Pohádkář

Šel první ven. Sněžilo. Hodil po mně koulí. V tom záblesku, v té chvíli jsem viděla toho "starého Máru". "Vypadni, zmiz mi ze života. Jdi už pryč. Nechci tě vidět. Jo, zlomils mi srdce. Jestli jde tahle fráze naplnit, tak tobě se bez chyby povedla. Buď aspoň maličko, malilinko neegoisticky. Zapomeň na to milování. A jdi domů, kde tě čeká někdo jiný. Někdo, s kým je ti líp." méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96/pohadkar-96.jpg 2.4172
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Ivanule

Zajímavý příběh,psaný zajímavou formou,někdy mi trvalo než jsem po pár řádcích,zjistila o kom se vlastně v dané kapitolce mluví,ale jinak čtení ubývalo pěkně rychle,upřímně nechápu obě hrdinky,co na něm viděly,snad kouzlo osobnosti nevím,ale upřímně s takovým člověkem bych já nebyla

allyce

Zajímavé. Styl téměř holých vět nutí k rychlému čtení, pak mi to přijde nějaké divné, no aby ne, jsme u jiné ženy. Takže zpět a pěkně pomalu. A najednou to všechno dává smysl, i ty slova mezi řádky, nevyřčená, které docvaknou časem. Neodsuzovala bych autorku, jako spousta komentářů pode mnou, je svá, má svůj styl, který, chápu, nesedne každému. Mě to bavilo, bylo to uvěřitelné, smutné a hořké.

Jana283

Z knih B.N. se mi líbila nejvíce. Hlavně části o vztahu k otci a loučení s ním.

Ambra

Knížku jsem zkoušela číst předloni, ale úplně jsem se v tom ztratila a nechápala, kdo je kdo. Teprve poté, co jsem viděla film, a pochopila, že ženy jsou tam dvě, jsem měla odvahu po ní sáhnout znovu. I tak tomu dávám s přivřením obou očí max. 3 hvězdičky.

TipsyChipsy

Myslím si, že tato kniha měla něco do sebe. Byla do ní vložena sexuální posedlost po muži dvěma ženami. A to je přece taková síla, která se těžko popisuje. Autorka zvolila strhující pocitový automatický text, který sice nedával moc dějovou jasnost. Ale tu sílu z toho čtenář musel cítit. Musím ocenit nějakou životní pravdivost, kterou to mělo a proto i autorku. Nevím, proč je tolik v komentářích níže zatracována, ale já myslím, že spisovatelka je dobrá. Nedávám pět hvězd, protože tyto automatické lyrické chrličské texty nejsou mi moc příjemné, ale to se týká i takových velikánů, jako je Bohumil Hrabal a Arnošt Lustig. Tak k nim bych Barbaru Nesvadbovou ráda přirovnala.

šlechtovka
08.11.2016

Krista Pána ! - vůbec mi není jasné, z jakého titulu se stále vydávají další a další a další terapie paní Nesvadbové tiskem... Jenom to potvrzuje teorii, že jablko se zakutálí někdy sakra daleko!
Dala jsem tomu znovu šanci a vypůjčila si od kolegyně Pohádkáře - tři stránky, kafe; jedna a půl stránky, toaleta; přeskočila jsem kousek dál a stále nuda... Nebudu si krátit svůj život sledováním filmů od pana Trošky a ani knížkami od paní Nesvadbové!

daza.dt
17.08.2016odpad!

Přiznám se, nezvládla jsem dočíst - evidentně nejsem cílovka této spisovatelky. Zase obdivuji, že se tímto dá uživit. Hrůza.

OciVelkeZelene
17.07.2016

Jako celozivotni skorofeministka rikam.... Baro.. probud se...takhle ne...

lapagerie
28.04.2016

Přečetla jsem pár Bářiných oddechových knížek fejetonů. Tohle jsem ale nezvládla, jeden velký zmatek.

Andy6
22.01.2016odpad!

Moje první a poslední kniha od této autorky. Rozečetla, ale nedočetla. Hrabal psal bez interpunkčních znamének a to se mi špatně čte. Ale paní Nesvadbová píše hole vety.Krátké holé věty. Typu Ema má mámu, Máma má mísu. Ne, ani na jednu hvězdičku to není.

majinka1877
28.12.2015

Já mohu osobně říci že pohádkář, je nejhorší kniha od Báry Nesvadbový.
Já tedy začínam být spisovatelkou ... napiste na email: Marketa240@post.cz

dhantela
20.10.2015

Přečetla jsem všechny knihy od Báry Nesvadbové, ale z Pohádkáře jsem úplný jelen. Čtu ji poprvé a oproti jiným knihám této spisovatelky mi připadá zmatená, že jde o dvě hrdinky jsem dlouho netušila. Film jsem teda neviděla, nechápu, jak se podle této knihy mohlo něco natočit.

