shay je spousta, které se obětují pro své okolí, až jsou na pokraji svých sil. Bylo dobře, že nakonec našla odvahu to změnit a být šťastná.

Slunce zapadá na východě Slunce zapadá na východě Věra Nosálová

Opravdu zajímavá knížka, kde se spolu s hlavní hrdinkou Marií objevuje téma léčitelství, kouzla bylinek a zázraků přírody. Krásný čistý příběh, od kterého se nelze odtrhnout a pohladí po duši. Určitě doporučuji k přečtení.

25.01.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Tentokrát to bylo opravdu jiné čtení, ale nebylo to špatné, ale příběhy s Erikou se mi líbí přeci jenom víc.

25.01.2024 4 z 5

Taková, jaká jsi Taková, jaká jsi Beth Moran

Tak tohle byla kniha, která potěší a moc dobře se čte. Bylo to hezké a příjemné čtení. Hlavní postava příběhu Olivie, která se ve svých třiceti letech rozhodne vydat vlastní cestou a dokáže si poradit i s potížemi, se kterými se setká, je obdivuhodná.

25.01.2024 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Moc hezky napsaná kniha, která určitě vede k zamyšlení, jak v dnešní uspěchané době většina lidí myslí jen na sebe. Čas je zastavit se, myslet pozitivně a udělat občas radost i ostatním a najít si své štěstí v životě. Určitě doporučuji k přečtení.

18.01.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Krásně napsaná kniha, plná napětí a šokujících překvapení, kdy se nedalo vůbec odtrhnout od čtení.

18.01.2024 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Další romantický příběh, tentokrát s fotografkou Fionou, se odehrává v Tokiu s bližším poznáním krás vzdáleného Japonska a také jeho kultury. Během čtení přímo láká se zastavit a v klidu si vychutnat šálek čaje.

18.01.2024 4 z 5

Mám ráda hajného Mám ráda hajného Milena Kozderová

Pěkná odpočinková kniha, která určitě každého pobaví. Život mladé ženy z Prahy se změní přestěhováním na venkov a následně do hájovny, kde chovají spoustu zvířat, které manžel přiváží, ale stará se o ně hlavně manželka, pro kterou je vše nové a náročné. Ale je to jinak dost pěkné a veselé čtení.

10.01.2024 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Číst si knihu od mé oblíbené spisovatelky je vždy sázka na jistotu a dobré čtení. Tentokrát sice bez inspektora Bergmana, ale s příběhem v krásné šumavské přírodě a s tajemnou minulostí místních lidí, kteří zde žili a žijí.

10.01.2024 5 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Zatím všechny příběhy z Green Valley byly krásné romantické čtení v prostředí Skalistých hor. Tentokrát je to příběh automechaničky Annie, která po autonehodě se vrací zpět do běžného života a také ke své oblíbené práci a přátelům. Tato krásná čtenářská série opravdu stojí za přečtení a já se těším na další knihu, která už brzy vyjde.

10.01.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Romantické příběhy od autorky Julie Caplin jsou už jistotou, že jde o příjemné čtení. Tentokrát hlavní postava Hattie se octne díky dobré pracovní nabídce uspořádat svatební obřad na krásném sídle, uprostřed vinic ve na francouzském venkově. Najde si tady nové přátele, ale i lásku. Příjemné pohodové čtení.

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Po letech jsem se dostala ke knize Lenky Lanczové, ale tentokrát už byl příběh o dospělé hlavní hrdince Erice. Ta po rozchodu s přítelem se po čase seznámí s Maxem. Vztah není bez problémů, partner je žárlivý a jeho matka, to je velmi nepříjemná paní. Kniha je moc hezky napsaná, autorce se povedla a i po letech je to hezké čtení.

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Příjemné čtení v prostředí nádherného Chorvatska u moře, krásných pláží a návštěv některých měst a ostrovů, s příjemnou prazdninovou atmosférou. A i byl příběh byl opět čtivý, hlavní hrdinka Maddie sympatická, šikovná a zdatně odolává různým problémům, které zažívá na luxusní jachtě. Kniha se mi moc líbila a určitě ji doporučuji k přečtení.

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět výborný detektivní příběh, který se tentokrát odehrává na jihu Čech je plný tajemna z minulosti a napětí až do samého závěru knihy.

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

To, že je autorka Michaela Klevisová dvojnásobnou držitelkou ocenění něj česká detektivka je zcela na místě, protože i tentokrát šlo o úžasný čtenářský zážitek. Detektivní příběh, který se odehrává na jižní Moravě, řeší se problémy ornitologie, ale i vztahy místních obyvatel, které nejsou zrovna dobré. Krásné čtení a určitě jedna z nejlepších knih autorky.

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Vyprávění o cestě do Santiaga de Compostela, kam se vypravila už spousta poutníků. Ladislav Zibura ji po deseti letech absolvoval už podruhé a díky jeho humornému popisu cesty o lidech z celého světa, kteří zde najdou i spoustu nových přátel a zároveň si vzájemně podpoří a pomáhají. Díky humornému vyprávění je to moc příjemné čtení.