Pohádkář

Šel první ven. Sněžilo. Hodil po mně koulí. V tom záblesku, v té chvíli jsem viděla toho "starého Máru". "Vypadni, zmiz mi ze života. Jdi už pryč. Nechci tě vidět. Jo, zlomils mi srdce. Jestli jde tahle fráze naplnit, tak tobě se bez chyby povedla. Buď aspoň maličko, malilinko neegoisticky. Zapomeň na to milování. A jdi domů, kde tě čeká někdo jiný. Někdo, s kým je ti líp."...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96/pohadkar-96.jpg 2.5201
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Kniha Pohádkář

Janule809

Hezky čtivé

Kiwisska
22.10.2017

Pro mě velmi obtížně čtitelné, nevtáhlo mě to do děje a s jistotou vím, že už nikdy více a asi díky tomu ani nemám chuť otevřít jinou knížku od B. N.

Esmeralda168
21.08.2017

Jsem z těch, kterým kniha "nesedla" a děj nepochopili, ale - po jejím přečtení jsem začala vidět autorku jako úplně jinou ženu, než jaká mi připadá na první pohled. Popisovala velmi důkladně například umírání starého otce, se spoustou depresivních úvah, jestli má vůbec smysl, aby se lidé rodili - dýchal z toho na mě pocit, že ten, kdo to psal, musí být asi dost nešťastý a komplikovaný člověk, zahleděný do svých problémů a provozující "psychoterapii psaním".
Autorce bych doporučila navštívit psychologa a držela bych jí palce, aby jí pomohl "najít sama sebe".

Ivanule
21.06.2017

Zajímavý příběh,psaný zajímavou formou,někdy mi trvalo než jsem po pár řádcích,zjistila o kom se vlastně v dané kapitolce mluví,ale jinak čtení ubývalo pěkně rychle,upřímně nechápu obě hrdinky,co na něm viděly,snad kouzlo osobnosti nevím,ale upřímně s takovým člověkem bych já nebyla

allyce
03.04.2017

Zajímavé. Styl téměř holých vět nutí k rychlému čtení, pak mi to přijde nějaké divné, no aby ne, jsme u jiné ženy. Takže zpět a pěkně pomalu. A najednou to všechno dává smysl, i ty slova mezi řádky, nevyřčená, které docvaknou časem. Neodsuzovala bych autorku, jako spousta komentářů pode mnou, je svá, má svůj styl, který, chápu, nesedne každému. Mě to bavilo, bylo to uvěřitelné, smutné a hořké.

Jana283
23.02.2017

Z knih B.N. se mi líbila nejvíce. Hlavně části o vztahu k otci a loučení s ním.

Ambra
01.02.2017

Knížku jsem zkoušela číst předloni, ale úplně jsem se v tom ztratila a nechápala, kdo je kdo. Teprve poté, co jsem viděla film, a pochopila, že ženy jsou tam dvě, jsem měla odvahu po ní sáhnout znovu. I tak tomu dávám s přivřením obou očí max. 3 hvězdičky.

TipsyChipsy
15.01.2017

Myslím si, že tato kniha měla něco do sebe. Byla do ní vložena sexuální posedlost po muži dvěma ženami. A to je přece taková síla, která se těžko popisuje. Autorka zvolila strhující pocitový automatický text, který sice nedával moc dějovou jasnost. Ale tu sílu z toho čtenář musel cítit. Musím ocenit nějakou životní pravdivost, kterou to mělo a proto i autorku. Nevím, proč je tolik v komentářích níže zatracována, ale já myslím, že spisovatelka je dobrá. Nedávám pět hvězd, protože tyto automatické lyrické chrličské texty nejsou mi moc příjemné, ale to se týká i takových velikánů, jako je Bohumil Hrabal a Arnošt Lustig. Tak k nim bych Barbaru Nesvadbovou ráda přirovnala.