Zdenas5 Zdenas5 komentáře u knih

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

I já jsem si ji vybrala kvůli letošní výzvě a byla jsem překvapená,jak rychle jsem se vrátila do dětství, kdy jsem ji četla se zatajeným dechem, a jak jsem ji s podobnými pocity přečetla i po více než padesáti letech. Byla to velmi milá vzpomínka na dětství. Děkuji výzvě.

24.01.2022 4 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Velmi pěkná kniha, pohlíží na 2.sv. válku zase z trochu jiného úhlu. Postavy jsou věrohodné a velmi sympatické, ať už je to malá Ruth s láskou k hudbě, zanícená fotografka Jordan, ženy obletující Tony, jehož opakem je vážný Ian či rusalka Nina (ta se mi asi líbila nejvíc), příběh činí zajímavým i vyprávění z pohledu tří postav. Celek se mi velmi líbil, ale něco mi brání dát plný počet hvězd. Asi závěr. I když jsem nikomu nic zlého nepřála, chtěla jsem dobrý konec, tak mi ten závěr přišel jako z červené knihovny. Prostě mi k příběhu úplně nesedl, ale to je asi jen můj problém. Knihu mohu doporučit.

21.01.2022 4 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Milý laskavý humor, pěkný jazyk.

10.01.2022 3 z 5

Mrtví umí mluvit Mrtví umí mluvit A.K. Turner

Kniha byla zajímavá námětem, ale ve zpracování zůstaly rezervy. Děj plynul pomalu bez větších zvratů, rychlejší spád nabral na několika posledních stranách. Nejsympatičtější postavou byla Cassiina babička. Od tak vysokého hodnocení jsem čekala něco lepšího, toto byl běžný průměr.

02.01.2022 3 z 5

Kam letí nebe Kam letí nebe Ivan Wernisch

Svět viděný upřímnou dětskou fantazií.

01.01.2022 3 z 5

Ben Hur Ben Hur Lewis Wallace

Tatínek mi vždy říkal, že je to velmi pěkná kniha a mně nezbývá než s ním souhlasit. To že jsem ji četla tak dlouho bylo způsobeno tím, že jsem chtěla splnit letošní výzvu doslova a přidala si i osobní výzvu - na tatínkovu památku (měl by letos 90 let), tak jsem vytáhla z knihovny po něm zděděné vydání z roku 1911, které se hemžilo přechodníky a spoustou zastaralých slov a tvarů, takže jsem u čtení dlouho nevydržela. Už jsem si odvykla, proto jen čtyři hvězdičky.

31.12.2021 4 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Pěkná pohodová kniha se dvěma časovými rovinami, z nichž ta starší byla zajímavější a ta mladší dost předvídatelná. Chvíli mi trvalo se do knihy začíst ale pak jsem ji nebyla schopna odložit. Tuto autorku mám ráda a její knihy jsou vždy zárukou dobrého čtení, které dost často spojuje romantiku s napětím a mívá pozitivní konec. Doporučuji.

12.12.2021 4 z 5

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

Když se smíchá velice produktivní sériový vrah se sympatickou, chytrou a výkonnou vyšetřovatelkou se spolehlivým týmem, doplní se napínavými krátkými kapitolami, vznikne dobrý thriller. Byla jsem spokojená, autorka má dobrý potenciál. Podle konce příběhu se dá očekávat pokračování. Alespoň já ho budu vyhlížet, zajímalo by mě, co udělá Anjelica a se svým životem.

01.12.2021 5 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Zaujalo mě vysoké hodnocení a krásné komentáře, a tak jsem od knihy čekala trochu víc. Byla taková celkem milá oddechová. Nakonec přidám jednu hvězdičku za krásné vystižení Francie a Skotska. Hned bych se tam znovu vydala.

19.11.2021 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

Na dně, proti proudu, ve víru a pod hladinou, tam všude se Gwen a její nejbližší ocitli. Jedna napínavá situace střídá jinou, ještě nebezpečnější a Gwen vždy musí sebrat veškerý rozum a síly, aby své milé ochránila. Není nic, co by pro pro ochranu dětí a Sama neudělala. Skvělé zakončení série, škoda , že paní spisovatelka už nic nenapíše. Za mne doporučuji. Je dobré číst díly postupně.

14.11.2021 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Velmi dobré pokračování, začátek trochu rozjezdový, ale pak akce střídá akci. Moc se mi líbilo, vypravování z pohledu jednotlivých osob, hlavně mě zaujal Connor. Doporučuji.

