Artemis Fowl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha byla oceněná prestižní literární cenou za dětskou knihu NIBBIES. Colferův Artemis Fowl zazářil podobně jako Harry Potter J. K. Rowlingové, na rozdíl od něj si však v čarovném světě pohádek počíná jako padouch. Artemis Fowl, dvanáctiletý hrdina působí svou chytrostí jako zázračné dítě. Je bez táty, s mámou jsou problémy, ale on se tím nenechá zdeptat. Má veliký plán: učiní vše pro to, aby získal co největší bohatství. A jak jinak, když žije v Irsku, než prostřednictvím skřítků leprikónů? A jak jinak, když žije v našem, 21. století, než prostřednictvím té nejmodernější techniky? Příběh má spád, mísí se tu opět realita s fantazií. Další knížka pro děti i dospělé je tu aneb “James Bond ve světě víl a pohádek”....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5471/artemis-fowl-5471.jpg 4.2509
Série:

Artemis Fowl 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

The Artemis Fowl Files, 2001


více info...
Nahrávám...

Komentáře (60)

Kniha Artemis Fowl

Artex
10. července

Harry Potter nesahá ani po kotníky...

Bafy
15. června

Netušila jsem co od toho čekat, ale je to fajn oddechové a zábavné čtení....


Hanncha
23. května

Artemis Fowl mě moc bavil. Ale díly jsem nečetla postupně. Už v době kdy jsem ji četla, což byla nějaká třeba 7. třída, na mě kniha působila jako pro mnohem mladší čtenáře.

Simix.š
19. května

Knihy jsem četla jako dítě. Mám první 3 díly a dodnes jsem si je nechala a nedarovala do knihovny, páč to je srdcovka. Nedávno jsem zahlédla, že natočili film, ale hodnocení děs a kritici ho pošlapaly. To je pro mě hrozné zklamání, protože knížka je bezva a má super filmový potenciál. Dokonce si ještě pořád pamatuji některá písmena z šifry, která jsme potom používaly jako abecedu pro dopisy na ZŠ, takže je učitelky nemohly číst, když nás náhodou chytily :D

Monisek.B
23. dubna

Mily pribeh, zajimavy a prijemne kratky. Ale bohuzel mi prisel malo propracovany, chtela jsem se totiz o jednotlivych postavach dozvedet mnohem vic... Skoda.

Klarkare
18.10.2021

Kniha sa mi veľmi páčila.

Eeper242
25.07.2021

fakt pekná kniha :)

mrník
11.07.2021

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Artemise jsem si dokonce jednu dobu představovala jako ideál mého vysněného kluka. V dalších dílech, samozřejmě.

1