Laskonky

Proč si neustále obouváme boty, které přece vždycky tlačily… Může existovat nevěra, která nezraňuje? Opravdu lze mít sex bez závazků? A kdy přijde po střídavé péči i střídavá povinnost a role rodičů se konečně vyrovnají? Povídky o nešťastné zamilovanosti a šťastných flirtech. Láskonky jako Laskonky. Krátké texty pro dlouhé večery od Barbary Nesvadbové, doprovázené tvorbou Pasty Onera....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310174/laskonky-KnN-310174.jpg 387
Povídky, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto

Dax

"Když se člověk narodí bez penisu, jsou chvíle, kdy mu bohužel nezbývá nic jiného, než čekat." Pobavil jsem se.

Isew

Přečteno v rámci čtenářské výzvy - kniha žánru, který běžně nečtu - a ani tato kniha mě nepřesvědčila o tom, že bych na tom něco měnila. Povídky neobjevné, na jedno brdo. Za pár dní mi vyvane z paměti a nebude to žádná škoda.

PavlínaAlžběta
27.12.2017

Co se děje s českými autory? Před delší dobou jsem se pustila do knihy od Báry Nesvadbové a nějak mám rozporuplné pocity o této knize. Zde čtení bylo lehké, ale poutavé nikoliv. Příběhy bez pointy, záživnosti, takové nemastné neslané, vše se táhlo, nedalo se do knihy začíst. Od Báry nějakou tu knihu již mám, ale toto bylo zklamání a kdybych měla dopodrobna popisovat děj, tak to nedám, pro mě absolutně nezajímavé čtení. 3 hvězdy za grafiku.

Moonrose
20.12.2017

Nuda, nuda, nuda.

jarmila6295
12.12.2017

Málokdy se mi to stává, ale nedočetla jsem... :-(

ecila13
22.10.2017

Stále to samé dokola. Pohrdání muži a nářky, jací jsou muži hrozní.

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

Tynyton
19.09.2017

Těžké pro mě hodnotit knihu jako celek. Některé příběhy mě oslovily, jiné bych vyškrtla. Velký plus má u mě kniha za zajímavou strukturu textu. Jinak vcelku příjemné čtení na odpočinkové chvíle.

Zara
06.08.2017odpad!

Upřímně řečeno nechápu autorčinu potřebu vydávat pravidelně knihy, jejichž obsah má tak zřetelně sestupnou úroveň.Aneb dávno ověřená pravda: většina žen mluví/píše, jen aby něco řekla/napsala....

Ivanule
25.06.2017

Tak co napsat ke knížce,rozhodně se mi líbí její zpracování,různě napsané texty,ale nevím jestli mi v paměti utkví něco z knihy,protože se to docela hodně opakovalo a nebylo tam nic co by mi kniha dala...

Janeee
08.05.2017

Mně se to teda moc líbilo! Super a vtipně napsané. ;-)

Brambu
02.05.2017

Jen velmi těžko se hodnotí něčí prožitky, ale mně povídky přišly zajímavé a bavily mne. Styl autorky mi nevadil a uspořádání textu bylo originální. Jsem zvědavá co bude dál.

Garfinela
24.04.2017odpad!

Moc mě to neoslovilo. Stále stejné nářky, jak chlapi nestojí za nic a jaké jsou ženy úžasné. Rozhodně nedoporučuji

kalinkacz
15.04.2017

Tak tohle ne.. Začátek ok, jenže potom se veškerá témata začala opakovat a rozhodně vám tato kniha nedá nic nového... Téma rodinných vztahů, péče o děti rozvrácených vztahů je již prokouklou oblastí... Tvary povídek jsou tam jen proto, aby byla kniha delší, jenže i tak má málo stran... Jediným pozitivem jsou ilustrace Pasty Onera..

ViktorieV
06.04.2017

Pro osmnáctiletou dívku je dost kruté zjistit, že její život, který žije podle Karly, bude i po tolika letech stejný.

loulalo
01.04.2017odpad!

Bohužel, kniha neoslovila mé čtenářské srdce.

Terezita
07.02.2017

Dlouho jsem nevěděla kolik vlastně hvězdiček udělím... Na plný počet to rozhodně není, ovšem na výbornou hodnotím grafické zpracování knížky. Ilustrace jsou skvělé a (bohužel) jsem se nad nimi zamyslela víc, než nad samotným textem. Právě díky uspořádání textu jsem knížku přečetla přibližně za 2 hodiny. Chvílemi jsem si říkala, že autorka jen roztahuje text aby měla co nejvíce stránek. Ale líbilo se mi to. Kladně hodnotím taky otázky na deskách, nad kterými jsem se taky docela zamyslela a ke své smůle zjistila, že na některé z nich si nedokážu odpovědět. Ale proti srsti mi byl celkový styl psaní autorky. Primitivní věty, nic složitého. Nepopírám, že jsem se u některé povídky/některého fejetonu nezamyslela, ale bylo to zamyšlení, které rychle pomine. Zbytek jsem prostě jen přečetla, nic víc.
Od autorky jsem nikdy nic nečetla a po Laskonkách mě k přečtení něčeho jiného nic neláká.
Hodnotím tedy 1 hvězdou - za grafické zpracování a lehké zamyšlení.

