Laskonky

Proč si neustále obouváme boty, které přece vždycky tlačily… Může existovat nevěra, která nezraňuje? Opravdu lze mít sex bez závazků? A kdy přijde po střídavé péči i střídavá povinnost a role rodičů se konečně vyrovnají? Povídky o nešťastné zamilovanosti a šťastných flirtech. Láskonky jako Laskonky. Krátké texty pro dlouhé večery od Barbary Nesvadbové, doprovázené tvorbou Pasty Onera....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310174/big_laskonky-KnN-310174.jpg 2.8147

Kniha Laskonky

Jordanka9

Moje první kniha od Báry Nesvadbové. Dostala jsem se k ní při jedné z doprovodných akcí MFF v Karlových Varech r. 2017.
Mám dokonce milé věnování od autorky. Kniha mě napoprvé příliš neoslovila. Nedávno jsem se z nedostatku jiné četby ke knize vrátila a některé povídky mě docela zaujaly. Třeba hned ta první Dita Poslední rok mé lásky nebo Mapa vztahů. Velice oceňuji i grafiku - za ní je ta čtvrtá hvězdička

Katrinreading

KAždá z povídek je postavená na jednom z kliší, které jsme všechny už stokrát slyšely nebo o nich četly v časopisech.
Nezávazný sex.
Nevěra legální a nelegální.
Zraňování partnera.
A nakonec i to zamyšlení o malých botách...
Ano, jsou to obrovská klišé, ale v podání této spisovatelky nejsou ani omylem nudná. Paní Bára má vybroušený styl, který zkrátka baví.

Zdeňula

Kniha mě moc nezaujala.

Svatka63
14.11.2020

Zase jedna z knížek, která za chvíli z hlavy zmizí a její přečtení si připomenu jen ze seznamu ,,Přečteno" Hlubší dojem na mě udělal jen příběh "Renata" a taky trochu "Dita" jinak ztráta času.

Maanna
11.05.2020

S touhle knihou to u mě bylo trochu jako na horské dráze. Začala jsem s nedůvěrou, pak se dostavila úleva, že to nevypadá tak strašně, ale nakonec jsem skončila u vyčerpání, protože ono to bylo pořád tak nějak to samé stále dokola. Výrazněji mě zaujala jen povídka Renata. Nebyl to dobrý nápad. Ten zbytek si za čas asi pamatovat moc nebudu. Kdybych na texty narážela v časopise (ideálně v měsíčníku), nebyl by výsledný dojem tak zlý, ale kniha byla zkrátka únavná. Není podstatné, jestli s autorkou souhlasím nebo ne (někdy ano, jindy ne), ale výsledek mi silně připomínal situaci, kdy jsem na střední škole spolužákům výměnou za různé úkoly z matematiky a programování napsala asi deset fejetonů na téma "Ranní ptáče dál doskáče..." To, co je jednotlivě v pohodě, může být pohromadě k nepřežití.

pagac17
22.01.2020

Moje první kniha, kterou čtu od této autorky. Je svým vzděláním vysoce edukovaná, srovnávám její příběhy s minulým stoletím, kde jsem se nesetkal s takovou otevřeností ve vztazích mezi muži a ženami, až na vyjímky, jinak její postřehy jsou příznačné pro současnou dobu. Stojí za to se s nimi seznámit.

Anna 13
15.01.2020

Laskonky byly... poněkud přeslazené.

Nechutnaly mi tolik jako Pralinky. A už vůbec nezanechaly pocit jedinečnosti a výjimečnosti jako Momentky.

Někdy se mi zdálo, že autorka píše o ničem. Ve fejetonech působila malicherně, někdy bezradně. Možná ji nedokážu vzhledem k věku pochopit, ale pokud takto vypadá život dospělé ženy, nevím, zda se nemám začít bát.
Líbily se mi příběhy o Ditě a Renatě, neboť byly oba spojené s touhou po mateřství a oba dva mě silně zasáhly. Nebyl by z nich špatný samostatný příběh.

Autorka již byla (a věřím, že bude) v lepší formě.

Jednoduché čtení, které snad neurazí, ale nenadchne.

perpe2a
29.06.2019odpad!