zuziosi zuziosi komentáře u knih

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Nemohu jinak než za plný počet, skvělá myšlenka a perfektní zpracování - tady filmová adaptace výrazně pokulhává.

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Brilantní kousek. Četla jsem asi pošesté a vždy se bavím. Mimochodem, doporučuji shlédnout i divadelní inscenaci s Miroslavem Donutilem.

07.01.2021 5 z 5

Nádherné dílo. Pánovi prstenů jsem na chuť nepřišla, tohle je pecka

Rozbité panenky Rozbité panenky Sarah Flint

Tato kniha je dle mého úsudku bohužel autorčina nejslabší.
Slušně rozjetý začátek se brzy změní v mišmaš se spoustou "wtf náhod".
Pozor, lehounký spoiler: Konec je bohužel hodně nedořešený. Jako vždy řeší Charlie více případů zároveň - konec jednoho je nejednoznačný a v posledních stránkách knihy je údajně vyřešený - jakoby chybělo 10-20 stran knihy. Vyústění druhého má otevřený konec, což mně osobně nevadí, ale proti předchozím knihám je to nečekaná změna - snad si autorka nedala za cíl pokračovat sérii se stejným padouchem, tady by to totiž neladilo.
Sama hrdinka je v tomto díle upozaděna, na pokračování jejího příběhu jsem se také těšila, čekala jsem nějaký další rozvoj postavy. Navíc vůbec nenavázala v jejím "vztahu" s Benem tam, kde skončila třetí kniha (tam byl naopak finiš naprosto luxusní).
Víc dát tentokrát opravdu nemůžu - kniha se dobře čte, ale tím to končí.

07.01.2021 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Na Thea už nedám dopustit, další skvělý kousek s lehce pomalejším rozjezdem.

14.12.2020 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Konec trochu překombinovaný, ale díky krátkým kapitolám to odsýpalo, celkově se mi kniha četla dobře, hlavní vyšetřovatelka mi byla sympatická

22.11.2020 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Další kniha se svižným dějem, která vás pohltí. Ano, samozřejmě bych našla pár společných jmenovatelů se známějšími knihami - hlavní hrdince, která byla v dětství týraná (momentálně snad každý můj knižní hrdina má nějaké bubáky z minulosti), téměř nikdo nevěří, jede na vlastní pěst.. ale tohle není důvod ke snižování hodnocení. V dnešní bestsellery nabité době je nemožné vymyslet nového originálního hrdinu. I přesto se mi Josie líbila.

28.10.2020 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Pěkné dílo, vtipně napsané, občas jsem se přistihla, že se i culím.

16.10.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Slabší, ale jako oddechovka na nedělní odpoledne super

26.08.2020 2 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Po předchozím díle jsem byla přirozeně smutná (nechci spoilerovat, ale předpokládám, že recenzi na poslední díl série si čte většinou ten, co má přečtené všechny ostatní nebo alespoň anotaci), ale celý díl se nesl v duchu vy víte koho, tak, aby nedovolili nikomu zapomenout. Samotný případ zase luxusní, Angele Marsons snad ani není co vytknout, krátkými kapitolami vítězí!! Kim Stone se jeví více empatická, než bychom si mohli myslet, a to se mi líbí. Je to jedna z mých top hrdinů a celý její tým je prostě boží

26.08.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

První díl fajn, z druhého jsem byla v rozpacích, třetí už byl teda dost překombinovaný. Myšlenka a rozuzlení super, ale té vaty by tam mohlo být méně - na dvě slabší knihy ideál.
Nicméně, abych jen nehanila, četlo se mi perfektně, jedna kapitola za druhou, těžko jsem se rozhodovala, po které dám pauzu.

26.08.2020 3 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Tak tenhle díl jsem opravdu hltala! Tajné kluby v prestižní škole, to byl opravdu skvělý nápad! Vše propracované a rozplétání pravdy šokující, ke konci mi bylo snad i vraha trochu líto, jak s ním vyorali.... opravdu silné téma

09.08.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Prý mám příliš krátké komentáře ke knihám. Ale co mám psát, když to bylo opět perfektní? ????

22.07.2020 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Snad ještě o kousek lepší než Maminčin mazánek, těším se na další kousky od Sarah

22.06.2020 5 z 5

Lháři, lháři Lháři, lháři Sarah Flint

Sarah prostě umí ????

22.06.2020 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Ne tak dobře jako předchozí, zejména kvůli lince s Rose, která mě dvakrát nebrala..

14.06.2020

Člověk se při čtení této knihy mnohokrát zasměje, ocení spíše rodiče, jinak dílo působí jako celkem kvalitní antikoncepce

14.06.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nenadchla.

14.06.2020 2 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Hadrový panák se skvěle rozjel, ale z konce jsem moc odvařená nebyla.
Loutkář byl trochu přepálený.
Konec hry byl perfektní, opravdu nemám, co bych vytkla. Ze začátku bylo těžší se orientovat v osudech některých hrdinů, protože už je to nějaký ten pátek, co jsem předchozí knihy četla, ale zase jsem se relativně rozpomenula, případně dohledala. Setkali jsme se s všemi oblíbenými postavami, některé dostaly méně prostoru, některé více, ale každý si v tom najde to svoje ????

13.04.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Když se chcete trochu odreagovat, je to perfektní.

28.03.2020 5 z 5