Zdenas5 Zdenas5 komentáře u knih

Oko za oko Oko za oko Laura Griffin

Právě jsem dočetla Noru Roberts a tato kniha mi ji velmi připomněla. Příjemná oddechovka s předvídatelnou romantickou linkou i celkem napínavou detektivní zápletkou. Je dost čtivá, i když hlubokou stopu ve mně nezanechává.

26.02.2021 3 z 5

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

Kdysi jsem knihy této autorky doslova hltala. Teď jsem se k ní vrátila, protože se mi hodila do výzvy. Věděla jsem, co můžu očekávat - napětí i romantiku, a to jsem také dostala. I když jsem od prvních stran tušila, jak se děj bude odvíjet, čtení mě docela bavilo, především díky psí smečce.

22.02.2021 3 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Knihu jsem si vybrala kvůli výzvě a byla jsem mile překvapena. Kniha nepopisuje brutalitu zločinu, ale zachycuje detektivní postup při vyšetřování vraždy mladého chlapce. Jeden díl skládačky postupně zapadá do druhého, až dospěje k odhalení skutečného pachatele. Nebo spíš pachatelů? Nemalý podíl na vyřešení případu má i psycholog Sebastian, jehož zvláštní chování je ovlivněno vztahem k rodičům a tragédií ve vlastní rodině. Miluji tyto rozpolcené osobnosti, jejichž osobní příběh bývá velmi zajímavý (ale samozřejmě jen v knihách, žít bych s nimi nechtěla). Při čtení mi ze začátku vadilo chybějící členění textu (nevím však, jestli to není pouze mou čtečkou). V jedné větě vystupuje jedna postava a v další (bez nějakého přechodu) už vystupuje někdo jiný. Časem jsem si však docela zvykla a už mě to nerušilo. Knihu mohu doporučit.

19.02.2021 4 z 5

Město plné oken Město plné oken Robert Pobi

Zajímavý příběh,mně velmi sympatický hlavní hrdina i jeho parťačka, ale chybělo mi tam více napětí, prostě podle anotace jsem od knihy čekala trochu víc. Další díl si však určitě přečtu. Takže za mě 3 - 4 hvězdičky.

09.02.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Úžasná kniha o obyčejných lidech na pozadí krutých událostí vyprávěná překrásným jazykem, své ocenění Kniha roku 2020 si zcela zaslouží. Krásu knihy vystihují níže uvedené komentáře, takže mohu jen doporučit a těšit se na další díl.

31.01.2021 5 z 5

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Příběh vyprávěný z pohledu podivínského jedenáctiletého chlapce mě od začátku bavil, i když nějaké nesrovnalosti se tam objevily. Postavy byly reálné, prostě kniha se mi dobře četla.

21.01.2021 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Milé odpočinkové čtení, mladé dívky jsou velmi sympatické, i když jsem od knihy čekala trochu víc.

18.01.2021 3 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Nic podobného jsem ještě nečetla. Zajímavé téma, dobře zpracované a opravdu psycho. Stojí za přečtení.

07.01.2021 5 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

To, že se jedná o již mnohokrát ztvárněné téma, mi nijak nevadilo, ale mé hodnocení ovlivnilo vykreslení tříleté holčičky. Mám dvě tříletá vnoučata (kluka a holku), proto mi vyjadřování (slovní i výtvarné) přišlo nereálné, a to mi vadilo na prvních asi 120 stránkách. Pak se děj pořádně rozjel, Elizabella byla víc v pozadí a pak už se kniha nedala odložit. Za přečtení však stojí.

29.11.2020 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Též souhlasím s níže uvedenými komentáři. Čtivá, poetická kniha. Do bažiny plné divokých živočichů a rostlin je zasazen příběh malé zranitelné a všemi opuštěné holčičky, z které vyroste silná osobnost, která si nakonec získá respekt a uznání svého okolí. Mohu jen doporučit.

24.11.2020 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Opět výborné, trochu méně drastické, o to víc vynikají Robertovy myšlenkové pochody. Úžasný Robert, úžasný Chris. Doufám, že po své osobní tragédii nepřestane psát, byla by to škoda. Doporučuji.

17.11.2020 5 z 5

Běsnící spravedlnost Běsnící spravedlnost Wilbur Smith

Wilbura Smithe mám ráda, ale toto mi moc nesedlo, kniha mě začala bavit až téměř od půlky, neříkám, ze by byla špatná, ale nebyl to zrovna můj šálek kávy.

14.11.2020 2 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

I když mi to zpočátku hodně připomínalo první díl, čtení mě doslova přišpendlilo do křesla a oči ke čtečce takže jsem vzrušením a napětím téměř nedýchala. Prostě opět super čtení, už aby tu byl další díl. Nezodpovězených otázek je velmi mnoho. Snad se brzy dozvíme odpovědi.

04.11.2020 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Sotva jsem začala, už je konec. Co teď ? Honem na další díl. Povedené dílko, Sayer se mi líbí.

03.11.2020 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Zprvu běžný příběh o mimomanželském sexu se zvrtne v celkem dobrý "horor".

01.11.2020 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Pro mě průměr, nepatří ke knihám, které by se nedaly odložit.

30.10.2020 3 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Příjemná oddechovka na jedno odpoledne.

27.10.2020 3 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Opět super.

26.10.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Sladké dětství v cukrovaru se mění v drsné dospívání za protektorátu a v koncentračním táboře, ale snad ještě krutější dospělost po návratu domů. To si Zuzana nezasloužila. Strhující příběh. Líbil se mi i autorčin strohý styl vyprávění, zcela odpovídal příběhu.

24.10.2020 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

I když jsem knih s podobnými tématem četla několik a celkem brzy jsem odhadla, kdo za tím vším stojí, kniha byla napínavá a velmi čtivá, takže mohu doporučit.

20.10.2020 4 z 5