Nultá hodina přehled

Nultá hodina
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520292/bmid_nulta-hodina-Izn-520292.jpg 4 195 195

Hedvika se vrací do poválečného Československa po sedmi letech, které prožila v Londýně a ve vojenské službě v Africe. Z trosek se snaží znovu vystavět svůj někdejší život, postupně však zjišťuje, že jednotlivé dílky se poztrácely a nic už není jako dřív. Hrůzy války a léta odloučení ji s manželem odcizily, a do cesty jí navíc vkročil jiný muž. Hedvika mezitím bezmocně pozoruje, jak v její vlasti jednu totalitu střídá druhá. Podaří se jí vystoupit z neklidného bezčasí nulté hodiny?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nultá hodina. Přihlašte se a napište ho.

chrudas
08.06.2024 5 z 5

Nultá hodina si mě získala. Ano je to velmi smutný příběh, ale tím spíš je snadněji uvěřitelný. V poválečných letech to u nás nebyl žádný med kor pro lidi, kteří byli pro demokracii a první republiku. Nultá hodina dle mého zaslouží pozornost, i když na většinu čtenářů bude příběh působit ponuře a melancholicky. Kniha se mi četla dobře.

cérka
07.06.2024 3 z 5

Audiokniha

Interpret: Dana Černá
Melancholická kniha = melancholický přednes. Zvolené hudební podkreslení příběhu pomohlo dodat atmosféru, ale jiskru nezažehlo.

K žádné z postav jsem si nedokázala vybudovat pozitivní vztah, bohužel. Je zvláštní, že já, tak milující silné ženské hrdinky, ty z pera Jany Poncarové nedokážu pochopit, uchopit, přijmout...
Příběh na mě působil silně depresivně. Chybí mu jakákoliv radost ze života a ta pak chybí i mně. Příběh je vystavěn na myšlenkách a pocitech hlavní hrdinky a ač na pozadí děje zuří krvavá, rudá poválečná léta, čtenář musí neustále lovit mezi řádky, a to je velmi unavující.

Han-nah
02.06.2024 3 z 5

U recenze na tuto knihu jsem si připomenula 100 lidí - 100 chutí. Pro nás 100 čtenářů a každý jiný názor a to ten svůj, který tady v DK nemusíme nikomu obhajovat. Někomu se daná kniha líbí, druhého nezaujme. A to se teď po přečtení Nulté hodiny stalo mě a s recenzí jsem na tom asi stejně, jako recenze "Ctv".
I tak si od autorky ještě něco vyhledám a posoudím.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Pláňata, Nespoutaná Aljaška a další knižní novinky (40. týden)

01.10.2023

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Nultá hodina v seznamech

ve Čtenářské výzvě67x