Operace Arktida

Malý a neuvěřitelně zlobivý, odvážný kluk Artemis Fowl si získal čtenáře po celém světě. V první knize Artemis Fowl, která vyšla v Albatrosu v květnu 2002, se mu podařilo získat bájný zlatý poklad z podzemní říše skřítků a vzápětí o něj zase přijít. V druhém pokračování se pouští do nového dobrodružství. Má všechny předpoklady k tomu, aby vyhrál: chladnou hlavu, neuvěřitelnou inteligenci a množství podivných přístrojů, jakoby vypůjčených z filmů o Jamesu Bondovi. Ale jak to tak bývá, každý hrdina jednou přecení své síly. A tak má Artemis co dělat, aby vyvázl ze smrtelného nebezpečí. Budou mu pohádkové bytosti žijící hluboko pod zemí pomáhat nebo ho budou pronásledovat?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9788/operace-arktida-sXw-9788.jpg 4.2327

Artemis Fowl 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Artemis Fowl: The Arctic Incident, 2002

Kniha Operace Arktida

Eeper242
předevčírem

Je to fakt dobrá kniha a fakt sa mi pači možno lepšia než tá prvá.ale, možno nie

mrník

Kam se hrabe Harry...

MatoPalkes

Super čítanie ako celá séria.

Mabie
19.06.2020

Dobré jako každý Artemis.

Blanchidlo
02.06.2020

Na knihu jsem narazila náhodou v knihobudce, čte se výborně a už sháním zbytek série :-D

kristijan
21.04.2020

Hezky vymyšlený svět skřítků, krásně odporní skřeti, zajímavý hlavní (anti)hrdina. Výsledný dojem ale sráží slabý děj - u druhého dílu ještě výrazněji než u prvního. Svého času byl Artemis hodně srovnáván s Harrym Potterem, podle mě ale to srovnání není moc namístě. Jednak je Artemis trošku jiný žánr a jednak Harry Potter je díky výbornému příběhu úplně jiná liga.

Atlantis
24.02.2020

Artemis i v druhém díle baví. Pravda, jeho inteligence nezáří tak, jako v prvním díle, ale i tak jsem se nenudil. Pořád platí, že postavy se mezi sebou baví přirozeně, nemáte pocit, že sledujete umělou konverzaci.
Samotný příběh mne zaujal trochu méně. V prvním díle vše probíhalo na jednom místě, problém byl více soustředěný. V Operaci Arktida se situace točí kolem záchrany (potažmo) celého světa a to je přeci jen stokrát viděné klišé.
Artemis Fowl je zábavné čtení a já se těším na pokračování.

dedecko
25.12.2019