izabelle - Přečtené (25)Artemis Fowl
? - březen 2011
Artemis Fowl 2002, E. Colfer

Četla jsem jenom tenhle jeden díl. Příjemně strávených pár letních dní a to je vše.


Město ze skla
? - březen 2011
Město ze skla 2010, C. Clare (pseudonym)


Město z popela
? - březen 2011
Město z popela 2010, C. Clare (pseudonym)


Město z kostí
? - březen 2011
Město z kostí 2009, C. Clare (pseudonym)

Líbilo se mi jak začala. Ale obal je příšernej.


Temné hory
? - březen 2011
Temné hory 2006, P. Carman

Četla jsem ji jako jedinou a jako maličká. Pamatuju si jak sem s ní ležela v posteli a svoje pocity. A to je všechno.


Zavržený
? - březen 2011
Zavržený 2010, B. Fitzpatrick

Upíři, andělé, teď přídou zombychleři. Vážně je se na co těšit... Ale určitě je to lepší jak Stmívání, jen nevím jestli chci číst pokračování.


Nikdykde
? - březen 2011
Nikdykde 2006, N. Gaiman

Do nedávna jsem jí vydávala za svou nejoblíbenější knihu, i když už si vůbec nepamatuju o čem byla. Ale vždycky vím, jaký jsem z knihy měla pocit. Takže to neříkám jen tak, jen si jí asi budu muset přečíst znovu.


Ať vejde ten pravý
? - březen 2011
Ať vejde ten pravý 2010, J. A. Lindqvist

No páni. Nějak jsem jí nikdy číst nechtěla, no okolnosti tomu tak chtěly a nelituju. Eli, Eli lama sabachtani?


My děti ze stanice ZOO
? - březen 2011
My děti ze stanice ZOO 2005, C. V. Felscherinow

Realita. To se mi líbilo. Dodnes si pamatuju jenom jak sem byla ztotožněná s jejím přístupem k jejímu pískovi, taky mi vadí když se můj pes zajímá o někoho jiného. Ach jo, zní to strašně. :D A pak to, jak si dělala 'tetování', no jo, moje paměť.


Mrazení
? - březen 2011
Mrazení 2010, M. Stiefvater

Škoda že jí nemám jako knihu, četla jsem jí jen v e-booku, jak já je nemám ráda. Ale páni. Vyměnit charaktery hlavních hrdinů - hrdinka stoická, přesně jak bylo napsáno a hrdina citlivka, si nevybere každý spisovatel, a asi ví proč. Kdo by to pak chtěl číst, cílová skupina jsou přeci týnejdžerky, které touží po dokonalých princích na bílém koni (či stříbrném volvu - ew). Ale mě se to líbilo, netradiční a logické. Vždyť hlavní hrdinka se nestala 'vlkodlakem', ne proto, že by se tak Merlin, případně autor rozhodl, ale proto, že jí otec upekl v autě. Hlavní hrdina si žije ještě kratší život než obyčejný smrtelník, co to je proti nesmrtelným vlkodlakům. A tak vůbec. Teším se na pokračování. Ale víte co mě děsí? Ta věta obsahující "... uvnitř jejího těla, roste hrozba, ..." doufám, že nebude v těhu, jako hlavní hrdinka, myslim. Jestli jo, tak se naštvu.


Příběhy Septimuse Heapa: Znamení draka
? - březen 2011
Příběhy Septimuse Heapa: Znamení draka 2006, A. Sage

Bylo v ní hodně o lodi, myslím, moje paměť je jako síto, ne, jako černá díra. Její obal jsem nijak nezinovovala, takže mi neuvízla v paměti tolik jako první díl. A další jsem už nečetla. No když jsem jí četla bylo to něco epochálního, to určitě ano.


Příběhy Septimuse Heapa: Magyk
? - březen 2011
Příběhy Septimuse Heapa: Magyk 2005, A. Sage

Pamatuju si jak jsem z ní byla nadšená, když jsem jí četla, a že je to docela dávno. Kniha si vysloužila dokonce i extra péči v podobě přebalu z novinových výstřižků, jelikož jsem její obal rozstříhala a udělala z něj koláž. Přinesla jsem jí pak jednou do školy a už nikdy neodnesla. Asi to bylo tak dokonalé, že si jí někdo přivlastnil.


