Laskonky

Laskonky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310174/mid_laskonky-KnN-310174.jpg 3 155 46

Proč si neustále obouváme boty, které přece vždycky tlačily… Může existovat nevěra, která nezraňuje? Opravdu lze mít sex bez závazků? A kdy přijde po střídavé péči i střídavá povinnost a role rodičů se konečně vyrovnají? Povídky o nešťastné zamilovanosti a šťastných flirtech. Láskonky jako Laskonky. Krátké texty pro dlouhé večery od Barbary Nesvadbové, doprovázené tvorbou Pasty Onera.... celý text

ninano
13.03.2023 3 z 5

Kniha mi tématy připomínala články o vztazích z časopisů pro ženy. Autorčin styl je ale přece jen literárnější, i když úroveň jednotlivých příběhů se hodně liší.

vklaskova
07.09.2022

Knihu jsem nebyla schopná dočíst. Jediné, co se mi na ní líbilo, byl způsob psaní textu do obrazců/tvarů.
Nejsem naivní, ale vlastně mě uráží, že vše se točí jen okolo nevěry, mileneckých vztahů se ženatými muži atd. (K jinému tématu jsem se nepročetla) Na jednu stranu postesknutí nad tím, že to není dobré, že do toho jedna strana stejně projektuje své city... Na straně druhé na mě působí popisovaný způsob žití jako žití bez zábran, plno nezávazného sexu...není právě to, co citově obrušuje ženu?
Pořád dokola propírání toho samého bez snahy změnit pohled a dívat se na svět z jiného úhlu.
Pokud je tohle opravdu ze života autorky, lituji ji.

Jordanka9
14.09.2021 4 z 5

Moje první kniha od Báry Nesvadbové. Dostala jsem se k ní při jedné z doprovodných akcí MFF v Karlových Varech r. 2017.
Mám dokonce milé věnování od autorky. Kniha mě napoprvé příliš neoslovila. Nedávno jsem se z nedostatku jiné četby ke knize vrátila a některé povídky mě docela zaujaly. Třeba hned ta první Dita Poslední rok mé lásky nebo Mapa vztahů. Velice oceňuji i grafiku - za ní je ta čtvrtá hvězdička

Katrinreading
01.03.2021 5 z 5

KAždá z povídek je postavená na jednom z kliší, které jsme všechny už stokrát slyšely nebo o nich četly v časopisech.
Nezávazný sex.
Nevěra legální a nelegální.
Zraňování partnera.
A nakonec i to zamyšlení o malých botách...
Ano, jsou to obrovská klišé, ale v podání této spisovatelky nejsou ani omylem nudná. Paní Bára má vybroušený styl, který zkrátka baví.

Zdeňula
09.01.2021 2 z 5

Kniha mě moc nezaujala.

Svatka63
14.11.2020 2 z 5

Zase jedna z knížek, která za chvíli z hlavy zmizí a její přečtení si připomenu jen ze seznamu ,,Přečteno" Hlubší dojem na mě udělal jen příběh "Renata" a taky trochu "Dita" jinak ztráta času.

Maanna
11.05.2020 2 z 5

S touhle knihou to u mě bylo trochu jako na horské dráze. Začala jsem s nedůvěrou, pak se dostavila úleva, že to nevypadá tak strašně, ale nakonec jsem skončila u vyčerpání, protože ono to bylo pořád tak nějak to samé stále dokola. Výrazněji mě zaujala jen povídka Renata. Nebyl to dobrý nápad. Ten zbytek si za čas asi pamatovat moc nebudu. Kdybych na texty narážela v časopise (ideálně v měsíčníku), nebyl by výsledný dojem tak zlý, ale kniha byla zkrátka únavná. Není podstatné, jestli s autorkou souhlasím nebo ne (někdy ano, jindy ne), ale výsledek mi silně připomínal situaci, kdy jsem na střední škole spolužákům výměnou za různé úkoly z matematiky a programování napsala asi deset fejetonů na téma "Ranní ptáče dál doskáče..." To, co je jednotlivě v pohodě, může být pohromadě k nepřežití.

pagac17
22.01.2020 3 z 5

Moje první kniha, kterou čtu od této autorky. Je svým vzděláním vysoce edukovaná, srovnávám její příběhy s minulým stoletím, kde jsem se nesetkal s takovou otevřeností ve vztazích mezi muži a ženami, až na vyjímky, jinak její postřehy jsou příznačné pro současnou dobu. Stojí za to se s nimi seznámit.

Anna 13
15.01.2020 3 z 5

Laskonky byly... poněkud přeslazené.

Nechutnaly mi tolik jako Pralinky. A už vůbec nezanechaly pocit jedinečnosti a výjimečnosti jako Momentky.

Někdy se mi zdálo, že autorka píše o ničem. Ve fejetonech působila malicherně, někdy bezradně. Možná ji nedokážu vzhledem k věku pochopit, ale pokud takto vypadá život dospělé ženy, nevím, zda se nemám začít bát.
Líbily se mi příběhy o Ditě a Renatě, neboť byly oba spojené s touhou po mateřství a oba dva mě silně zasáhly. Nebyl by z nich špatný samostatný příběh.

Autorka již byla (a věřím, že bude) v lepší formě.

Jednoduché čtení, které snad neurazí, ale nenadchne.

perpe2a
29.06.2019 odpad!

O ničem.

Mateo67
08.05.2019 1 z 5

Nedočteno. Nudné, ploché, prázdné.

LenkaV.1
14.01.2019 2 z 5

Některé fejetony fajn, některé nezaujaly. Díky formátu ale do kabelky na cestování metrem dobrá knížka :-)

Xylitka
03.12.2018 2 z 5

Není snadné hodnotit knihu jako celek, protože některé příběhy byly velmi zábavné a jiné mě nudily. Každopáně jako pohodové čtení na odpočinkové chvíle lze doporučit.

zberry
20.11.2018 4 z 5

Některé povídky velmi dobré..

popeluška
28.09.2018 4 z 5

Laskonky jsem si vzala pro pohodové a oddechové čtení. A to jsem v rámci možností dostala. Dala bych tři hvězdičky ale přesvědčilo mě nápadité provedení knihy...opravdu krásné ....takže proto čtyři :-)

Spunttrix
02.07.2018 2 z 5

Neměla jsem velká očekávání, což jsem udělala dobře. Většinu povídek si už ani nepamatuji a zaujala mne myslím jen jedna. Jsou většinou opravdu na jedno brdo...

Veru.Viti
05.06.2018 2 z 5

Kniha mě zklamala. Všechny povídky mi připadaly na jedno brdo. Za všechno může chlap a žena je skvělá. Nudila jsem se a do dočtení knihy jsem se musela přemáhat. Nedoporučuji.

Dixinka
02.06.2018 2 z 5

Celkem o ničem, ale když už jsem nic neměla...tak jsem dočetla.

lagina
29.03.2018 2 z 5

Pár fejetonů bylo skvělých ale jiné jsem jen kroutila hlavou..

SakuraLuci
28.02.2018 1 z 5