Enšpígl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podle starých německých textů zpracovali J. Kolář a J. Hiršal. Pro mládež upravená lidová knížka o Enšpíglovi vypráví o jeho cestách z kraje do kraje a o jeho kouscích, které provádí řemeslníkům, měšťanům, bohatým kupcům a šlechticům. Jeho kousavý vtip míří na nafoukance a chamtivce. Napadá nespravedlnost, bezpráví, křivdu i lidskou hloupost a tropí své šprýmy s úmyslem varovat, napravit i potrestat. Doslov Bohumila Grögerová. 3. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37831/enspigl-37831.jpg 4.273
Žánr
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Enšpígl

Přidat komentář
qydko
30.05.2019

Jako dítě jsem tuhle knihu milovala, ale teď? Některé věci mi nepřišly jako šprýmy, ale pěkné prasárny. A to nemluvím o tom mrtvém psovi někde ke konci knihy. Brrr.

RyonMathrin
19.06.2018

Četl jsem jako dítě mnohokrát. Nádherné, vtipné, vždycky jsem si říkal, jak mohli být ti lidé tak hloupí, že Enšpíglovi naletěli :-)


Atanone
06.08.2017

Tak oproti De Costerovu "Thylu Ulenspiegelovi",který je spíš o historii, toto je kniha veselých příběhů o šibalovi Enšpíglovi,který napálil spoustu lidí a jehož žertíky a taškařice bavily už nejednu generaci dětí..I dospělých,že?
Pro mě vzpomínka na dětství,i když toho prvního "Enšpígla" mi četla babička německy. Moc lituju,že se ta kniha nějak nezachovala. Tahle česká je už taky pěkně obouchaná-vypadá to,že ji hodně četli. Těším se,až z ní budu číst vnoučkovi

Kája O.
02.04.2017

Krásná kniha, četla jsem vydání z roku 1968.

edith79
07.04.2016

Enšpígla jsem jako malá nesmírně milovala a zároveň se ho tak trochu bála.

petrusz
02.09.2014

Pamatuji si, jak jsem ji jako kluk neustále loudil po mém kamarádovi, který mi ji po dlouhé době nakonec za něco vyměnil (myslím, že za nějaké angličáky, či co...:-) ). Od té doby jsem knihu četl neustále pořád do kola docela dloho, jak se mi líbila...Už je to asi 35 let od doby, kdy jsem ji získal a pořád ji mám pečlivě uschovanou. I v současné době ji tu a tam vyndám a přečtu si ji, i když ji znám snad celou nazpaměť...:-) Je to prostě super vzpomínka na dětství...:-)

dove
04.03.2014

Také má oblíbená knížka v dětství a i dnešním dětem se moc líbí.

zoew
27.06.2013

Humorná vzpomínka na dětství, vnucovala jsem jí všem kamarádkám, že si jí prostě "musí přečíst" :-)

1