Zdenas5 Zdenas5 komentáře u knih

Slib Slib Sharon J. Bolton

Zajímavé neotřelé téma, dobře vykreslené postavy, napínavé zpracování (hlavně závěr)... Prostě vše, co má dobrá kniha mít.
Jen úvod mi připadal trošku rozvleklý, proto čtyři*.

02.12.2022 4 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Velmi čtivá kniha. Historická linka se opírá o doložená fakta a je pravda, že o tom, co se dělo s uměleckými díly během války,ale hlavně o jejich záchraně, jsem toho moc nevěděla. Louvre bez všech těch obdivuhodných památek si vůbec nedokážu představit. Tato část mě tedy moc bavila. Současná linie byla slabší.

19.11.2022 4 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Druhý díl mě nepohltil tak jako první, ale i tak byl velmi čtivý.

08.11.2022 4 z 5

Velmi pěkně sepsaná kronika rozvětvené rodiny. Kniha je velmi čtivá díky krátkým kapitolám věnovaným jednotlivým postavám. Je zajímavé sledovat stejnou situaci z pohledu různých lidí - Čecha, Němce, bohatého továrníka či prostého obyvatele Sudet. V těchto převážně vážných příbězích se našlo i několik úsměvných kapitol - např. o vyvolávání duchů. Co mi vsak hodně chybělo, jsou popisky u fotografií a několik slov autorky o tom, jak kniha vznikala. Ale i tak knihu považuji za velmi podařené dílo.

22.10.2022 5 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

I když mi přijde, že jsou všechny díly psány podle stejného scénáře a od začátku se dá tušit, kdo bude osudovým partnerem, nesnižuje se to čtivost. Moc se mi líbila historická linie. Jsem spokojená.

12.10.2022 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Celá tato série si drží velmi dobrou úroveň. Každý díl zpracovává zajímavé originální téma, obdivuji autorku za její nápaditost. Velmi mě baví i osobní linie jednotlivých členů týmu, ale Kimina samozřejmě nejvíc. Mám radost, že knihy vycházejí docela často, ne jak u některých sérií s rozestupem 2 - 3 let. Doufám, že autorčina studnice nápadů ještě dlouho nevyschne.

01.10.2022 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další super díl.

25.09.2022 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Zajímavá kniha z minulosti, na kterou nesmíme zapomenout. Mně se líbila.

19.09.2022 5 z 5

Ať žije babička! Ať žije babička! Květoslava Santlerová

Velice milá kniha plná moudrosti, napsaná s nadhledem a hlavně láskou ke všem blízkým. Vyvolala ve mně spoustu vzpomínek na babičky a dědečka, kteří už dávno nejsou mezi námi, ale při čtení tu zase byli se mnou, vybavily se mi veselé i neveselé vzpomínky, které jsem prožila se svými dětmi, i na to, co teď prožívám se svými vnoučaty. Mohu potvrdit, že je skutečně ze života, protože některé situace by nikdo nevymyslel. Za sebe mohu doporučit.

13.09.2022 5 z 5

Poprava Poprava Matt Witten

Skvělé, čtivé, neodložitelné.

01.09.2022 5 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Ani já jsem se nemohla od knihy odrhnout, doslova jsem ji hltala. Vůbec se mi nechtělo věřit, že už je konec, chtěla jsem číst dál a dál. Určitě doporučuji tento vynikající příběh o drsné době, na kterou by se nemělo zapomenout a která se už nikdy nesmí opakovat.

28.08.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Mně se kniha líbila. Když už jsem našla vraha, ukázalo se, že je všechno jinak, a začínala jsem hledat znovu. Podezřelí byli úplně všichni. Libil se mi i závěr, takže celkem dobré čtení.

19.08.2022 4 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

CeCe mi ze všech sester byla nejméně sympatická, ale nakonec se z ní vyklubala docela fajn holka, jen se mi k ní nehodila její orientace. I když jsou všechny knihy psány podle stejné šablony, často typu červená knihovna a dost předvídatelné, jsou docela čtivé. Každý díl se odehrává v jiném prostředí, jiné době a něčím mě obohatil. Tady to byla Austrálie a kultura Aboriginců.

Co mi však velmi vadí na všech knihách, které poslední dobou čtu, je obrovské množství tiskových a pravopisnych chyb, hlavně v interpunkci. Ani tato kniha nebyla výjimkou. Myslím si, že knihy jsou v poslední době dost drahé a že bychom si, nejen my čtenáři, ale i autoři, jejichž díla jsou tak znehodnocována, zasloužili i odpovídající kvalitu.

14.08.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Knihy paní Angely jsou pro mě sázkou na jistotu. Mají však jeden velký nedostatek. Když je začnu číst, nejsem schopna přestat.

05.08.2022 5 z 5

Kód růže Kód růže Kate Quinn

Paní Kate mě ani tentokrát nezklamala. V nové knize se zaměřila na kryptografické pracoviště v zámečku Bletchley Park. Příběh vychází z reálných událostí a postavy jsou inspirovány skutečnými zaměstnanci BP. Hlavní hrdinky jsou sympatické, obdivuhodné a skvěle se doplňují. Je neskutečné, co všechno byli tito lidé ochotni pro svou práci obětovat a jak málo se o nich i dnes ví. Líbilo se mi i propojení s princem Filipem, budoucím manželem britské královny.
Prostě a jednoduše dobré čtení a už se těším na další knihu.

02.08.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skvělé. Kim dostala rovnocennou soupeřku, doktorku Alex, psychopatku, která manipuluje s myslí svých pacientů. Jejich souboj mě fascinoval. Doporučuji celou sérii, velmi dobré čtení.

26.07.2022 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Třetí díl se mi líbil moc. Obě linky, historická i současná, mě doslova pohltily. Jsem ráda, že se Star konečně osamostatnila a stala se sama sebou. Jsem zvědavá, jak si se svým životem pořadí CeCe.

23.07.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Nevím, proč jsem začala číst tuto sérii od druhé poloviny, ale hned jsem si ji zařadila do oblíbených. Kim se mi moc líbí a ani tento díl mě nezklamal.

19.07.2022 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Asi půjdu trochu proti proudu, ale druhý díl mě docela zklamal. Prvních zhruba 100 stran popisuje to, co známe z prvního dílu, díky anotaci jsem tušila, co se v životě Ally stane, takže žádné velké překvapení, ale přesto mi ukáplo pár slziček, další její osud byl hodně předvídatelný. Příběh Anny mě taky moc neoslovil, osudy dalších generací byly zajímavější. Oceňuji dobré propojení fiktivních a skutečných osob, jejichž životopisy musela autorka důsledně prostudovat. Líbily se mi i části věnované vzniku a interpretaci hudebních děl, některá z nich jsem si i poslechla. Celkem se však kniha četla dobře a další díly si přečtu, jsem zvědavá, jestli se dozvím, proč a jak si otec Sůl vybral své dcery.

17.07.2022 3 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Všechny knihy s Kim, které jsem zatím přečetla, jsou super. Výjimkou není ani tato. Bavilo mě sledovat Kiminy začátky, její seznamování s novým týmem a samozřejmě hlavně vyšetřování série vražd. Kim je správná, moc se mi líbí, mohu doporučit.

10.07.2022 5 z 5