Akta Fowl

Akta Fowl https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8075/bmid_akta-fowl-zTx-8075.jpg 4 127 5

Artemis Fowl série

Akta Fowl je knížka napsaná hlavně pro fanoušky tohoto geniálního teenagera. Je plná zajímavostí, křížovek, fiktivních rozhovorů s hlavními hrdiny i samotným autorem, Klusákových vynálezů a najdete tu dvě krátké povídky (jednu o tom, jak se Myrta stala první ženou v LEPReko, a druhá je o jedné Artemisově akci).

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Artemis Fowl Files , 2004

mrník
11.07.2021 5 z 5

M I L U J U T O ! ! ! !

RemiBlack
12.09.2017 4 z 5

V anotaci je správně napsané "pro fanoušky". Pro mě (a to jsem fanoušek) jsou to slabší čtyři hvězdičky. K samotným povídkám:

Povídka o Myrtě a LEPReko - moc dobrá, bavila - 97%
Povídka o Artemisovi atd. - o malinko slabší, ale taky dobrá - 90%

Zbytek knihy:
Gnómská abeceda - heh, moje oblíbená část. To byl fakt dobrý nápad, obzvlášť "e". :) Veškerá gnomština - ve všech knihách je moc dobrý detail! - 100%
Interview - A tady padla kosa na kámen. Všechny rozhovory mi přišly nereálné (Butler má rád romantické romány a komedie?) a nedomyšlené. - 20%
Obrázky, mapky, křížovky - tohle byl takový střed. Kdyby to tam nebylo, tak se nic neděje. Neurazí - nenadchne, křížovka zabaví, když venku prší a není co dělat - 60%

Dohromady to dává asi 75%, což přesně odpovídá mým pocitům z knihy. Takže dobré. :) Chápu-li správně, dějově (interview, druhá povídka) odpovídá době před vydáním knihy Operace Arktida (tedy 2. díl).

toni-az
27.04.2017 2 z 5

Nevím, jestli jsem jen infantilní nebo už senilní, ale příběhy o Artemisi Fowlovi mám opravdu rád. Nicméně toto byl krok stranou. První povídka jakž takž i když bylo celkem celou dobu jasné jak to dopadne. Interview nuda, ještě že to vždycky bylo tak krátké. Křížovky dejme tomu. Poslední povídka celkem fajn, ale na to, aby to udělalo dobrou knížku je to bohužel málo.

Ketesh
20.04.2017 5 z 5

Jednotlivé příběhy jsem byla schopna ocenit až po přečtení celé série, kdy jsem si ji pro jistotu přečetla ještě jednou. No a příloha mezi povídkami je senzační.

Layss
21.02.2012 4 z 5

Díky této knížce jsem si poprvé všimla symbolů na dolní části stránek všech dílů Artemise Fowla a naučila jsem se v těch znacích číst. Takže dávám "palec nahoru"

Eoin Colfer
irská, 1965