Operace Arktida

Operace Arktida https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9788/bmid_operace-arktida-sXw-9788.jpg 4 365 26

Artemis Fowl série

Malý a neuvěřitelně zlobivý, odvážný kluk Artemis Fowl si získal čtenáře po celém světě. V první knize Artemis Fowl, která vyšla v Albatrosu v květnu 2002, se mu podařilo získat bájný zlatý poklad z podzemní říše skřítků a vzápětí o něj zase přijít. V druhém pokračování se pouští do nového dobrodružství. Má všechny předpoklady k tomu, aby vyhrál: chladnou hlavu, neuvěřitelnou inteligenci a množství podivných přístrojů, jakoby vypůjčených z filmů o Jamesu Bondovi. Ale jak to tak bývá, každý hrdina jednou přecení své síly. A tak má Artemis co dělat, aby vyvázl ze smrtelného nebezpečí. Budou mu pohádkové bytosti žijící hluboko pod zemí pomáhat nebo ho budou pronásledovat?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Artemis Fowl: The Arctic Incident , 2002

david9690
david9690
21.12.2023 5 z 5

Další fajn jízda na vlnách fantazie. Tahle série mě baví a hlavně Klusák, Myrta a Sláma jsou úplně výborné postavy. Celkově je to super vymyšlené, zábavné a moc dobré počteníčko, sice primárně asi pro mladší čtenáře ale to mi vůbec nevadilo. Jen moc nechápu proč se to někteří snaží porovnávat s něčím jiným (třeba HP)... Každá série je úplně jiná, a knihy jsou neporovnatelné.

ja.kordo
ja.kordo
20.06.2023 5 z 5

Musím povedať, že si túto knihu z detstva pamätám v ešte lepšom svetle, ale to sa nie je čomu diviť :) Aj tak dávam plné hodnotenie, lebo je to stále strhujúce pokračovanie vynikajúcej jednotky, prinášajúce vítané zvraty vo vzťahoch postáv, bez ktorých by mi príbeh jednoducho nepripadal kompletný. Hlavný dôvod menšieho sklamania bol ten, že mojim obľúbeným pasážam, odohrávajúcim sa v titulnej Arktíde, doprial autor o dosť menej priestoru, než som si to mylne pamätal :( Celé to však bolo pútavé a čítalo sa jedna radosť ;)

mia.com
mia.com
15.01.2023 5 z 5

Artemise jsem jako dítě milovala, i když si je kupoval brácha. Super dobrodrůžo, napětí, fantazie, prostě pecka!

Eeper242
Eeper242
24.07.2021 5 z 5

Je to fakt dobrá kniha a fakt sa mi pači možno lepšia než tá prvá.ale, možno nie

mrník
mrník
11.07.2021 5 z 5

Kam se hrabe Harry...

MatoPalkes
MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Super čítanie ako celá séria.

Mabie
Mabie
19.06.2020 4 z 5

Dobré jako každý Artemis.

Blanchidlo
Blanchidlo
02.06.2020 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou v knihobudce, čte se výborně a už sháním zbytek série :-D

kristijan
kristijan
21.04.2020 3 z 5

Hezky vymyšlený svět skřítků, krásně odporní skřeti, zajímavý hlavní (anti)hrdina. Výsledný dojem ale sráží slabý děj - u druhého dílu ještě výrazněji než u prvního. Svého času byl Artemis hodně srovnáván s Harrym Potterem, podle mě ale to srovnání není moc namístě. Jednak je Artemis trošku jiný žánr a jednak Harry Potter je díky výbornému příběhu úplně jiná liga.

Atlantis
Atlantis
24.02.2020 4 z 5

Artemis i v druhém díle baví. Pravda, jeho inteligence nezáří tak, jako v prvním díle, ale i tak jsem se nenudil. Pořád platí, že postavy se mezi sebou baví přirozeně, nemáte pocit, že sledujete umělou konverzaci.
Samotný příběh mne zaujal trochu méně. V prvním díle vše probíhalo na jednom místě, problém byl více soustředěný. V Operaci Arktida se situace točí kolem záchrany (potažmo) celého světa a to je přeci jen stokrát viděné klišé.
Artemis Fowl je zábavné čtení a já se těším na pokračování.

Dédečko75
Dédečko75
25.12.2019 5 z 5

Paráda skvělé čtení

brzda.
brzda.
21.04.2018 3 z 5

Celkem dobrý ale první díl byl lepší.

