zoew zoew komentáře u knih

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

Po trochu pomalejším začátku se děj pořádně rozjel a nemohla jsem se odtrhnout. Téměř doposledka jsem nevěděla, na čem jsem.

03.06.2014 5 z 5

Dilema lásky Dilema lásky Sandra Brown

Naivní přeslazená limonáda, od první kapitoly předvídatelná. Sandra Brown je lepší v detektivkách. Dilema lásky je velmi velmi velmi slabé.

20.05.2014 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Čekala jsem víc, konec autor úplně zazdil.

19.05.2014 3 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Bible mého dětsrví.

14.05.2014 5 z 5

Světové krimipovídky Světové krimipovídky * antologie

Pár povídek se mi líbilo, ale kniha jako celek byla dost slabá. kupodivu jednou z nejlepších povídek byla Záhada městské legendy od Japonského autora, což jsem nečekala (asi jsem automaticky očekávala nekonečnou nudu ve stylu románů Haruka Murakamiho) a samozřejmě nezklamal Jeff Deaver. Zaujala mě povídka od dvojice Spillane-Collins, dobře se četl Jahodový strom (jméno autorky mi vypadlo) a solidní průměr zplodil Jo Nesbo. Ostatní nestojí za řeč.

24.04.2014 2 z 5

Divoch Chase Divoch Chase Sandra Brown

Milostná klasika s očekávaným happy endem, napsáno svižně a čtivě. Ideální odpočinkové čtení pro unavenou mysl.

21.04.2014 5 z 5

Šťastný Lucky Šťastný Lucky Sandra Brown

Prima oddechovka s ne úplně nejšťastnějším koncem pro všechny zúčastněné - ale jak se říká: každý konec je vždy začátkem něčeho jiného, takže je nutné číst dál (tj. 2.díl)

14.04.2014 4 z 5

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Není to špatně napsané, ale na mě příliš rozvleklé a děj se posouval strašně pomalu, takže jsem se docela často nudila a neustále jsem měla pocit, že se nějak nemůžu odlepit z místa. Zkrátka takové nemastné-neslané.

02.04.2014 3 z 5

Padesát stínů Adama Padesát stínů Adama Rossella Calabró

Tak tohle nemá chybu, docela často jsem se smála i nahlas. Rozhodně takhle knížečka stojí za přečtení - určitě víc, než celá trilogie 50-ti odstínů........

01.04.2014 3 z 5

Odvážná Sage Odvážná Sage Sandra Brown

Jednoduché a předvídatelné, nicméně četlo se lehce a nenudilo to.

31.03.2014 4 z 5

Všichni muži královny Všichni muži královny Linda S. Howington

Po přečtení Bludného kruhu jsem měla strach pustit se do další knihy této spisovatelky, ale Všichni muži královny se čtou opravdu sami. Autorka si tímto románem u mě napravila reputaci. Doporučuji všem, kteří mají rádi romantiku i napětí - zde najdou 2 v 1. Příjemně jsem se bavila.

20.03.2014 5 z 5

Stallo Stallo Stefan Spjut

Nedočteno. Nějak jsem se ani po 200 stránkách nedokázala začít, celý příběh mi přišel takový nijaký - zmatený, rozvleklý, navíc zasazený do nevlídné mrazivé krajiny..... zkrátka nic pro mě. Takže bez hodnocení.

04.03.2014

Bludný kruh Bludný kruh Linda S. Howington

Je to dost pitomý (i když snesu hodně), skoro mi to připadá, jako by to psala nějaká pubertální dívčina. Od Lindy Howard jsem četla i jiné knížky a byly normální, čtivé a na dost slušné úrovni. Když psala Bludný kruh, tak snad měla tvůrčí krizi nebo byla opilá, popř. zhulená.... vážně nevím. nemám ve zvyku knížky nedočítat,ale u téhle o tom vážně uvažuji a kdybych nebyla už za polovinou, tak se na to fakt vykašlu. Pouze zvědavost týkající se pachatele a motivu jeho činu mě nutí číst dál. Jakž takž zábavných je až posledních zhruba 80 stránek knížky (a nebo jsem si na tu blbku už zvykla?). každopádně je celkově tahle knížka hodně slabá,dějově, slohově i námětově.

18.02.2014 2 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

První půlka knížky se tak trochu vleče, až někde kolem strany 240 začne příběh nabírat lepší tempo a děj má spád. celkově je to ale hodně překombinované, na mě příliš mnoho politických a mocenských intrik, machinací, podrazů...... Budu-li srovnávat, tak Hypnotizér se mi líbil víc. Ale i tak velmi slušný krimi thriller. Doufám, že Písečný muž bude lepší.

14.02.2014 4 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Styl, jakým je kniha napsaná, bych rozhodně neoznačila jako čtivý - u mě to místy dost "drhlo" a myslím, že to šlo napsat líp, záživněji. Nicméně poklidná atmosféra francouzského maloměsta byla vystižená dost dobře.

05.02.2014 3 z 5

Vedra Vedra Lee Child

Jako vždy SKVĚLÉ ČTENÍ !!!

24.01.2014 5 z 5

Alibi Alibi Sandra Brown

Knížka měla spád, dobře se četla,nebyla rozvleklá, hluchá místa jsem nenašla. Skutečný pachatel mě v závěru hodně překvapil.

15.01.2014 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Od paní Agathy jsem už četla lepší, ale možná to byl jenom nepříliš zdařilý překlad.

07.01.2014 3 z 5

Jansonův rozsudek Jansonův rozsudek Robert Ludlum

Děj je trochu komplikovanější a místy zamotaný, ale nakonec se vše rozuzlí. Rozhodně jsem se u této knihy nenudila.

11.12.2013 5 z 5

Začátek sezóny Začátek sezóny Linda S. Howington

Zábavná nenáročná nekomplikovaná detektivka s trošku naivní milostnou zápletkou. Neurazí, pobaví.

07.11.2013 4 z 5