zinon zinon komentáře u knih

Věže Asperfellu Věže Asperfellu Jamie Thomas

Také se mi tato kniha líbila. Velice čtivá a zajímavá. Ráda doporučím.

21.02.2022 5 z 5

Noční labuť Noční labuť Zuzana Hartmanová

Po přečtení dvou knih ze série Krysy apokalypsy jsem si musela přečíst i Noční labuť. Moc se mi líbí styl psaní autorky a celkově její fantasie, je to pro mě takový závan něčeho neokoukaného a nového. Jak dokáže, že je kniha drsná a zároveň i s romantickou linkou, která mě osobně vždy baví. Pro mě autorka v kategorii must have :)

27.01.2022 5 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Tak a jsem u konce mé oblíbené série. Začátek tohoto dílu byl pro mě trochu zmatečný, protože jsem si musela osvěžit pamět...nějaký čas už přeci jenom uběhl. Knihu jsem si užila jako předešlé, i když první díl byl pro mě nejlepší. Každopádně Helenina linka v této knize u mě top. Už se těším až si sérii za pár let přečtu znovu.

12.01.2022 5 z 5

Snoubenci zimy Snoubenci zimy Christelle Dabos

Naprosto se ztotožňuji s názorem DreamerX9. Líp bych mé pocity z knihy nevystihla.

19.11.2021 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

(SPOILER) Kniha je čtivá a příběh má velmi dobrou atmosféru. Jediné, co bych vytkla je ten konec knihy. Vůbec se mi nelíbil. Jak to celé bylo psané hodně realisticky, tak konec to byl pravý opak (příběh i jednání osob už bylo přitažené za vlasy)...včetně jednoho obětování se. Hodnotím na 3,5 hvězdy.

09.11.2021 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Tato kniha od Colleen je trochu jiná než předchozí, co jsem četla. Je jako stvořená pro něžné, romantické duše. Opět jsem dostala velkou dávku emocí, což na jejích knihách zbožňuji.

12.09.2021 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Ale jo :) pěkná kniha na odreagování.

07.09.2021 4 z 5

Oko bouře Oko bouře Zuzana Hartmanová

Tak to bylo skvělé...moc jsem si čtení užila. Už aby tu byl další díl. Všem moc ráda doporučuji! I když je to trochu taková telenovela, tak mě neskutečně baví. Pokud hledáte v knihách emoce, tak tady je rozhodně najdete :)

25.08.2021 5 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Tak i já musím knihu pochválit. Pro menší děti je to krásný úvod do světa fantasy. Najdete tu nejrůznější bytosti a strašidla (upír, čert, meluzína, bludička, duch, sylfa, mořská panna, salamandr a mnoho dalších). Kniha se moc dobře čte a je psaná takovou odlehčenou formou. Je o lásce a přátelství. Dětem se bude určitě líbit. Píší, že je pro děti od 9 let...

18.08.2021 5 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Toto je rozhodně netradiční fantasy pro mladé. Ať už tím, že hlavní hrdinka není prý vůbec hezká, pak tím, že je drsnější...někdy docela dost. Knihu hodnotím jako průměr. Některé věci v ději a charakteristikách se mi líbily a jiné zase nudily a moc mi nesedly.

15.08.2021 3 z 5

Před bouří Před bouří Zuzana Hartmanová

Nedávno mě zaujala tato kniha a nemohla jsem jinak, než si ji koupit a dát šanci další české autorce. Jelikož se jedná o naši autorku dávám 5 hvězd, jinak bych hodnotila asi o jednu hvězdičku méně. Co mi na knize trochu vadilo, byl zmatený začátek, kdy bylo těžké se zorientovat. Další pak, že autorka má snahu všechny postavy spárovat. Asi toho bylo už moc (i když jsem ženská a na druhou stranu fakt dobrý :)) Našla jsem si tam svoje oblíbence a moc se mi líbil, jak vymyšlený svět, tak charakteristiky jednotlivých postav. Prostě každá ta linka měla svoje kouzlo. Vztahy, které v knize jsou se všemi emocemi jsou skvělé. Jako žena to dokáži velmi ocenit. Děkuji autorce za úžasný zážitek a jdu si objednat další díl :)

08.08.2021 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Tak mám dočteno a nadšená tedy nejsem. Hodnotím mezi 3 a 4 hvězdami. Velmi mi tu vadilo nelogické chování postav a vůbec se mi nelíbil konec knihy.

30.07.2021 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Tak na tuto knihu jsem dle recenzí byla hodně zvědavá + se mi hodně líbila obálka. Bohužel musím říct, že jsem z knihy spíše zklamaná. Tak trochu jsem to čekala, protože standalone kniha v žánru fantasy s ne moc stranami ve mně vyvolávala pochybnosti, že je to to pravé pro mě. A utvrdila jsem se v tom, že není. Já bych to nazvala takovou pohádkou, která neurazí, nenadchne. Pro můj lepší čtenářský zážitek tomu chyběla hloubka.