Ailee
Ailee
24.01.2018 4 z 5

Podařené pokračování prvního dílu. Artemis je pořád skrček, kterého by nejspíš většina dospělých uškrtila ve spánku, ale začíná se nám pěkně vyvíjet. Pořád mi trošku vadí styl, jakým je příběh psaný, ale ten neotřelý originální příběh za tu trochu námahy stojí. Alespoň jednou.

any333
any333
25.12.2017 5 z 5

Tenhle díl mi přišel lepší než předchozí, hlavně proto, že se řešilo víc problémů a pořád se dělo něco rozdílného. Vážně zbožňuji autorův humor, je sice takový břitký, takže se asi nemusí zamlouvat každému, ale mně zrovna ano.
Samotný Artemis Fowl je prostě kapitola sama o sobě. Postava s originálním charakterem, svým konáním navíc mně osobně velmi blízká. Navíc se v tomto díle rozvíjí jeho city k ostatním, které sice byly patrné i v jedničce, ale tady se projevují v hojné míře zejména k Artemisovu otci.
Ke kapitánce Krátké mám pořád stejný postoj - spíš takový odměřený - ale Klusák si o hodně polepšil, obzvlášť tím, jak přelstil Opal a také svými poznámkami.
Těším se na to, co přinese další díl. Že by nějaké spojenectví Artemise a Slámy?

RemiBlack
RemiBlack
23.08.2017 5 z 5

Druhý díl je o maličko slabší než první, ale jen o trochu. Viz jarynek, Artemis už není takový geniální padouch (ale co, stejně je to skvělé!) V tomhle díle jsem si oblíbila Klusáka a zjistila jsem, že mi nesedí postava Opal... Nicméně se s vámi musím podělit o takovou soukromou teorii. Sérii čtu znova a to mě utvrdilo v přesvědčení, že všechny liché díly (tj. Artemis Fowl, Věčná šifra, Atlantský komplex...) jsou lepší než sudé (Operace Arktida, Opalin odraz...). Každopádně i tenhle díl se mi moc líbil. Doporučuji! :)

jarynek
jarynek
15.07.2017 4 z 5

Moc dobré pokračování, ale přece jen o něco slabší než první díl, jelikož Artemis již není takový geniální padouch jako v prvním díle.

Aredhelka
Aredhelka
02.08.2016 5 z 5

Skvělá, vtipná, inteligentní a napínavá kniha! :) Artemis Fowl je jendička a rozhodně nemá konkurenci :)

Ketkaket
Ketkaket
17.06.2016 5 z 5

Přestože je to "dětská" četba, já se nasmála a opravdu začetla. Musím přiznat, že autor umí vtáhnout do děje a je jedno kolik vám je. Miluji v tomto díle hlášky Břízného... nesmrtelná je "Vede nás idiot s pastelkou". Za mě palec nahoru.

trudoš
trudoš
07.02.2016 3 z 5

Kdo je uvyklý tradicím pohádkových bytostí, bude asi zaskočen pojetím Eoina Colfera. V jeho rukou totiž skřítci disponují fantastickými technologiemi a řeší takové problémy, jako třeba nelegální obchody lidí se skřety. Kriminálka New York hadr.
Nejmladší superzločinec na světě Artemis Fowl nedávno připravil skřítky o nějaké to zlato. Ale vzhledem k tomu, že to je jejich jediný kontakt v lidském světě, stává se první volbou při žádosti o pomoc. A protože sám Artemis potřebuje spolehlivou podporu při jednání s ruskou mafií, je opatrná dohoda rychle na světě...
Druhý díl jede ve stejném rytmu jako ten první, jen s tím rozdílem, že Artemis tentokrát proti skřítkům nebojuje. Časy se holt mění a většina postav prochází nenásilnou charakterovou změnou, aby se učinilo morálce zadost. Takže i když je dvojka o něco komediálnější, nějak se vytratila originalita hrdiny, který byl v prvním plánu padouch a pak teprve sympaťák. Což mě osobně dost mrzí, neboť příběh tak ztratil na polovině svého kouzla.

Kessetra
Kessetra
27.07.2015 3 z 5

Takové nenáročné čtení. Ale není to vůbec špatné a nechybí tomu vtip.

skřítkové genialita

Eoin Colfer