zuziosi zuziosi komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Pěkné dílo, vtipně napsané, občas jsem se přistihla, že se i culím.

16.10.2020 4 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Snad ještě o kousek lepší než Maminčin mazánek, těším se na další kousky od Sarah

22.06.2020 5 z 5

Člověk se při čtení této knihy mnohokrát zasměje, ocení spíše rodiče, jinak dílo působí jako celkem kvalitní antikoncepce

14.06.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nenadchla.

14.06.2020 2 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Hadrový panák se skvěle rozjel, ale z konce jsem moc odvařená nebyla.
Loutkář byl trochu přepálený.
Konec hry byl perfektní, opravdu nemám, co bych vytkla. Ze začátku bylo těžší se orientovat v osudech některých hrdinů, protože už je to nějaký ten pátek, co jsem předchozí knihy četla, ale zase jsem se relativně rozpomenula, případně dohledala. Setkali jsme se s všemi oblíbenými postavami, některé dostaly méně prostoru, některé více, ale každý si v tom najde to svoje ????

13.04.2020 5 z 5

Deväť brestov Deväť brestov Robert Bryndza

Moc dobré

22.02.2020 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět plný počet.
Bryndza se čte bezvadně - žádné prostoje, žádné popisování nedůležitých scenérií (jako je tomu u jiných známých autorů) - prostě stručně a věcně, trocha omáčky, která nás zajímá (osobní život Eriky), ale především opět úžasná zápletka.

30.11.2019 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Tak trojka mě totálně odrovnala - jestli byl Hedvábník perfektní, tak Ve službách zla je naprostý top! Rowlingová je opravdu mistr - to dokazuje i to, jak jsem zhtla všechny HP..

Rozbité panenky Rozbité panenky Sarah Flint

Tato kniha je dle mého úsudku bohužel autorčina nejslabší.
Slušně rozjetý začátek se brzy změní v mišmaš se spoustou "wtf náhod".
Pozor, lehounký spoiler: Konec je bohužel hodně nedořešený. Jako vždy řeší Charlie více případů zároveň - konec jednoho je nejednoznačný a v posledních stránkách knihy je údajně vyřešený - jakoby chybělo 10-20 stran knihy. Vyústění druhého má otevřený konec, což mně osobně nevadí, ale proti předchozím knihám je to nečekaná změna - snad si autorka nedala za cíl pokračovat sérii se stejným padouchem, tady by to totiž neladilo.
Sama hrdinka je v tomto díle upozaděna, na pokračování jejího příběhu jsem se také těšila, čekala jsem nějaký další rozvoj postavy. Navíc vůbec nenavázala v jejím "vztahu" s Benem tam, kde skončila třetí kniha (tam byl naopak finiš naprosto luxusní).
Víc dát tentokrát opravdu nemůžu - kniha se dobře čte, ale tím to končí.

07.01.2021 3 z 5

Misery Misery Stephen King

jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec!

28.07.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Jednička je zdánlivě nejslabší, ale snad jen proto, že se tam pořádně dlouho nic moc neděje a jen se okecává. Nicméně jsem si zamilovala Strika i Robin a závěr knihy byl taky super, takže za mě nakonec 8/10 a těšila jsem se na další díl.

28.07.2018 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Na Thea už nedám dopustit, další skvělý kousek s lehce pomalejším rozjezdem.

14.12.2020 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Slabší, ale jako oddechovka na nedělní odpoledne super

26.08.2020 2 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Ne tak dobře jako předchozí, zejména kvůli lince s Rose, která mě dvakrát nebrala..

14.06.2020

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Ne příliš dobrá myšlenka ve srovnání s ostatními případy Lincolna a Amelie. Kniha dr však i tak čte velice dobře.

04.08.2018 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

určitě lepší než Twilight sága.
Za mě parádní

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Rozhodně lepší než Hadrový panák, ačkoli jsem stále na něco čekala a ono to nepřišlo (kdo četl, tak ví, co myslím). Nicméně zápletka skvělá, hlavního padoucha mi bylo opravdu hodně líto. A po poslední větě knihy je jasné, že bude pokračování - a to brzy. Takže se moc těším na Baxterovou a spol :)

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Dvě třetiny knihy perfektní, hltala jsem každé slovo. Ale jak se blížilo rozuzlení, začínala jsem být trochu zklamaná, to však neznamená, že je to špatná kniha, jen mě mrzí, jak to dopadlo..

28.07.2018 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Pokud Vám nevadí, že je děj někdy trochu přehnaný (viz.honička ve tmě), což mně až nevadilo, jen jsem se občas pousmála. To je ale jediné, co bych knize vytkla, jinak jsem ji přečetla opravdu rychle a každý večer jsem ukecávala děti, aby už šly spát. :)

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Brilantní dílo - od začátku do konce