Artemis Fowl

Kniha byla oceněná prestižní literární cenou za dětskou knihu NIBBIES. Colferův Artemis Fowl zazářil podobně jako Harry Potter J. K. Rowlingové, na rozdíl od něj si však v čarovném světě pohádek počíná jako padouch. Artemis Fowl, dvanáctiletý hrdina působí svou chytrostí jako zázračné dítě. Je bez táty, s mámou jsou problémy, ale on se tím nenechá zdeptat. Má veliký plán: učiní vše pro to, aby získal co největší bohatství. A jak jinak, když žije v Irsku, než prostřednictvím skřítků leprikónů? A jak jinak, když žije v našem, 21. století, než prostřednictvím té nejmodernější techniky? Příběh má spád, mísí se tu opět realita s fantazií. Další knížka pro děti i dospělé je tu aneb “James Bond ve světě víl a pohádek”....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5471/artemis-fowl-5471.jpg 4.2446

Artemis Fowl 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Artemis Fowl, 2001

Kniha Artemis Fowl

IamReader

Do letošního vydání reedice téhle knížky jsem netušila, že vůbec existuje a musím se přiznat, že závidím všem svým vrstevníkům, kteří měli možnost si tenhle skvost přečíst jako děti! Bože, jak moc bych si přála dostat se k ní když mi bylo tak 12, vím jistě, že bych to hltala a zamilovala si to.
Zbožňuju ten humor, postavy, výborně vymyšlenou zápletku, je to prostě úžasná dobrodružná jízda (nejen) pro mladší čtenáře, které už nebaví princezny a rytíři.
Je to chytrý, vtipný a zkrátka skvělý příběh a jestli někdy budu mít děti, rozhodně to budou milovat taky.

lucie3725

Četla jsem nové vydání, které vyšlo spolu s filmem. Nejdřív jsem ke knize kvůli zápornému hrdinovi přistupovala s despektem, ale pak mě to vtáhlo. Artemise dokonale vyvážila postava Myrty. A úplně nejlepší je Sláma! Jak na něco takového Colfer přišel... :D

Yoh

Poprvé jsem Artemise četl jako malej a byl jsem z příběhu unešenej. Včera jsem jí dočetl už z pohledu dospělýho a jsem z ní nadšenej stejně jako tehdy.
A co oceňuju asi nejvíc - všechno to dává smysl, zápletky jsou dotažený do konce, každá postava má svůj hlas a je dobře rozeznatelná už podle způsobu řeči a vypravěč má dokonalý nadhled a všechno podává s britským/irským humorem. 5*

Atlantis

O tom, že série s Artemisem Fowlem existuje, jsem věděl. Toť vše. A po přečtení prvního dílu lituji, že jsem ji nenašel dříve.
Příběh je relativně komorní, vše se děje prakticky na dvou místech. Svět je ale vymyšlen s takovou grácií a nadhledem, že mě opravdu bavilo jej poznávat. Ve fungování různých skřetů jsem občas viděl náznaky Terryho Pratchetta.
Dialogy jsou skvělé. Postavy si odsekávají, jsou ironické, řeč plyne jako ve skutečném životě.
První díl byl povedený, snad si série kvalitu udrží.

dedecko
22.12.2019

Krásné fantasy, slyšel jsem o zfilmovani

gab72
30.10.2019

Syn dostal tuto knihu v rámci povinné četby. A že se to nedá. Trochu jsem se do ní dívala, četli jsme spolu, protože se to opravdu nedá. Jediné co je dobré, tak to je spád děje. V dětské literatuře je určitě mnohem a mnohem lepších knih, které dítěti něco dobrého dají, než je tato.

Trijan
17.09.2019

Kniha Artemis Fowl je jedním slovem báječná. Propojení moderního světa se světem skřítků se velmi zdařilo. Ksrdci mi přirostla postava Klusáka a strážnice Myrty Krátké. V hlavě mi zní stále věta: " Blativý všechno zničí".

MartinL992
02.06.2019

Kniha sa prezentuje ako konkurencia Harryho Pottera, čo ja by som tak nevnímal. Harry aj Artemis majú svoje klady a svoj priestor ktoré dokáže krásne koexistovať a nie je nutné ich porovnávať. Mne je Artemis napriek Harryho vyššej popularite omnoho bližší. Jednotka vyrozpráva príbeh prvého stretnutia sveta škriatkov s Artemisom ešte v úlohe záporáka. Príbehu nemám čo vytknúť, je plný skvelých nápadov, postavy sú sympatické a človeku robí radosť že číta tak kvalitne poskladaný príbeh. Je to klasika vhodná pre deti aj pre dospelých. Jediným mínusom je pre mňa nasilu humor ktorým jednotka ovplýva a ktorý sa našťastie v ďalších dieloch nenachádza. A trochu si rýpnem :D autor sa snaží aby dej pôsobil logicky, čo sa mu aj darí iba jeden drobný detail "Autor povedal že škriatkovia môžu mať len jedno dieťa za celý život. Pri tom už v jednotke sa objavia bratia Problém a Gabo." Je to prakticky nepodstatný detail ale človek sa nad tým pousmeje :)

Odveta
Odveta