31.10.2021 5 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Andílek se mi líbil více, ale i tato kniha byla zajímavá a napínavá. Na vyprávění z pohledu tří zúčastněných žen se krásně vysvětlilo, proč Kate zmizela a co celých Jedenáct let prožívala , a ukázalo se, jak rozdílně vnímají danou skutečnost druhé dvě, což je pochopitelné vzhledem k jejich věku a vztahu ke Kate. Nepochopitelné však je, jak se člověk může nechat tak zmanipulovat a co všechno je schopen ve své zaslepenosti udělat. Doporučuji.

24.10.2021 4 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Velmi akční a velmi neuvěřitelné, přesto napínavé, těžko se odkládá. Určitě si přečtu i pokračování.

11.10.2021 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Úžasné. Obdivuji Josii, že po všem, čím si prošla, je takovou skvělou ženou. Když jsem četla kapitoly z Josiina dětství,běhal mi mráz po zádech. Jako matka nejsem schopná pochopit, jak se někdo takhle může chovat k dítěti. Kniha je velmi čtivá, neodložitelná. Perfektní série, velmi se těším na další díl. V angličtině jich jich už vyšlo dvanáct, tak to snad bude brzy. Vřele doporučuji.

04.10.2021 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Zajímavé téma, dobré zpracování, nečekaný závěr. Takový lepší průměr. 3,5 hvězdiček.

29.09.2021 4 z 5

Utajená léta Utajená léta Barbara Hannay

Nenáročné odpočinkové čtení.

19.09.2021 3 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Cítím rozpačitost, nevím, jak hodnotit. Téma bylo zajímavé, hlavní postavy sympatické, hlavně Harry, Maddie si mé sympatie získávala postupně,až se přestala litovat a projevila své policejní kvality. Ale chybělo vice napětí, pachatel byl odhalen celkem brzy, což mi nevadí, pokud je dobře vypracovaná psychologie, vrahovy pohnutky a také kriminalistické postupy. A to jsem tu postrádala. Proto hodnotím jako lepší průměr. Líbily se mi však slovní přestřelky mezi hlavními postavami, tak nakonec dávám čtyři hvězdičky. Pokračování si jistě přečtu.

28.08.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Děkuji databázi a hodnocení čtenářek za silný čtenářský zážitek. (Nevím, jestli bych si bez nich knihu přečetla, asi by jen zůstala na seznamu Chci si někdy přečíst. Obálka je dost zavádějící.) Největší poděkování však patří autorce, která pro nás vytvořila úžasnou knihu.

Základem je opět poslední dobou velmi oblíbené prolínání dvou časových rovin (a já ho mám moc ráda), té ze současnosti, v níž Kat pátrá po tom, komu patří šaty od Diora, které objevila ve skříni své babičky, a odhaluje tak, co její babička před všemi dlouhou dobu tajila a o čem nechtěla a vlastně ani nemohla mluvit, a té z minulosti , která líčí život statečných žen během II. sv. války, pilotek a agentek, žen, které nechtěly jen přihlížet, ale chtěly i pomáhat. Při těchto často velmi drsných příbězích mi nezřídka běhal mráz po zádech.

Tentokrát mi obě dějové roviny přišly stejně vyvážené a obě mě udržovaly v napětí. Při čtení jsem více přemýšlela o svém životě a uvědomila jsem si, že si vlastně nemám na co stěžovat. Kniha ve mně vzbudila spoustu emocí, takže často jsem brečela jak želva, nevím jestli jen nad příběhem nebo i sama nad sebou. Zajímavé je i povídání o tom, jak kniha vznikala.

Knihu tedy doporučuji, myslím, že musí nějakou stopu zanechat ve všech. Já na ni určitě dlouho nezapomenu.

18.08.2021 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Potřebovala jsem si trochu odpočinout od všech těch thrillerů, které v poslední době převážně čtu, a tak jsem sáhla po této knize a byla jsem nadšená. Jedná se vlastně o dva příběhy. Ten ze současnosti je lehce předvídatelná romantika a ten druhý o francouzském odboji během II. sv. války. Dohromady tvoří vyvážený a poutavý příběh, nemohla jsem se od něho odpoutat. Knize však velmi uškodilo velké množství chyb, především nesprávné mezery mezi slovy a chyby v interpunkci přímé řeči. Za to však autorka nemůže, proto dávám plný počet hvězdiček.

12.08.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Prostě další dokonalý díl. Není třeba nic dodávat, vše obsahují předešlé komentáře. Doporučuji a těším se na další Dokonalý ...

08.08.2021 5 z 5