hledaseniki
04.02.2017

Barbara Nesvadbová je pro mne ideálem. Je to nádherná, inteligentní, elegantní žena a to samé se dá říct o jejích Laskonkách. Jde o sbírku krátkých povídek a fejetonů a zaručuji, že minimálně v jedné se najde každá dnešní žena, vždyť autorka se rozhodla inspirovat jak sebou tak svým okolím, přesněji řečeno svými kamarádkami. Na Laskonkách si smlsnete stejně jako na těch sladkých laskonkách. Je to vtipné, pravdivé, smutné. Autorka do toho vkládá samu sebe a za to jí obdivuji, je velká škoda, že její knihy nejsou tak propagované jako například letní hit minulého roku Bábovky od Radky Třeštíkové, které jsem rozečetla, ale nedočetla. Útlá knížka Laskonky je stejně elegantní jako její autorka. Přiznávám, že mi ten celkový dojem kazí právě ty street artové graffity, protože by to chtělo něco trochu decentnějšího. Víte jak přežít rozchod? První vás napadne čokoláda, ano ta by mě napadla taky, jenže teď už vím, že když TO nastane, sáhnu po Laskonkách.
l

Fíček01
03.02.2017

Tak Bára mě pobavila, rozplakala i nesčetněkrát donutila k zamyšlení na mým soukromým každodnem. Povedená kniha!

netty
22.01.2017

Bára je mou nejoblíbenější českou autorkou a ani tentokrát mě nezklamala. Jen trochu dospěla. Kdo četl všechny její knihy, tak ten rozdíl pozná. Už to není ta naivní holka, co hledala lásku na celý život a koukala na svět přes růžové brýle. Už je to ženská, která ví co chce. Já jsem se v Laskonkách často našla a mám pocit, že bychom s Bárou měly být kamarádky. Tak moc jsou mi její slova blízká..

maygirl
21.01.2017

Příjemná jednohubka na večer :-) Co se obsahu týče, nemohu se ubránit srovnání s Bábovkami. Ty mne navíc zaujaly proplétáním jednotivých příběhů, nicméně Laskonky pro mne byly celkově více uvěřitelné, více opravdové, ze života, zatím co Bábovky jsou spíše takovou pohádkou pro dospělé.
Našla jsem v Laskonkách několik zajímavých postřehů a myšlenek, například "rovnoprávnost je sice podle tabulek naprosto v pořádku, avšak není vůbec, ale vůbec sexy" (s. 127). Zaujalo mě netradiční grafické zpracování textu a sympatický byl i jazykový projev, který mi občas tochu připomínal mistra Yodu, a hezký termín "každoden" :-) Pokud nehledáte příběh se zápletkou, ale spíše malé "bonbonky" k zamyšlení, rozhodně doporučiji.

adevis
18.01.2017

Od knihy jsem neměla žádná velká očekávání, takže jsem byla při čtení mile překvapena. Bavila mě.

KACABAK
02.01.2017

Kniha na 1 odpoledne, obsahuje "každoden" příhody, které neurazí, ale ani dlouho ve Vaší mysli neutkví. Kniha je především pro ženy, které žijí single, odpověď, proč žijí single se však nedočkají. Moc se mí líbí autorčin výraz "každoden".

Jana_Hlus
05.12.2016

Četla jsem téměř všechny knihy autorky, tato se mi líbila možná nejvíce, v textu je znát, že vnitřně dozrála, povídky jsou velmi dobře napsané a dají se v nich najít odpovědi na otázky, které si možná klade občas každá z nás, co už jsme odrostly dívčím střevíčkům a utržily už nějaký ten životní škrábanec... 4/5

milunka21
03.12.2016

První kniha co jsem od autorky četla a rozhodně ne poslední. Povídky ze života, moc se mi to líbilo. :-)

teli9845
29.11.2016

Nerada bych se nějak rozepisovala, řeknu jen, že jsem četla i Bábovky od Radky Třeštíkové a toto bylo za mě mnohonásobně lepší. Ač trochu na jiné téma Radka - matky, Barbara - muži, uvěřitelnější, reálnější a ztotožnitelnější jsou pro mě Laskonky.

mirka0357
29.11.2016

Knihu vystihuje titulek z jednoho blogu "Společně s Laskonkami si kupujete eleganci, půvab a nonšalanci". Kniha je bomba !