Běsnící spravedlnost

Běsnící spravedlnost https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2797/besnici-spravedlnost-2797.jpg 4 144 21

Skupina teroristů unese při cestě do Londýna letadlo s mnoha exponovanými osobnostmi a světu hrozí orientální despotismus. Napínavý román pak dějově vrcholí na poušti biblického kraje v Galilei. Thriller se dočkal i filmové adaptace.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Wild Justice , 1979

PaníLenka
16.08.2022 3 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy - kniha od afrického autora. Docela napínavý odpočinkový příběh, takové letní čtení.

babiočka
25.04.2022 5 z 5

Přestože jsem totožnost Kalifa tipovala zhruba už v polovině knihy, můj zájem o dočtení celého příběhu tím neochabl. Opět další autorovo dokonale zpracované téma.

Janča1532
26.03.2022 3 z 5

Do knihy sem se pořádně začetla až od poloviny,pak mě začala bavit,konec byl překvapivý.

Zdenas5
14.11.2020 2 z 5

Wilbura Smithe mám ráda, ale toto mi moc nesedlo, kniha mě začala bavit až téměř od půlky, neříkám, ze by byla špatná, ale nebyl to zrovna můj šálek kávy.

Kocourek
09.08.2020 5 z 5

Můj druhý Smith. Napínavé čtení od začátku do konce. Pravda, už od půlky knihy se rýsoval Kalif, ale jistota byla až na konci. Těším se na další.

Chaki
27.07.2019 5 z 5

Jedna z typických wiburovych knih z doby kdy byl ještě v plné síle... Možná příliš často jsou jeho hlavní hrdinové až příliš dokonalí ale k tomuto žánru a autorovi zkrátka patří. Užil jsem si to a do Magdy se zamiloval aspoň na chvilku...;)

Kubajzz
08.04.2019 4 z 5

Pěkné čtení, líbila se mi.

klara3230
14.02.2019 5 z 5

Jedna z nejčtivěji napsaných Wilburových knih. Přesně, jak je to v obsahu: "akce střídá akci, napětí bere dech." Jak se jednou zakousnete do první stránky, je už téměř nemožné se od příběhu odtrhnout. Ke knize jsem se i po čase vrátila a přečetla si ji znovu a možná to udělám i do třetice :) Je naprosto perfektně napsaná. Doporučuji!

Elapheg
28.10.2018 5 z 5

Wilbura znám jako spisovatele, který píše krásné romány o Africe. Byl jsem tedy zvědavý, jak se osvědčí jako spisovatel, který svůj román zasadil do prostředí mezinárodního terorismu, protiteroristického komanda a hlavně do tajných služeb. Ústředními postavami románu jsou Kingston Parker, velící protiteroristické skupiny, Peter Stride, generál a velitel protiteroristické jendotky Atlas, jeho dcera Melissa Jane, přítelkyně Magda Altmannová a hlavní terorista Kalif, který je velkou neznámou světových výzvědných služeb. Tento román hodnotím velice kladně a Wilbur opět dokázal, že umí rovněž rozvíjet dějovou línii právě v oblasti výzvědných služeb a terorismu. Vše se hlavně točí kolem světového teroristy, který si nechává říkat Kalif, ovšem kterého nikdo nezná, dokonce ani tajné služby ne. Wilbur velice umně provází čtenáře tímto napínavám prostředím a zápletky vymýšlí tak precizně, že si čtenář v polovině románu myslí, že již ví, kdo je vlastně Kalif. Sám za sebe mohu říci, že jsem Wilburovu návnadu spolknul a myslel jsem si, že postava Kalifa je již od druhé poloviny knihy známa a zbývá jen dočíst, kdo a jak ho Kalifa odstraní. Opak je pravdou, nastávají další zvraty a čtenáři jsou předkládány další možnosti, kdo by mohl Kalifem být. Velmi oceňuji, že Wilburovy zápletky v knize jsou maximálně inteligentní, takže jako čtenář předpokládám, že se Wilbur oblastí tajných služeb a terorismu musel věnovat, aby vymyslel tak inteligentní zápletku. :-) V románu ale nechybí ani prostor pro lásku. Má jen jednu obměnu, protože agenti tajných služeb mohou být i velice dobří herci a lásku předstírat, neví člověk, od koho všeho může člověk čekat nůž do zad. S tou knihou se rozhodně nudit nebudete.

kubrus
05.05.2016 5 z 5

Jedna z těch lepších, oni i ty horší bývají hodně dobré, ale tohle jsem doopravdy přečetl jedním dechem :)

čef
30.03.2016 5 z 5

Tato kniha, jako ostatně všechna díla Wilbura Smithe, je plná střelby, boje muže proti muži(nebo ženy), krásných žen a sexuálních scén. Vše je podáno podle mne naprosto mistrovsky, takže se čtenáři tohoto žánru velice snadno přenesou do dobrodružných snů, kde má svět ještě naději.

gruška
21.09.2015

skvěle napsaná kniha, ostatně jako všechny příběhy tohoto autora. Strhující děj s nečekanými zápletkami a rozuzleními. Četla jsem téměř jedním dechem ..... Doporučuji

rengers
03.09.2014 5 z 5

Velmi dobře napsaná knížka o tajných agentech a protiteroristické skupině. Od spisovatele bych nečekal, že bude psát na tuhle tématiku?! Podařilo se mu to dobře, až jsem byl překvapen. Nechybí tam akce, láska a politické intriky velmi vlivných a bohatých lidí. Rozhodně doporučuji.

JAnlauf
10.04.2014 5 z 5

Napínavé, do poslední chvíle jsem nevěděl, jak příběh dopadne.

danima3
06.02.2014 5 z 5

napínavá, čtivá, několik dějových zvratů, W.Smith nezklame žádného milovníka napětí a dobrodružství, odvážných mužů a krásných osudových žen

otula
19.09.2013 3 z 5

Kniha měla spád, ale bylo to něco naprosto jiného, než od autora Řeky bohů či Ságy rodu Courtneyů očekávám. Děj byl předvídatelný a dal člověku asi tolik, jako zhlédnutí jakéhokoliv filmového thrilleru. Myslím, že za měsíc už ani nebudu vědět, o čem vlastně kniha byla...

ajinav82
23.02.2013 5 z 5

Napínavé od začátku do konce.

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Čte se jedním dechem.

petka-2007
30.12.2012 5 z 5

Jako vždy u tohoto spisovatele - spokojenost!

rokofak
01.09.2012 4 z 5

Je to dobrá kniha,aj se dobře čte,ale nemůžu si pomoct více mě zaujaly knihy,které autor napsal kolem Afriky.Jsou to vynikající romány,které se věnujou problematyce osídlování kontynentu bílímy a potlačování domorodích kmenů.Vždy do nich vložíl vynikající příběh a takové knihy se dají s odstupem času číst dvakrát aj třikrát.

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021