Před bouří přehled

Před bouří
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428805/bmid_pred-bouri-msg-428805.jpg 4 127 127

Krysy apokalypsy série

1. díl >

Každá apokalypsa potřebuje svoje krysy. Příběhy většinou nezačínají koncem světa. Jenže na Leru nastává konec světa každých sedm dní, když se jím proženou magické bouře, které srovnají se zemí vše, co se nachází mimo ochranné bariéry. Když totiž srazíte z nebes bohy, musíte počítat s následky. Bohové padli před osmdesáti lety. A jejich pád zanechal Ler zjizvený a z větší části neobyvatelný. Magií kontaminovaná půda, mutace nebo absence povrchové vody nejsou ničím neobvyklým. Mimo města může i jeden špatně nabitý bateriový článek znamenat předěl mezi životem a smrtí. Ne všichni se s tím ale dokázali smířit, a tak hledají způsoby, jak přelstít přírodní i lidské zákony — jako krysy si hledají skulinky, ve kterých můžou přežívat. Jenže co když si někteří lidé začnou uvědomovat, že mezi přežíváním a žitím je propastný rozdíl? A co teprve když si to uvědomí i sami bohové…... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Před bouří. Přihlašte se a napište ho.

DorianaGrey
14.06.2024 5 z 5

no tak to je opět jízda! četla jsem nejdříve kosti pod mechem a toto je zas trochu jiný typ vyprávění. Autorka tu splétá osudy mnoha postav v post -apokalyptickém světě, který ale spíš připomíná něco jako post-apo středověk. Postavy jsou uvěřitelné a sympatické. Propracovaností mi to přípomíná Sapkowskiho. Oproti tomu, její jiná kniha, Kosti pod mechem, zas připomínají našeho oblíbeného Tolkiena a evropské hrdinské ságy. Co je opravdu pro autorku typické je skvělý styl psaní. Opravdu umí psát. Těším se na další knihy.

cestina_s_linus
04.05.2024 3 z 5

Bylo zajímavé z audioknihy přesedlat na klasickou knihu. Sice jsem již věděla, o čem kniha je, ale zároveň jsem příběh prožívala úplně jinak. Všechny postavy už měly nějaký hlas (který si má hlava pamatovala, ale informace ke zkoušce si takto nezapamatuje).

I přesto, že se v příběhu vyskytuje velké množství postav, tak jsem si opět pletla pouze démony. Občas jsem měla problém rozlišit jméno místa a jméno bytosti - tento problém zmizel záhy, neboť jsem se podívala (pro jistotu) na konec knihy a objevila slovníček (autorka má bohatou slovní zásobu a novotvary opravdu nešetřila).

Děj se opravdu pomalinku rozjíždí (stane se tu pár důležitých věcí, ale nechci spoilerovat). Autorka nás okamžitě zahltí romantickými mnohouhelníky - takže se nudit rozhodně nebudete (dámy, připravte se na sexy chlápky, kteří jsou kapku střelení).

I přesto, že ten začátek nebyl zlý, tak si nějaké hvězdy schovám pro další díly.

Vlasta71
23.04.2024 5 z 5

Kniha je plná intrik, bojů, magie a slabě i romantické Dovedu si představit všechny postavy a hlavně ta jejích křídla. Ze začátku jsem se nemohla zorientovat v postavách mají i podobná jména, ale brzy jsem si zvykla. Jdu na další díl.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (34. týden)

16.08.2020

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Před bouří v seznamech

ve Čtenářské výzvě17x

Štítky knihy

česká fantasy apokalypsa česká fantastika

Autorovy další knížky

Zuzana Hartmanová