Věčná šifra

Další, v pořadí již třetí volné pokračování oblíbeného fantasy thrilleru. Geniální mladistvý zločinec Artemis Fowl si uvědomuje,že dny jeho svobody jsou sečteny.Jakmile bude mít doma oba rodiče,bude se muset zase většinu času chovat jako normální čtrnáctiletý chlapec z dobré rodiny. Rozhodne se tedy pro jednu poslední velkou akci......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9789/vecna-sifra-dKn-9789.jpg 4.3291

Artemis Fowl 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Artemis Fowl: The Eternity Code, 2003

Kniha Věčná šifra

Eeper242

artemis fowl je fakt dobrý a páči sa mi aj ten denník

mrník

jak jinak, prostě a zkrátka NICE

MatoPalkes

Zatiaľ najlepší diel veľmi podarenej série.

Blanchidlo

Knihy s Artemisem mě nesmírně baví, těžko se od nich dá odtrhnout.

Atlantis
14.06.2020

Vím, že nejsem cílová skupina této série, ale zatím jsem nikdy neměl pocit, že je Artemis Fowl určen vyloženě pro menší publikum. Věčná šifra není výjimkou. Děj je příjemné svěží, hlavní postavy jsou opravdu v ohrožení a opět chválím, že jde spíše o komornější díl, podobně jako jednička. Samozřejmě, v obecné rovině se opět jedná o záchranu světa, ale celou knihu se pohybujete víceméně na dvou místech a nemáte pocit, že by vám něco chybělo.
Hvězda navíc za bodyguardy Pexe a Chipse a jejich dialogy, takhle jsem se u knihy už dlouho nezasmál.
Plný počet nedávám kvůli závěrečnému "heistu". Kvůli technologické vyspělosti skřítků jsem se nějak nebál, že by se mohlo něco pokazit a tak scény, které měly být napínavé, vyzněly spíše hluše.

Gustik5
27.05.2019

Líbí se mi ta charakterová proměna Artemise. Tahle knižní série mě chytla i když jsem už mimo cílenou věkovou hranici.

brzda.
10.10.2018

Třetí díl se mi asi líbil ze všeho nejvíc. A při dočtení poslední stránky jsem si hned málem běžela pro další díl.

any333
02.03.2018

Třetí díl o geniálním zločinci, jež pochází z mého oblíbeného Irska, jsem znovu stránku po stránce hltala a líbí se mi, s jakou lehkostí autor přistupuje k takovému tématu plnému mafie, intrikám ze strany mladého Artemise a skřítčímu způsobu chování. Některé - zvlášť permonické - vtipy jsou opravdu něco.
Na začátku jsem doufala, že se Artemisovi znovu podaří nemožné a osoba v ohrožení z toho vyjde primárně bez újmy, alespoň té psychické. Ale díky tomu jsme víc poznali, jaká je Julie v akci a jak moc má ráda prodavače koberců a jak vlastně přibližně probíhá ten jejich tajný výcvik.
Konec mě téměř dorazil. Jak to jen mohli skřítci udělat? Co bude se slibovaným dobrodružstvím se Slámou? Kdybych nevěděla, že jsou další díly, byla bych vážně zoufalá. Tedy do doby, než se objevil Slámův pohled z vězení. Ten pak dodal malou jiskru naděje.