4xbabča 4xbabča komentáře u knih

Nové šance Nové šance Lilly Lucas

Tentokrát už pátý příběh ze Skalistých hor byla opět sázka na jistotu, že to bude opět pěkné čtení, kde nechybí romantika, přátelství a krásná příroda.

09.05.2024 5 z 5

Chirurgova dcera Chirurgova dcera Audrey Blake

Stejně jako první kniha V jeho stinu ani její pokračování nezklamalo. Tentokrát Angličanka Nora odjela studovat medicínu na Boloňskou universitu v Itálii. V tehdejší době tam studovala jako jediná žena a nebylo to pro ni vůbec snadné, ale nevzdala to a těšila se po dostudování na návrat do Anglie. Krásný příběh, který určitě stojí za přečtení.

05.05.2024 5 z 5

Les Bor Les Bor Pavel Kohout

Docela dobrá česká detektivka z prostředí Branišovského lesa u Českých Budějovic určitě nezklamala. Pěkný příběh, kde nechybí napětí s přináší příjemné čtení.

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Milý, ale krátký příběh z vánoční Prahy s její krásnou atmosférou a kde nechybí ani romantika.

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

Další krásná kniha od spisovatelky Jany Poncarové, která je opět krásně napsaná, ale zase jiná než ty předchozí. Popis poválečné situace v naší republice je dobře vystižen, kde jsou i skutečné osobnosti kulturního a společenského života. Moc pěkný příběh, který se čte jedním dechem a určitě jej doporučuji k přečtení.

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Kniha této autorky byla moje první, kterou jsem od ní četla. Příběh hlavní postavy švadleny Iris nebyl špatný, kniha se i docela dobře četla, ale závěr se mi nelíbil.

14.04.2024 3 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Nejdříve bylo otázkou jakou částí knihy začít se čtením. Rozhodla jsem se pro příběh Simony. Obě části jsou moc dobře napsané, hezky se i čtou, ale v příběhu je hodně smutku a bolesti, které hlavní postava Nely prožívá, musí je řešit a rozhodnout, jak s životem naložit dál.

14.04.2024 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Další kniha od dnes již mé oblíbené autorky opět nezklamala. Bylo to takové příjemné oddechové čtení o mladé ilustrátorce Elle, fence Tess a veterináři Devonovi a jejich postupném sblížení.
I

14.04.2024 5 z 5

Probuzená šelma Probuzená šelma František Niedl

Michal Dabert opět jako neohrožený hrdina v příběhu, kde nechybí cestování téměř po celé Evropě, spousta spolehlivých aut, jachty a hlavně čtivá kniha plná napětí.

05.04.2024 4 z 5

Z popela Z popela Aly Martinez

Je to jen malý okamžik a změní se život a vše je úplně jinak než dříve. Dvojice, která po tragédii zůstává spolu, postupem času odhaluje skutečnosti a tajemství z minulosti, která opravdu překvapí. Kniha se četla moc hezky, nepostrádá napětí a určitě si přečtu další knihy této autorky.

20.03.2024 5 z 5

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

Krásná kniha odehrávající se v 19. století v Londýně o příběhu mladé dívky Nory, která žije v lékařském prostředí, kde se toho spoustu naučila, i když v tehdejší době to bylo pro ženy nepřijatelné. Nádherné čtení a těším se na pokračování.

20.03.2024 5 z 5

Vlastní pokoje Vlastní pokoje Jana Poncarová

Dvanáct rozhovorů autorky Jany Poncarové se současnými českými spisovatelkami bylo opravdu příjemné a milé čtení. A také si už lépe dokáži představit, jak taková kniha vzniká, a že to není vůbec jednoduchá záležitost a určitě doporučuji k přečtení.

12.03.2024 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Na krásném švédském venkově dojde opět k dalšímu zločinu na jarmarku se starožitnostmi. Vyšetřováním je opět pověřen inspektor Peter Vinston ze Stockholmu spolu s místní mladou policistkou Tove Espingovou. Stejně jako první kniha je i tato opět super čtivá detektivka se spoustou překvapeni.

12.03.2024 5 z 5

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Kniha se sice docela dobře četla, ale příběh samotný se mi tolik nelíbil, už jsem od autorky četla lepší knihy.

06.03.2024 2 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Tak to je opravdu moc pěkná detektivka, odehrávající se v krásném prostředí švédského venkova a se sympatickým inspektorem Peterem Vinstonem. A já už se těším na další díl.

29.02.2024 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Kniha Pozdrav z Itálie je opravdu příjemnou oddechovou četbou, plnou cestování Francií, Švýcarskem a Itálií, v krásném autě a se zajímavým společníkem.

29.02.2024 5 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Krásně napsaný příběh dvou nerozlučných kamarádek, který nabádá zamyslet se co je v životě důležité. Je to první kniha od autorky Dagmar Čechové a určitě není poslední.

22.02.2024 5 z 5

Milostný příběh jednoho života Milostný příběh jednoho života Beth Morrey

Příběh důchodkyně Missy, který je vlastně vzpomínkami na její život, ale zároveň trpí samotou, když už její rodina není nablízku a velmi jí chybí. Ale Missy časem poznává nové přátele, vzájemně si pomáhají a ona i ve svém věku je opět šťastná. Krásná kniha, která určitě stojí za to si ji přečíst.

20.02.2024 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Příjemné oddychové čtení, jak už je u autorky Julie Caplin už tradici. Hlavní postava Ozzy dokázala zděděný hrad uvést s pomocí svých nových přátel do krásné předvánoční pohody. Ale určitě by bylo dobré je dozvědět víc o Skotsku.

20.02.2024 4 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Krásný příběh odehrávající se ve dvou časových liniích v současnosti a v době Vikingů. Kniha mě mile překvapila, je moc hezky napsaná, dobře se čte o kouzlu lásky, přátelství i odvahy. Určitě doporučuji k přečtení.

20.02.2024 5 z 5