zoew zoew komentáře u knih

Zlodějky vody Zlodějky vody Slávka Poberová

Nojo, takhle to prostě na koleji chodí - nebo aspoň chodilo.

22.04.2015 4 z 5

Oheň a bič Oheň a bič Dick Francis (p)

Asi nejlepší, co D.F. napsal.

Nebeský strom Nebeský strom Edith Pargeter

Tak tuhle knížku jsem dostala kdysi jako dítě pod stromeček a propracovala jsem se k ní až za dlouhých 30 let, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná.

Hrbáč Hrbáč Paul Féval

Romantika jako hrom.

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Zvláštní styl psaní, chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla.

22.04.2015 3 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Podobné jako "Vodácký průvodce", jen z trochu jiného prostředí - pro mě trochu bližší, protože "vodu" jsem nikdy nesjížděla.

22.04.2015 5 z 5

Příjemný humor. Skvělé na odreagování.

Babinec Babinec Zdeněk Šmíd

Milá oddechovka.

Bikiny Bikiny James Patterson

Děsivé a sugestivní - chvílemi jsem měla pocit, že se to fakt stalo.

Solaris Solaris Stanisław Lem

Zde si vystačím jedním slovem: DIVNÝ

22.04.2015

Extáze: Extáze / Spoutaný a odhodlaný / Temné touhy / Dámská rozkoš Extáze: Extáze / Spoutaný a odhodlaný / Temné touhy / Dámská rozkoš Susan Johnson

Tohle je snad ještě horší než 50 odstínů čehokoliv.

21.04.2015 odpad!

L. A. Přísně tajné L. A. Přísně tajné James Ellroy

Po oscarovém filmu dost velké zklamání. V knize je tolik postav, že od polovinu už jsem nevěděla, kdo je kdo.

21.04.2015 2 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Opravdu bezvadné odpočinkové čtení - je to takový průvodce řeckou mentalitou :-)

13.04.2015 5 z 5

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Trochu moc překombinované a v závěru přitažené za vlasy, nicméně opět hodně čtivé. Přesto trochu slabší, než co jsem od Childa dosud četla, takže tentokrát to na plný počet není.

09.04.2015 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Naprosto skvělé. Po takové knize je těžké začíst se do nějaké jiné.

30.03.2015 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Čekala jsem větší trhák. První dvě třetiny knížky se mi docela vlekly, pak děj trochu nabral na tempu a největší čtivost, spád a akci mělo posledních asi 50 stránek. Kniha podle mě mohla být kratší.

02.03.2015 3 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Kniha mě vůbec nezaujala, nedočetla jsem jí. Pro mě to nebyl román, ale pouze strohý popis "zločinu" a vězeňského prostředí - bez emocí, ale i bez nápaditosti, zajímavosti a čtivosti. Víc než beletrii mi to připomínalo slohové cvičení na úrovni druhého stupně základní školy.

12.02.2015

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Tak tohle opravdu nebylo čtení pro mě - i když je to občas docela čtivé, tak celkově přece jen spíš rozvláčné, naivní a někdy i zmatené. Emily je mentálně na úrovni 16-ti leté puberťačky a ne téměř třicetileté vysokoškolsky vzdělané ženy, Spike je v první půlce knížky popisován jako nějaký vágus, načež se z něj vyklube supermuž, který zazdí i pana Darcyho (kde se ten přerod stal, jsem nějak nepostřehla). Spousta věcí je nedotažena (např. kdo Emily poslal plesové šaty?) a ze všeho nejvíc nechápu, co všechny ženský od 18-ti až do smrti proboha vidí na originálním panu Darcym, když je to arogantní náfuka a suchar absolutně postrádající smysl pro humor.

09.02.2015 2 z 5

Švéd Švéd Robert Karjel

Překvapivě dobré, začátek pomalejší, napětí jen nepatrné, ale zhruba od poloviny knížky příběh graduje, zaplétá se a zase rozplétá, kdo je tady vlastně zločinec? kdo štvanec a kdo oběť? Napětí se stupňuje ........ rozhodně jsem se nenudila a těšila jsem se na chvíle, kdy už zase budu moct číst dál.

23.01.2015 4 z 5

Pohádkář Pohádkář Barbara Nesvadbová

Celá knížka mi přišla tak nějak zmatená a byla docela fuška jí dočíst. Hlavní hrdinky mi připadaly neskutečně pitomý ve své závislosti na prolhaným hajzlíkovi, co si z nich udělal matraci - zřejmě to měly být svým způsobem silně zakomplexovaný ženský bez špetky sebevědomí a sebeúcty. Mě tak aspoň připadaly. S takovýma blbkama jsem nedokázala sympatizovat a toho Máru bych nejradši nakopala do k....lí. Film bude nejspíš stejně stupidní, nezajímavý a nudný jako např. Bestiář.

15.01.2015