Světové krimipovídky

Co napsat o knize, do níž jsou zařazeny krimipovídky od šestatřiceti mistrů tohoto žánru? Snad jen pár nejslavnějších jmen: Jeffery Deaver, Jo Nesbø, Boris Akunin nebo Ruth Rendellová. Bylo by ale nespravedlivé vzbuzovat dojem, že další autoři jsou tam jen tak do počtu. Erudovaný editor Maxim Jakubowski věděl dobře, co dělá, když tuto antologii sestavoval. Výsledkem jeho pečlivého výběru je kniha, v níž vás každá povídka chytí a nepustí. Uchvátí. Překvapí. A každá docela něčím jiným. Povídky: Zločin za zločin-Giorgio Faletti, Rumpole a vánoční prázdniny-John Mortimer, Brigáda-René Appel, Sérum-Jo Nesbo, Huxley-Chad Taylor, Mezi partyzány-Carmen Kornová, Etnická čistka-Dominique Manottiová, Opravdu mizerný den-Camilla Läckbergová, Ten tlustý sadistický parchant-José Carlos Somoza, Jahodový strom-Ruth Rendellová, Jako blesk z čistého nebe-Carla Vermaatová, Svadba ve Voerde-Gunter Gerlach, Když konečne přišel-Inger Jalakas, Volá anděl-Francois Riviere, Hovor u stolu, 1882-Boris Akunin, Slepá ulička-Julián Ibáňez, Putování-Michael Gregorio, Šťastný nález-Lisa Allen Agostiniová, Andělské dítě-Tove Klackenberg, Všechno pro Bergkamen-Sebastian Fitzek, Záhada městské legendy-Rintaró Norizuki, Souboj-Jacob Vis, Daleko na jihu-Paco Ignacio Taibo II, Neprúchodný eskalátor-Jurgen Ehlers, Hlasy v hlavě-Altaf Tyrewala, Vánoční dárek-Jeffery Deaver, Jizvy-Daniel Walther, Pohled do slunce-Leonardo Padura, Meč boží-Josh Pachter, Teď si promluvíme o Lauře-Andreu Martin, Prázdniny s ilegálními sázkami-Howard Engel, Noc nad Unnou-Bernhard Jaumann, Velký spínač-Mickey Spillane, Max Allan Collins, Vyjížďka ve větru-Feryal Tilmac, To není pravda-Diego De Silva, Řekni mi, koho zabít-Ian Rankin. Sestavil Maxim Jakubowski....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167584/svetove-krimipovidky-Qa4-167584.jpg 3.2106

Nejlepší krimipovídky (1.)

Literatura světová, Detektivky, Povídky
Vydáno:, Domino

The Mammoth Book of Best International Crime (2009)

Kniha Světové krimipovídky

evka11

Už jsem přečetla všechny 4 tyto antalogie a u všech jsem se dobře bavila.

13werka

Výběr povídek moc nenadchl. Pár jich bylo zajímavých, ale další nudné a u některých jsem ani nepochopila, proč byly zařazeny do výboru krimipovídek.

alva1

Pro mne zklamání. Stále jsem čekala, zda příští povídka bude lepší. No tak většinou nebyla. :-(

jiri77
17.09.2018

S lítostí musím říci ,že je to asi nejhorší povídková kniha, kterou jsem četl. Kniha má obsahovat krimi povídky ,ale někdy jsem vůbec uvažoval jestli čtu krimi. Velké zklamání a ztráta času.

hroneczek
14.08.2018

Představovala jsem si, jak u krimipovídek budu pořád napjatá, neodtrhnu od nich oči, přečtu je jedním dechem. Bohužel.
Některé povídky byly lepší, některé horší i dost hrozné. Nejvíc mi na většině vadilo, že se nejdříve dlouho dostáváte do děje, víte o každé myšlence hlavního hrdiny, znáte jeho celé dětství, kde byl, kde nebyl, kam by chtěl, kam ne... a pak najednou šmik konec hotovo. Jako kdyby se autorovi už nechtělo dopisovat ani stránku, ani odstavec, snad ani už poslední větu.
Celou sbírku bych tak hodnotila jako dost podprůměrnou. Až na výjimky je to ztráta času.

Ishir
13.05.2018

Některé příběhy se mi líbily více, některé méně. Myslím si, že kniha stojí za přečtení. Objevila jsem nové autory, od kterých si nějakou knížku přečtu.

Tirisa
30.04.2018

Já jsem bohužel zklamaná. Ani jedna povídka mi po přečtení nezůstala v hlavě a měla jsem opravdu problém u knihy vydržet. Bylo to dlouhé a nezáživné.

Modrina
19.02.2018

Knížku jsem, patrně jako spousta dalších čtenářů, brala jako možnost objevit nové zajímavé autory. To mi nevyšlo, nad nikým jsem nejásala. Některé povídky jsem patrně ani nepochopila. Můj norský oblíbenec mě taky moc neoslnil. Zaujaly mě asi dvě nebo tři povídky, což je na tak obsáhlou antologii trochu málo...