Pohádkář

Šel první ven. Sněžilo. Hodil po mně koulí. V tom záblesku, v té chvíli jsem viděla toho "starého Máru". "Vypadni, zmiz mi ze života. Jdi už pryč. Nechci tě vidět. Jo, zlomils mi srdce. Jestli jde tahle fráze naplnit, tak tobě se bez chyby povedla. Buď aspoň maličko, malilinko neegoisticky. Zapomeň na to milování. A jdi domů, kde tě čeká někdo jiný. Někdo, s kým je ti líp."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96/pohadkar-96.jpg 2.4218
Romány, Literatura česká
Vydáno, Motto

Kniha Pohádkář

ashburton
14. červenceodpad!

Zkusil jsem to. Kniha je dobrá maximálně k tomu, že ji využiji do Čtenářské výzvy 2020. Nazdar, Báru už nikdy více...

Blanche2913

Jednoduché čtení, které mi zkrátilo čas v nemocnici.

twigxi
17.09.2019

Ja proste nechapu oblibu teto spisovatelky. Stejne jako Trestikova totiz podle me (treba tomu jenom nerozumim) neumi vubec psat.

Ty hole vety jsou trapne. Opravdu. Presne takto trapne.

Postavy v knize nema cenu dlouze komentovat. Nedokazu se nijak vzit ani do jedne z nich a uz vubec je nedokazu litovat a nikterak s nimi soucitit. Tudiz je mi jedno co se jim deje. Oni si to totiz zaslouzi, protoze se chovaji jako uplni, slusne receno, hlupaci.

Cele je to nemastne, neslane a ufnukane. Pokud touzite po depresi, staci par stranek teto knihy.

Janule809
11.04.2019

Hezky čtivé

Kiwisska
22.10.2017

Pro mě velmi obtížně čtitelné, nevtáhlo mě to do děje a s jistotou vím, že už nikdy více a asi díky tomu ani nemám chuť otevřít jinou knížku od B. N.

Esmeralda168
21.08.2017

Jsem z těch, kterým kniha "nesedla" a děj nepochopili, ale - po jejím přečtení jsem začala vidět autorku jako úplně jinou ženu, než jaká mi připadá na první pohled. Popisovala velmi důkladně například umírání starého otce, se spoustou depresivních úvah, jestli má vůbec smysl, aby se lidé rodili - dýchal z toho na mě pocit, že ten, kdo to psal, musí být asi dost nešťastý a komplikovaný člověk, zahleděný do svých problémů a provozující "psychoterapii psaním".
Autorce bych doporučila navštívit psychologa a držela bych jí palce, aby jí pomohl "najít sama sebe".

Ivanule
21.06.2017

Zajímavý příběh,psaný zajímavou formou,někdy mi trvalo než jsem po pár řádcích,zjistila o kom se vlastně v dané kapitolce mluví,ale jinak čtení ubývalo pěkně rychle,upřímně nechápu obě hrdinky,co na něm viděly,snad kouzlo osobnosti nevím,ale upřímně s takovým člověkem bych já nebyla

allyce
03.04.2017

Zajímavé. Styl téměř holých vět nutí k rychlému čtení, pak mi to přijde nějaké divné, no aby ne, jsme u jiné ženy. Takže zpět a pěkně pomalu. A najednou to všechno dává smysl, i ty slova mezi řádky, nevyřčená, které docvaknou časem. Neodsuzovala bych autorku, jako spousta komentářů pode mnou, je svá, má svůj styl, který, chápu, nesedne každému. Mě to bavilo, bylo to uvěřitelné, smutné a hořké.

Povětroň
Povětroň