13.07.2021 3 z 5

Stín věcí ztracených Stín věcí ztracených James Islington

Čtení této knihy jsem si užila a navíc je opravdu velmi čtivá. Hodně jsem si oblíbila hlavní hrdiny a příběh mě také moc bavil. Některé věci jsem tušila, některé mě dost překvapily. Jediné co musím vytknout je slovo supět, které se opakovalo tolikrát, až lezlo na nervy. Pak ještě musím zmínit výběr jmen vedlejších postav. Nemohla jsem si je zapamatovat, navíc byla kolikrát velmi podobná.

18.06.2021 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

(SPOILER) Tato kniha mě nijak neokouzlila. Vyvolala ve mě spoustu pochybností nad fungováním tohoto světa a myšlením hlavních postav. Nemůžu uvěřit, že si opravdu nikdo nespojil Novu s Nightmare a že těch vodítek bylo tolik... Začátek je hodně zmatený a měla jsem problém pochopit, kdo je kdo. Pak ještě musím zmínit opravdu velké množství hrubek v textu. Nezbývá než doufat, že další díl bude lepší.

Mám malé děti a ty koukají na Kouzelnou berušku a černého kocoura. Přijde mi to hodně podobné v mnoha věcech :) Jen teda stojí na stejné straně, ale kličkují kolem sebe stejně.

04.06.2021 3 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Knihu hodnotím tak na 3,5 hvězdičky. Jsou tu věci, které se mi líbily moc a některé zase méně. Za největší přednost knihy považuji vykreslený svět, bylo to zase něco trochu jiného. Nejsou tu žádné velké podrobnosti vzhledem k počtu stran v knize, ale i tak se mi líbila ta přímořská atmosféra. Kniha se taky moc dobře čte a rychle ubíhá. Co bych vytkla je taková trochu povrchnost v psaní charakterů a pocitů celkově. Sledujete příběh, ale hlouběji se Vás to nedotkne...neprožíváte ho. To zamrzí hlavně kvůli milostné lince, která se mi líbila...byla taková něžná. Já bych raději větší bouři citů, ale i tak super. Také jsem ani nepocítila tu temnější stránku knihy. Je to prostě psané tak, že to na mě nepůsobilo, jak asi mělo. Autorka popisuje něco, co má působit hororově....ale mě to nechává úplně chladnou, netajím dech...prostě nic :)

25.05.2021 4 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Druhý díl mě zklamal. Sofie je v tomto díle uvěřitelná a svá, ale Tedros a Agáta měli snad nějaké zatemnění mozku. Jejich jednání a přemýšlení bylo úplně mimo. Dějově je tento díl také mnohem slabší než ten předchozí. Doufám, že třetí díl se vrátí ke kvalitám prvního dílu, kde humor dokresluje zajímavý a neobvyklý příběh.

20.05.2021 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Já jsem nadšená. Udělala jsem chybu, že jsem si nepřečetla znovu předchozí díly, protože jsem si říkala, že si toho po roce pamatuji dost....ale stejně ne dost na to, abych vše ve správný okamžik pochopila. Takže, když Ilan přišla s nějakým objevem, tak jsem si říkala...to je sakryš kdo? Potom bych ocenila v knize mapku, protože bylo těžké si některé věci představit. Bohužel na to má představivost občas nestačila...zdálo se mi to málo, možná špatně vysvětlené. Pak tu máme prasečí řiť, která ze začátku trochu vytáčela :) To jsou věci, které mi trochu kazily čtenářský požitek. Na druhou stranu, ale mohu jen chválit. Moc se mi to líbilo. Pořád se něco děje. Hlavně ta část, kdy Ilan zůstane s Ernem. To celé bylo napsáno úžasně, s citem. Takže říkám ach joooo. Spoustu toho stále nevíme. Na tolik věcí je potřeba znát odpověď...tak snad nebudeme čekat dlouho.

17.05.2021 4 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhý díl se mi líbil více než předchozí. Poznáváme nový svět s jeho obyvateli, odhalujeme některá tajemství a jsou tu i zajímavé zvraty. Pro mě skvělá kombinace. Jdu na další díl.

10.05.2021 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Nebylo to špatné. Kniha je čtivá a zajímavá, i když podobná jiné známé knižní sérii. Musím ale říct, že z autorova popisu jsem si nedokázala některé věci a scény představit. Jinde s tím problém nemám, tak nevím...za toto o hvězdičku méně.

07.05.2021 4 z 5