Noční labuť

Narodit se s vlohami k černé magii není nic příjemného. Být zavražděn v sedmnácti letech ještě méně. Nix se stalo obojí, a přesto žije. Jak je to možné? Inu, řekněme si na rovinu, že s tou holkou není něco v pořádku. Čistě teoreticky by už měla být po smrti, jenže konflikt dvou typů magie ji drží při životě. To neunikne pozornosti jak Řádu bílých čarodějů, tak černokněžnickému Konkláve. A protože ti první by tuto hříčku přírody nejraději sprovodili ze světa, nezbývá Nix než hledat ochranu u druhých. Ale budou o ni černokněžníci stát? A co za to? Inu, zadarmo ani havran nehrabe… Povídkový román z Accadu – temného magického světa debutující české spisovatelky a recenzentky Zuzany Hartmanové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340954/big_nocni-labut-sVo-340954.jpg 4.297

Kniha Noční labuť

wolfka44

Kniha se mi velmi líbila. Miluju středověké fantasy a tak jsem si řekla, že si chci přečíst i něco od nějaké české autorky(autora). Bála jsem se, že si koupím něco co mě nebude bavit a budu to číst z donucení, což se určitě nestalo. Příběh formou povídek je úžasný a jak autorka popsala různé druhy magie je topovka. Moc cením mapu v Accad (světa) akorát úplně nevím jak se některé názvy měst správně čtou.

Skvělá kniha, dobře zpracovaný příběh.

Kate3003

Knihu jsem četla v rámci štafety. Jinak bych se k ní asi jen tak nedostala.
Od knihy jsem neměla velká očekávání, jelikož jsem autorku ani knihu neznala, ale nakonec mě velmi mile překvapila. Autorka vymyslela hezky propracovaný svět plný kouzel, čarodějů a dalších bytostí. Kniha byla napsaná formou povídek zasazených do různých období života hlavní hrdinky. Jednotlivé povídky byli fajn nechyběl jim spád, zvraty a rozhodně byli čtivé. Líbilo se mi jak autorka popsala jednotlivé druhy magie, které se v knize nachází. Takže za mě rozhodně milé překvapení a rozhodně se podívám po další knize od této autorky.

SafiraDarkfire

Prvně jsem cetla krysy apokalypsy, poté jsem se rozhodla přečíst si i tutu sérii. A i když mi uteklo že je to serie povídek vubec mi to nedošlo, dokud jsem si to neprecetla teď zde, jak skvěle na sebe navazují, a je to něco neotřelého a nového. Nix je ženská jak se patří, neotrela, drzá a zároveň umí milovat své blízké a prat se za ně. Což je podle me to nejdůležitější ale nejenom že se pere za přátelé ale i za cizí viz její "osudoví" ... Nebudu delat spoilery. Za me naprosto úžasná fantasy trošku kostrbatá ale myšlení a styl psaní mi je vlastní takže jsem se v něm skvěle vyznala a večer se těším na druhý díl který mi dalo dost zabrat jej sehnat.

zinon

Po přečtení dvou knih ze série Krysy apokalypsy jsem si musela přečíst i Noční labuť. Moc se mi líbí styl psaní autorky a celkově její fantasie, je to pro mě takový závan něčeho neokoukaného a nového. Jak dokáže, že je kniha drsná a zároveň i s romantickou linkou, která mě osobně vždy baví. Pro mě autorka v kategorii must have :)

kaffa
28.10.2021

sem velmi příjemně překvapená!!!! už po prvních stránkách sem byla nadšená, tohle mi tak dlouho chybělo, příběh, který vás upoutá tím, jak je brilantně napsaný :-) koncepce magického světa je taky zajímavě vystavěná, i když možná jen přeci trochu místy ještě zmatečná (rozdíly mezi takovou a jinakou magií a další drobnosti při kouzlení, ale to se časem může ještě ozřejmit v pokračováních), děj povídek nový a neokoukaný - nemůžu pro to najít jiné slovo - nemám prostě pocit, že bych četla nějakou příběhovou vykrádačku stylem - conan po sté a pořád "jinak".... možná jediné, co mi trochu nesedělo, byla postava nix - její vnitřní monology, jako by ji autorka trpeve sama hledala a utvářela.... příklad - tvrdí, že je cynická - já však moc cynismu u ní neshledala, spíš vidím mladou zraněnou čarodějku, která hledá sama sebe, a snaží se poprat se svými démony....

každopádně vidím velkou nadějnou hvězdu české fantastiky, jak psal předřečník hanzmb, potřebujeme novou krev a tohle mi opravdu nejblíž sedlo k petře neomillnerové, která si vás taky dokáže upoutat na první dobrou.... i proto sem z té knížky tak nadšená, připomněla mi, jak bývala naše fantastika pestrá, úžasná, nová a svěží a jak moc sem ji milovala... jen tak dál :-)

Shizunk
09.03.2021

Nějak mi z popisku uniklo, že je to vlastně série povídek. Až když jsem se podivil, jak jsou jednotlivé "kapitoly" dlouhé, došlo mi jak se věci mají. Povídky mívají omezený záběr na jednu událost, myšlenku či koncept, tedy jsem se obával, že knize bude chybět klasické budování a vrstvení příběhu, hloubka postav a světa. A jak jsem se mýlil!
Ze začátku hlavní hrdinka i děj vypadají tak nějak ok, neurazí nenadchne. Jenže každý další příběh přidává další vrstvy, nové informace. Netrvalo dlouho a přirostla mi k srdci, což se ani u jinak vysoce kvalitních fantasy děl nestává často.
Je až překvapivé, jaké drobnosti jsou někdy mezi řádky opuštěné tak šikovně, že si jich rozhodně všimnu a později hrají významnou roli.
Svět působí živě. Magický systém je rozpracovaný tak, že mam pocit že mu rozumím a vím, co od něj čekat.
Celé je to tak působivé, že zmiňovat těch pár chybiček, které jsem v knize zahlédl, se zdá zcela nepatřičné.
Jakože wow

hanzmb
25.02.2021

Když si chcete přečíst českou sci/fantasy je nutné hledat mladé autory. Ti starší buď přestali psát nebo přešli k jiným žánrům či ztratili invenci a vykrádají sami sebe. Po dobrých zkušenostech s Maříkem a Sněgoňovou jsem zkusil i tuto sbírku povídek. A byl jsem strašně mile překvapen, i když vyhledávám spíš delší útvary. Ty povídky časově a i logicky navazují jedna na druhou tak, že z nich jen udělat názvy kapitol máte román. A ani by to další úpravy nevyžadovalo. Samozřejmě jde o autorčinu prvotinu, určitou kostrbatost a místy nepřehlednost tam najdete, ale to se určitě srovná. Především by to chtělo tento svět lépe popsat a i více se věnovat hrdinčinu původu. Ale to věřím přijde v dalších dílech a vyroste nám důstojná nástupkyně Petry Neomillnerové.

Sariega
27.12.2020

Dostala jsme ji na přání k vánocům a knížka mě nezklamala. Byla čtivá a nemohla jsme se od ní odtrhnout za den jsem jí měla přečtenou. Jen mě někdy trochu štvalo jak se to přeskakova-lo v čase.