Les Bor

Les Bor u Českých Budějovic je místo opředené mnoha tajemstvími a tragickými událostmi. Není tedy divu, že poté, co najde skupina studentů v lese zavražděného muže, vyvolá tento hrůzný čin značný rozruch. Případ dostává na starosti zkušený kriminalista Karel Koutný spolu s Janem Sojkou, který se z rodinných důvodů vrací z Prahy do rodného města. Ač byl Sojka pryč několik let, vyšetřování vraždy se ho osobně týká – oběť, vdovu i podezřelé s ním totiž spojuje společné studium na střední škole. Dříve než detektivové dokáží rozplést spletité nitky případu, zasáhne do vyšetřování nečekaná událost, která ovlivní i jejich osobní životy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424585/les-bor-ayU-424585.jpg 3.558

Jihočeské detektivky 1.

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Les Bor

Felidae
20.11.2020

Nic nečekáš a také nic nedostaneš. Úžasně vyplní čas, když čekáš např. u lékaře.

alzbeta4340
18.10.2020

Snadné čtení na nedělní odpoledne. Na Českobudějovicko trochu divoké, na můj vkus je tady docela dost mrtvých. Autor píše věcným, popisným stylem, takže jsem obětí nijak neželela, spíš mě zajímalo, co bude dál.

Emily82
20.08.2020

Po knize jsem sáhla také kvůli známým místům. Děj jednodušší, ale jinak prostě oddychovka na dovolenou, kdy si nechcete pretěžovat mozek filozofickými úvahami.

tygřímáma
23.07.2020

Za mě super oddychovka. Líbilo se mi, že se děj odehrává v pro mě známých místech. Jen konec jsem čekala jiný, ale to je problém můj, ne spisovatele.

karel0684
06.07.2020

Tohle byla pěkná oddychovka, Místy nelogické události. Trochu jednodušší a "něco tomu chybělo"

bookcase
27.06.2020

Měla jsem za to, že díky atraktivní kulise bude v knize víc napětí, dokonce i duchařinu bych brala. Tohle byla klasická detektivka, ale zase mě bavilo, jak autor v textu mlžil a záměrně sváděl na jinou stopu, i když někdy okatě. Určitě z toho mohlo být vytěženo víc, ale zase - vyšlo to v edici zelených detektivek, takže to s tématem koresponduje.

invocation11
10.06.2020

Ach jo, chudák ten náš budějovickej Bor… a přitom má takovej potenciál! Na knížku jsem se těšila, ale jsem vážně DOST zklamaná. Napínavé…? To tedy nevím, trochu mám pocit, že na rozdíl od dalších čtenářů jsem četla úplně jinou knihu.

Vadilo mi neustálé opakování jmen (vlastně příjmení) osob, na které se zrovna děj soustředil – zeptala se Koutná a Koutný na to řekl a tak pořád dokola... pokud se ve scéně nacházejí pouze tihle dva, je přeci jasné, o kom se mluví, čtenář nepotřebuje pořád dokola číst, že Koutná se zvedla, zatímco Koutný zůstal sedět a zamyšleně se na Kutnou zahleděl, když Koutná kráčela pokojem… Je to zkrátka rušivé, pomalu to ze čtenáře dělá blbce a kdyby se to prostě nahradilo obyčejnými zájmeny, znělo by to daleko lépe a uhlazeněji. Stejně tak mi vadily překlepy, chybné používání sloves (zatímco vylézat z postele) nebo skloňování (projel Březnice - Březnicí! Je to TA Březnice, nikoli TY Březnice), před vydáním by to vážně chtělo trochu lepší korekturu...

Dějově: klasická rádoby tajemná vražda, milenecká zápletka, jednoduchý motiv, nesympatické postavy a náš tajemný les Bor, o které se to celé opírá. A to zcela záměrně. Páč kdyby Boru nebylo, nebyla podle mě ani tahle kniha. On je ten název totiž tak hezky lákavý, ale co si budeme povídat, o ten Bor zas až tak nejde a jeho tajemná aura se vytrácí s každou další stránkou...

Po pravdě, nechápu tak vysoké hodnocení. Když jen porovnám s Chamtivostí od Berga, kterou jsem po Boru začala číst a kterou VÁŽNĚ doporučuji, je to úplně jiný level. Jako určitě lepší než hovadina Oni, která si také bere náš Bor na paškál, ale i tak mě to nijak neoslovilo, ani nebavilo – 1,5.

moničina
23.05.2020

Trochu miestami prehnaný a umelý dej a umelo vykreslené postavy. Ináč, zápletka bola fajn.