Cisuna
12.10.2015

Film špatný a kniha ještě horší...

yellow007
17.09.2015

Inspirativni jako vzdy

alef
10.09.2015

Knihy s "ženskou tematikou" - vztahy v různé podobě, naplněné/nenaplněné atp., nijak nevyhledávám a nečtu, proto mi je docela záhadou, že se mi vlastně knížky Báry Nesvadbové líbí, její příběhy mě zaujaly ... jak jsem napsala, ani ne tak tématem, ale protože Bára Nesvadbová umí psát ... je dobrý pozorovatel (je vidět, že studovala sociologii)... a tak mi její příběhy nevyznívají jako laciný brak pro "moderní hospodyňky", a to i přesto, že její hrdinky jsou povětšinou inteligentní profesně emancipované ženy a zároveň labilní hysterky :-).

radus
07.06.2015

Moje první knížka od této autorky a myslím, že není úplně špatná. Ze začátku jsem dost tápala a nevěděla, jestli zrovna čtu o Karle nebo o Daně. Holky bojují o jednoho chlapa, který se nedokáže rozhoupat, kterou vlastně chce. Karla ho nejdřív nechce, pak si s ním užívá jen sex, Dana ho zase chce, platí za něj dluhy a on zase utíká ke Karle... Trošku pitomý obě dvě, ale tak to někdy chodí :-)

Ulriška
08.05.2015

Na seznámení s autorkou stačilo. Děkuji, nechci.

misule1
25.01.2015

Zajímavé čtení, film ušel

zoew
15.01.2015

Celá knížka mi přišla tak nějak zmatená a byla docela fuška jí dočíst. Hlavní hrdinky mi připadaly neskutečně pitomý ve své závislosti na prolhaným hajzlíkovi, co si z nich udělal matraci - zřejmě to měly být svým způsobem silně zakomplexovaný ženský bez špetky sebevědomí a sebeúcty. Mě tak aspoň připadaly. S takovýma blbkama jsem nedokázala sympatizovat a toho Máru bych nejradši nakopala do k....lí. Film bude nejspíš stejně stupidní, nezajímavý a nudný jako např. Bestiář.

kadgam
06.12.2014

Kniha je bolestiva. Nie smutna ale z kazdej vety citit bolest ako cit hrdinky.

RUSTY
04.12.2014

Satanžel, tuhle knihu jsem prostě nebyla schopna dočíst. Možná jsem nebyla v tom správném rozpoložení, spíš za to ale může psací styl, který mi opravdu svými sekavými větami neseděl...

yokon
22.11.2014

Zmatený sloh,měla jsem problém ji vůbec dočíst. Nezajímavý děj. Prostě nikomu nedoporučuji.
Na film se podívám kvůli Macháčkovi.

lenteli
11.11.2014

Knížku jsem přečetla za jedno "čekací" odpoledne.
Je velmi upřímná. ("Tebe miluju, ale ona je moje závislost." ano, i tak to někdy chodí..)
Mimo jiné krásně vystihuje to, co muži dokáží někdy udělat s přátelstvím dvou žen a s ženským mozkem (/srdcem).
Svou upřímností je příběh velmi hořký, proto mě možná tak bavil. Nemám ráda slaďárny typu potkali se v kině a žili šťastně až do smrti.

Mé nadšení dovršila sms, která mi přišla onoho "čekacího" dne. Pozvánka do kina:
"Pohádkář, režie Vladimír Michálek, v hlavních rolích Macháček, Geislerová, Herzigová. V pátek. Hm?"

Knížku i film vřele doporučuji.

ylena.k
05.11.2014

Trochu mě zklamala svým obsahem, ale jen do jisté míry. Kniha na mě působila trochu depresivním dojmem. Donutila mě zamyslet se nad svou osobou. Jsem velmi zvědavá na její filmové zpracování.

anais
17.10.2014

Na knížku jsem se moc těšila, ale nějak jsem se v tom začala ztrácet, kdo je vlastně kdo a to mě mrzí. velké zklamání

Wish
13.08.2014

Moje první kniha od Báry a poté, co jsem mohla číst ještě jednu její tvorbu pro internetový magazín, pravděpodobně taky poslední. Knížce jsem dala šanci dvakrát, ale dál než za polovinu jsem se nedostala, a to se mi jen tak nestává. Většinou dočítám i to, co mě příliš nebere, ale tohle nešlo... Chvílemi jsem se ztrácela v tom, která ze dvou žen danou část vlastně vypráví. Bohužel jsem na této četbě neshledala nic odpočinkového, spíš unavujícího. Děj, pokud se to tak dá nazvat, byl pro mě o ničem. Neskutečně utahaný a nudný. Upřímně nechápu, jak se tahle knížka mohla stát předlohou pro film...

Alca007
28.06.2014

knížka se mi líbila, byla čtivá,
přelouskala jsem jí velmi rychle.
oddechovka

Spineli
23.04.2014

Nuda. Žádný spád, žádný děj. Jen popis podivných vztahů.

simlenka
20.03.2014

Nemůžu si pomoct, ale já to mám přesně naopak. Bářina nejlepší knížka!!! Je hrozně intenzivní, pocity hrdinky jsem opravdu silně prožívala s ní. Jasně, je to slátanina pro ženský, ale skvělá. Příběh má grády a po chvíli se člověk zorientuje ;-) četla jsem ji tak 4x a určitě ne naposled.

lue
11.11.2013

Uf..nevím co dodat. Nesvadbovou čtu jen proto, že se u to ho nemusí přemýšlet a je něčím zajímavá. Ale zde jsem asi v polovině knihy zjistila, že existují dvě hrdinky a každá má k tomu co říct. Kniha nepřekvapila ani nepotěšila. Jen čím dál víc mi Bára leze na nervy tou svou rozmazleností.

Kniha v žebříčku

16. nejhůře hodnocená kniha