Stín věcí ztracených

Osud volá, cesta začíná… Uplynulo dvacet let od doby, kdy byli svrženi a pobiti božští Auguři. Nadaní, kteří jim kdysi sloužili, byli ušetřeni pouze proto, že přijali Čtyři zásady povstalců, a významně tak omezili svou moc. Davian musí coby jeden z Nadaných snášet následky války, prohrané dávno předtím, než se narodil. On a jemu podobní žijí v opovržení. Ale když Davian zjistí, že vládne zakázanou mocí Augurů, uvede do chodu řetěz událostí, které všechno změní. V lese na západě se probouzí mladík zbrocený krví. Na nic si nevzpomíná, jeho osud je však svázán s Davianovým… A daleko na severu se začíná hýbat dávný nepřítel, kterého všichni pokládali za poraženého....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366448/big_stin-veci-ztracenych-b5b-366448.jpg 4.175

Licanius 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Host

The Shadow of What Was Lost, 2014

Kniha Stín věcí ztracených

Deia

O tejto knihe som v podstate nič nevedela. Náhodne som ju zbadala v knižnici a páčil sa mi názov, aj obálka a ešte aj recenzie boli dobré, takže som sa na ňu začala vážne tešiť. Bohužiaľ to nejak nedopadlo podľa mojich predstáv.
Do knihy som sa nejak nemohla dostať. V podstate od prvej kapitoly ma to nebavilo, nie že by to bolo vyložene zlé, len ma to nechytilo. Nepáčili sa mi postavy, všetky sa mi zdali také na jedno kopyto a dosť naivné, ich správanie mi často prišlo nepochopiteľné. Dej, tak nejak objektívne, nebol úplne zlý, systém mágie je celkom zaujímavý, to isté platí aj pre svet, len neviem... nejak to u mňa nezafungovalo. Celé mi to bolo akési ľahostajné, všetko čo sa tam stalo, čo sa stane postavám, ako to dopadne... Tiež som sa v tom občas strácala a keď sa do toho jemne začali pliesť rôzne časové roviny, tak som sa sem-tam stratila úplne. Je to škoda, kniha mala potenciál na to, aby sa mi páčila, ale už dlho som pri čítaní necítila takú ľahostajnosť a je mi úplne jedno, ako to bude s postavami pokračovať. Na niektoré veci som zvedavá, ale nie je ich až tak veľa, aby som sa hrnula do ďalšej časti.

Aaron Lewis
21.12.2021

Mám v hlavě pořádnej guláš. Naprosto. Pochopila jsem asi jen pár věcí. Tolik jmen, tolik postav, s tím, že každá používá alespoň dvě jména… to je hrůza i na mě!

Ze začátku to byla docela nuda. Bylo to takové suché a nic moc. Nehledě na to, že jsem se za chvíli začala ztrácet ve všech těch jmen a názvů. Všechny postavy se chovaly stejně, reagovaly stejně, přemýšlely stejně a mluvily stejně… kdyby před nimi nebylo jejich jméno, nedokázala bych ani trochu poznat, kdo zrovna mluví. Jsem ráda, že se kniha nevěnovala jen Devianovi , ale i jiným. Charakterů je tam tedy habaděj.

Taky mi přišlo, že jsou všichni bolestně naivní, hned každému na všechno skočí a jsou nechutně upřímní. Až ke konci jsem jistila, že všichni víceméně lžou a nikdo není tím, kým se zdá být… haha, ale za mě jedině dobře, doufám, že to má autor pořádně promyšlené, protože až na tyhle nedostatky (autor píše docela strojeně a jako přes kopírák, chybí tomu taková nenucenost) mě to bavilo a jsem zvědavá, jak se to všechno vybarví. Děj rozhodně není jednoduchý a lineární, btw. miluju cestování v čase, ale tady jsem z toho pochopila asi tak jen půlku a to si možná ještě fandím. Taky to vypadá, že tam není jeden hlavní hrdina, což je taky fajn. Obrovské plus za děj, mínus za postavy, resp. byli zajímavé, ale děsně napsaný. Co se týče těch správců a Tolů, měla jsem v nich úplnej bordel a do teď vlastně nevím k čemu jsou. Nikdo se nemá rád, každý proti každému zbrojí, i mezi s sebou…. No… jdu na druhý díl:)

Popravdě řečeno, v těch jménech a vzpomínkách jsem byla tak ztracená, že těžko dokážu soudit, jestli to do sebe všechno zapadá… Prostě si nejsem jistá, kdo co udělal… A fakt každý musel mít alespoň dvě jména? A ještě taková šílená… Každopádně jsem to přečetla v cukuletu:).

zinon
18.06.2021

Čtení této knihy jsem si užila a navíc je opravdu velmi čtivá. Hodně jsem si oblíbila hlavní hrdiny a příběh mě také moc bavil. Některé věci jsem tušila, některé mě dost překvapily. Jediné co musím vytknout je slovo supět, které se opakovalo tolikrát, až lezlo na nervy. Pak ještě musím zmínit výběr jmen vedlejších postav. Nemohla jsem si je zapamatovat, navíc byla kolikrát velmi podobná.

Tiny24
23.08.2020

Zamrzí předvídatelnost, jinak vcelku povedené.

Kožuch85
14.04.2020

Vůbec to není špatný rozhodně kniha stojí za přečtení. Hned si dám druhý díl.????

Aeneas852
31.03.2020

Za mne krásná kniha plná dobrodružství a zajímavé zápletky knihu jsem přečetl jedním dechem

luboskniha
22.03.2020

Tuto knihu jsem si přímo zamiloval. Knize nemám co vytknout, naprosto mě pohltila. Po dlouhé době kniha od které jsem nemohly odlepit oči. Za mě naprosto (a kéž by šlo i více) 5*. Jsem rád, že už vyšel i druhý díl. Takže hurá do e-knihkupectví :).

Hanajja
12.02.2020

Miluju fantasy a tady se musí člověk trošku soustředit, spousta informací, úžasný děj, za mě velmi čtivé!