Kytice
? - březen 2011
Kytice 2014, K. J. Erben

Čtu jí pravidelně od úplného maličkata. Učila jsem se pasáže a recitovala všem příbuzným. Usínala s ní pod polštářem. Prostě kniha mého dětství. Proto ze mě vyrostlo to, co jsem, nejspíš.


Rozbřesk
? - březen 2011
Rozbřesk 2009, S. Meyer

odpad!

Totální nechutný hnijící smíšený odpad na té nejhorší skládce světa. Co to mělo, sakra, znamenat? Bylo to až nechutný. SPOILER: To, co mě tak rozhodilo, je to jejich "dítě" ani to nemůžu napsat. Je mi vážně špatně.


Zatmění
? - březen 2011
Zatmění 2008, S. Meyer

Nuda. Nuda. Vůbec teď zpětně nevim o čem to bylo. Kdybych neměla k porovnání ještě pokračování tak má odpad.


Nový měsíc
? - březen 2011
Nový měsíc 2008, S. Meyer

Bellindu bych okamžitě zabila a všechny problémy by se vypařily jak pára nad hrncem. Je normální půl roku (nebo jak dlouho) řvát pro jednoho zombychlera?


Stmívání
? - březen 2011
Stmívání 2005, S. Meyer

Nejlepší z celé "ságy", chtěla jsem jí číst kvůli hrdinčině jménu a upírech. A dostala jsem ránu dveřma při průvanu přímo do obličeje. Měl jí nechat zupířit už na konci týhle knihy a žádný pokračování a žádnej (sparkl) upíří boom by nemusel nastat.


Krátky druhý život Bree Tannerovej
? - březen 2011
Krátky druhý život Bree Tannerovej 2010, S. Meyer

Lepší jak všechny Bellindy a Edáni dohromady.


Veronika se rozhodla zemřít
? - březen 2011
Veronika se rozhodla zemřít 2000, P. Coelho

S Veronikou jsem se na začátku naprosto ztotožňovala. Co sakra na tom světě mám dělat? Ale na sebevraždu se mám moc ráda. I když výlet do blázince by nebyl marný, přesně jak píše, od blázna nikdo nic neočekává.


Jedenáct minut
? - březen 2011
Jedenáct minut 2009, P. Coelho

Moje první 'Coelhovka', když jsem to četla vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Přečetla jsem to za jedno odpoledne, líbilo se mi to, a dnes jsem už úspěšně zapomněla o čem to bylo. O prostitutce? Snad. Vzpomenu si jen na Copacabanu. A sprchy. No vida.


Vražedná pomsta
? - březen 2011
Vražedná pomsta 2010, S. Collins

Horší. Ale ten konec?


Aréna smrti
? - březen 2011
Aréna smrti 2010, S. Collins

Prostě páni. Sice mi chvíli trvalo zvyknout si na přítomný čas stylu psaní, ale bylo to sakra blízko mému šálku kávy.


Hostitel
? - březen 2011
Hostitel 2009, S. Meyer

Ani začátek mě neodradil, ale stejně mi trvalo dýl přečíst Hostitele, než obyčejně čtu stejně obsáhlé knihy. Bylo to něco jinýho, rozhodně lepšího než to, co nám S. naservírovala předtím. Ale stejně je tu ale. Nechala bych hlavní hrdinku umřít. Obě. Na happy endingy už se dneska nehraje.


Digitální pevnost
? - březen 2011
Digitální pevnost 2005, D. Brown

Jedna věta shrnující tuhle knihu? Quis custodiet ipsos custodes. Kdo bude hlídat hlídače. A to je taky to jediný co si z tý knížky pamatuju. Ne, že by se mi četla špatně.


Den Trifidů
? - březen 2011
Den Trifidů 1972, J. Wyndham