zoew zoew komentáře u knih

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Fanouškové prominou, ale tenhle žánr opravdu není můj šálek čaje, takže jsem nedočetla ani první díl (skončila jsem někde na straně 70). Říkala jsem si, že je to spíš čtení pro mnohem mladší generaci, avšak o to víc mě udivuje, že autorka patří věkově k mé generaci a přesto dokázala zaujmout čtenáře o generaci mladší. Ovšem na druhou stranu: knížky pro děti taky nepíší děti, že?
Hodnotit nebudu, nebylo by to ode mě objektivní.

28.10.2013

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Dovolím si oponovat některým uvedeným komentářům - hluchá místa tam jsou a pro mě dost často. Nejvíc mě bavila první čtvrtina knížky (kdy ONA JEHO nechce). Pak se nechá ukecat, vše začne být romanticky přeslazený a zalitý slunce a kromě konfliktu s jejím bývalým se v podstatě skoro nic neděje (teda až na to "jedno" = perfektní sex). Docela často jsem měla dojem, že čtu nějakou odnož Padesáti odstínů, až na to, že hlavní hrdina není perverzní miliardář a hlavní hrdinka není úplně blbá a naivní jako Anastázie. Ale abych nebyla až příliš kritická - vzhledem k tomu, že je to autorčina prvotina, tak to zase tak špatný není, jen mi připadá, že tak úplně nevyužila potenciál, který tohle téma (profese striptéra) nabízelo. Použité hlášky a tím i v podstatě celá knížka jsou opravdu vtipný, i když docela často jsem v tom cítila ryze český humor (a české reálie: " .....za mlhou hustou tak, že by se dala krájet" ........ chyběl už jen rybníček Brčálníček), což ovšem na celkové kvalitě neubírá, spíš naopak.

22.10.2013 3 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

Knížka se mně líbila, příběh měl spád, nenarazila jsem na žádná výrazně hluchá místa. Poslední kapitola byla sice trošku "limonádová", ale to mi zase až tak moc nevadilo.

16.10.2013 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Chytne vás a nepustí. Určitě si s chutí přečtu i další romány o Jacku Reacherovi.

25.09.2013 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Tento druh literatury nemusím, takže nebýt to povinná četba, asi bych je nikdy v životě nečetla. Na druhou stranu, na to že to je klasika a ještě povinná, to zas tak špatný nebylo. Takové pohádky pro poněkud odrostlejší děti.

19.09.2013 3 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Sandra Brown

Místy do trochu "drhlo", ale jinak celkem dobrá detektivka.

13.09.2013 4 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Po prvních několika kapitolách jsem si říkala, že tahle knížka je nějaká divná. Po dočtení bych řekla, že je spíš zvláštní, plná neobvyklého humoru (suchého?, ironického?, sarkastického?, černého?, britského? - asi od všeho trochu), dost ukecaná (přílišné odbočky od tématu - i když jsou vtipné - dost rozptylují a děj znepřehledňují). Nejspíš díky té ukecanosti a množství postav jsem se v zápletce na konci už dost ztrácela, nevěděla jsem kdo je kdo a na čí straně vlastně stojí. Tohle vše ale nic nemění na faktu, že tahle bezesporu originálně napsaná netradiční detektivka s nepříliš zajímavou zápletkou, kterou bych ohodnotila max. dvěma *,se četla dobře a dost mě bavila. Ovšem za ten humor bych dala 4* a za originální a zajímavý sloh 3 a 1/2 *, takže když to zprůměruji, jsou to solidní 3*.

04.09.2013 3 z 5

Sázka na lásku Sázka na lásku Jan Suchl

Nemůžu si pomoct, ale na mě to působilo jako socialistická agitace v románovém obalu.

28.08.2013 2 z 5

Uloupený život Uloupený život Karel Josef Beneš

Dobrý námět, ale místy je vyprávění dost rozvleklé, až nudné. Uvítala bych svižnější tempo.

28.08.2013 3 z 5

Setkání v Karlových Varech Setkání v Karlových Varech Karel Josef Beneš

Vzhledem k roku vzniku tohoto románu se asi nelze divit, že obsahuje lehkou prosocialistickou a prokomunistickou agitaci, ale jinak námětově celkem dobré, dalo se to číst.

28.08.2013 3 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Stejně skvělé a strhující čtení jako první díl.

27.08.2013 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Po přečtení ostatních komentářů jsem od této knihy čekala víc. Bohužel musím konstatovat, že zas tak úžasný to nebylo. přiznám se. že mě to malinko zklamalo. DaVinciho kód byl podle mě lepší.

19.08.2013 3 z 5

Živoucí mumie Živoucí mumie Elisabeth von Aspern - Buchmeier

Tom Shark a Pitt Strong, přehnaná a naprosto nevěrohodná napodobenina Holmese a Watsona. Do slova a do písmene braková literatura (dá-li v tomto případě vůbec slovo literatura použít), kterou jsem hltala ve svých pubertálních letech a bylo to mé první setkání s detektivním žánrem. Moje hodnocení z nostalgie rozhodně nevystihuje hodnotu tohoto paskvilu. :-D

09.08.2013 3 z 5

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Od Browneové jsem rozhodně četla spoustu lepších knížek, tato byla slabší a konec byl příliš překombinovaný, přitažený za vlasy a přeslazený.

22.07.2013 3 z 5

Pod cypřišem se sklenkou ouza Pod cypřišem se sklenkou ouza Pavla Smetanová

Výstižný a velmi humorně pojatý obraz současného Řecka - kdo tuto zemi nikdy nenavštívil, těžko některým skutečnostem uvěří nebo je nepochopí. Knížka je nejen zábavná, ale do jisté míry i poučná, napsaná lehce stravitelnou formou.

18.07.2013 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Za trochu rozvleklejší konec ubírám jednu *, ale jinak super čtení.

16.07.2013 4 z 5

Špinavá hra Špinavá hra Sandra Brown

Prima oddechové, lehce napínavé čtení vhodné např. na dovolenou.

16.07.2013 4 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Zajímavé a vcelku napínavé čtení, ale ve srovnání s některými jinými knihami, které mi připadaly naprosto super, mi zde něco málo chybělo, neumím přesně popsat co, ale na plný počet * to prostě není. Místy se mi děj malinko "táhnul".

01.07.2013 4 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

I když to bylo "sovětský", tak jsem knížky o Neználkovi milovala.

27.06.2013 5 z 5

Enšpígl Enšpígl Josef Hiršal

Humorná vzpomínka na dětství, vnucovala jsem jí všem kamarádkám, že si jí prostě "musí přečíst" :-)

27.06.2013 5 z 5