Zlodějky vody

Zlodějky vody jsou humorné i nostalgické příběhy studentek, které se náhodně sešly na vysokoškolské koleji. Společný život jim přináší řadu trampot i veselých zážitků, rodí se nová přátelství a lásky. Každá z mladých žen, které se připravují na své budoucí povolání, se po svém vyrovnává s novou samostatností a učí se zodpovědnosti a tolerantnosti vůči ostatním....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77866/zlodejky-vody.jpg 3.826

Kniha Zlodějky vody

RADOST

Knihu jsem četla v mládí, jako vdaná pracující matka dvou dětí. Srovnávala jsem, o co jsem dobrovolně přišla, když jsem místo studentského a kolejního života volila život rodinný a mateřství. Trochu jsem i záviděla. Ale dnes vím, že jsem tehdy volila dobře. Pokud mi něco v životě uteklo, bylo to v průběhu let vyváženo mnohým lepším.
Kniha se mi líbila, dojem ve mně zanechala.

lynxir
25.09.2020

Oddechovka z kolejního života vysokoškolaček. S nástupem soudružky Anny se z toho stává odvar Ženy za pultem.

Monika1717
18.08.2020

Knihu jsem četla před mnoha lety a toužila jsem bydlet taky na koleji nebo alespoň na intru.

Francoa
05.09.2015

Knihu jsem četl, je to už hodně dávno (ihned po prvním vydání 1978) a pamatuji si, že mi příběh docela bavil.

zoew
22.04.2015

Nojo, takhle to prostě na koleji chodí - nebo aspoň chodilo.

Blanice
07.02.2015

Ach, život na koleji, je pokaždé stejný a pokaždé jiný. Z této milé knížky čouhá jak sláma z bot poplatnost době vzniku. Rozhádanou pětici obyvatelek jedné haluzny na koleji dá dohromady až komunistka, bezpochyby akční a zajímavá žena, která hlavní hrdince v závěru knihy jen tak mimochodem šoupne do ruky přihlášku do strany.

vera129
23.09.2014

Příběhy studentek na jedné pražské koleji. Velmi hezky napsané.

playada
15.07.2013

To jsem si poplakala. Je to takový pro ženský... O ženách a jejich světě. Docela mne to překvapilo. Musím říct, že se mi to líbilo...