Opalin podraz

Nový, v pořadí již čtvrtý díl úspěšné série příběhů o geniálním zločinci Artemisi Fowlovi. Tentokrát do hry vstupuje opět jeho úhlavní nepřítelkyně, mazaná Opal Koboi, která uprchla z vězení tak, že si vytvořila svůj vlastní klon a zanechala ho za mřížemi. Bez váhaní začne připravovat pomstu všem, kteří ji tam dostali, včetně nic netušícího Artemise připravujícího precizní loupež slavného impresionistického obrazu z německé banky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9786/opalin-podraz-6LZ-9786.jpg 4.2245

Artemis Fowl 4.

mrník

plakala jsem dojetím.

JE TO BOŽÍÍÍ!!

MatoPalkes

Stále rovnako výborné, teším sa na ďalšie diely.

Blanchidlo

Knihy s Artemisem mám moc ráda, ale tahle pro mě byla trochu au. Připomnělo mi to Harryho Pottera, i tam se ve 4. díle přitvrdilo...

Atlantis
18.11.2020

Tak za mne určitě nejslabší Artemis (čteno v pořadí). Celá premisa tohoto dílu mi přišla chabá a taková bez chuti, bez nadšení. Opal těžce nevyužitá, pořád jsem čekal tu její odplatu na Klusákovi a ono nic. Obávám se, že se ještě vrátí a na to se opravdu netěším. Hodně jsem se nudil, bohužel. 2,5*

Gustik5
27.05.2019

Bylo to hezké. Je to celkem nápadité, ač je chvílemi vidět že se jedná o dětské čtivo. Přesto mě to velmi baví a to jsem od těchto knih čekal. Už jen pro mého oblíbence Slámu Hraboše a jeho břitký humor. :)

brzda.
04.02.2019

Knihy z této série mi přijdou každým dílem lepší.

any333
07.09.2018

Tušila jsem, že s navrácením paměti bude nějak souviset Sláma(kdo taky ne, když to bylo tak jasně nastíněné v minulém dílu?), ale nemyslela bych si, že se to odehraje až takhle dramaticky a primárně zašmodrchaně. Ale to se v téhle sérii stává pořád, že do sebe pohledy zapadnou a teprve když se vezme v potaz každý drobný aspekt, vyleze z toho už předem finální událost.
Opalin plán by se mi se svou promyšleností i zamlouval, kdyby nebyl tak jednotně zaměřený. A taky mě chvilkami štval ten její mesmer. Zato ani Artemis ani Krátká nezklamali, jen mi bylo elfky na začátku líto, když to na ni tak falešně hodili.
Zase se prostě rozběhl kolotoč souboje geniality a lepšího a prohnanějšího plánu, vtipných poznámek a Slámovi rádoby vtipné 'legraci', co spočívala hlavně v tom, co čtenáři ví.
Jinak jsem zvědavá, co přinese další díl, i když nemám moc velkou povědomí o tom, co by se tam mohlo řešit. Ale těším se, protože asi neznám sérii s tímhle docela místy odborným stylem vysvětlování všech různých pochodů, která by seděla na moji věkovou skupinu. A taky budu očekávat další Artemisův plán a další překročení skřítčího řádu, jak se to od těhle knih dá očekávat.

Elulilinka1
27.07.2018

Zajímavá kniha - pro mě první z této série. Chtěla bych si určitě přečíst další díly....