Zdenas5 Zdenas5 komentáře u knih

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Mně se líbilo, hodně.

28.05.2023 5 z 5

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Kniha připomíná červenou knihovnu, ale téma italského odboje a předávání informací pomocí hudby a knih je zajímavé.

15.05.2023 3 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Knihy tohoto autora mám ráda a ani tato mě nezklamala.

10.05.2023 4 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Dobře propracovaná kniha. Díky krátkým kapitolám se čte velmi dobře. Postavy jsou dokonale propracované, jejich životní příběhy zajímavé. Závěr mi však přišel překombinovaný a některé linky nedotažené fo konce. Větší pozornost by si zasloužilo samotné vyšetřování případu.

20.04.2023 3 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Nemám co dodat. Prostě další super díl. Velmi návykové. Už aby vyšel další.

13.04.2023 5 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Počáteční romantický příběh přechází rychle v tvrdou realitu zajateckého tábora, která je vylíčena velmi realisticky (opírá se o skutečnost). Tento příběh se však liší tím, že Cousins je žena přestrojená za muže a musí svou identitu bedlivě tajit, a navíc předstírat, že je němá. My pak sleduje, jak se její manžel a skupina přátel snaží Izzy chránit před ostatními muži z tábora a podezíravými dozorci, pomáhat jí v jejích dnech, při návštěvě toalety, mytí a dalších každodenních problémech. Obdivovala jsem Izzy, jak to vše byla schopna vydržet, ale i silné přátelství, které mezi nimi vzniklo, jak byli ochotni jeden za druhého položit život, sílu pomáhat kamarádovi přežít, i když sami už nemohli. Hvězdičku strháván za jazykové prostředky a hlavně za rychlé ukončení. Jako mnohé jiné i mě by zajímalo, co bylo dál. Stačilo by několik slov v epilogu.

10.04.2023 4 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Celá série je super. Nina a její tým je mi stále sympatičtější. Výborná je i Bee, která tu má více prostoru. Zapomenout nesmím ani na Nininu novou rodinu. Doufám, že série bude pokračovat.

06.04.2023 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

I já přidávám autorku do oblíbených. Zdařilé pokračování Šifry.

28.03.2023 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Dokonale propracované, nechybí napětí a spád, velmi čtivé. Hlavní hrdinka je sympatická, musí se vypořádat nejen s případem, ale i vlastní minulostí a vzpomínkami. Líbilo se mi i její postupné sžívání se svým týmem. Závěrečný souboj mi přišel trochu přitažený za vlasy, ale jinak hodnotím velmi dobře a přečtu si i další díly.

21.03.2023 5 z 5

Kouzlo všité do šatů Kouzlo všité do šatů Barbara Davis

I když děj byl dost předvídatelný a závěr velmi sladký (musím se přiznat, že jsem v takový konec tajně doufala a jiný by byl nepřijatelný), měla kniha své kouzlo a celkem se mi líbila. Takové milé pohlazení po duši.

14.03.2023 3 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Odkaz na tuto knihu jsem našla v žebříčku DK u tématu č. 5 ČV - hlavní hrdina alkoholik. A jsem za to moc ráda, protože jinak bych asi po této knize nesáhla. Bylo to mé první setkání s autorkou, ale určitě ne poslední. Jedná se o perfektní vztahovou sondu. Seznamujeme se s Viliamem a Violou, kteří se milují, ale po několika desítkách společného soužití vše vypadá úplně jinak. Život jim přinesl přehršel problémů - honbu za kariérou, autismus, alkohol, deprese, nevěru.... A vyrovnat se s tím vším není jednoduché. Situace jsou vylíčeny věrohodně, zajímavým způsobem - z pohledu Violy i Viliama, a i když se jedná většinou o závažná témata, neubránila jsem se při čtení občas i úsměvu. Líbí se mi, že kniha končí nadějí, protože asi všeobecně máme rádi šťastné konce a bez naděje nemá život žádný smysl. Není to úplně jednoduché čtení (po dočtení se cítím docela vyšťavená), ale přesto mohu doporučit.

09.03.2023 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Krásné romantické odpočinkové čtení odehrávající se ve dvou časových rovinách - 9. stol. (Vikingové ) a současnost - splnilo mé očekávání.Tyto příběhy mám moc ráda, knihu jsem přečetla na jeden zátah a moc jsem si ji užila. Bylo to příjemné odpočinutí od všech těch drastických detektivek, které v poslední době převážně čtu.

05.03.2023 3 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Velmi čtivé, ostatně jako všechny předchozí díly. Četla jsem hned po novém Carterovi a líbila se mi o trošku víc.

02.03.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Příliš mnoho brutality, přesto opět velmi čtivé. Vrah má vše dokonale naplánované a Robert musí musí použít všechen svůj důvtip, aby pochopil motiv a pak i odhalil vraha. Doufám, že brzy vyjde další díl.

25.02.2023 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná kniha i při opakovaném čtení.

16.02.2023 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Nic takového jsem ještě nečetla. Příběh je velmi napínavý, detailně promyšlený, se závěrem, který jsem vůbec nečekala.

21.01.2023 4 z 5

Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zdena Kaprálová

Velmi zajímavá kniha zachycující každodenní život rodiny Kaprálových. Kniha je o to zajímavější, že popisuje nejniternější myšlenky paní Zdeny v nebezpečí i v těch nejběžnějších situacích, prostě to co se v jiných historických knížkách nenachází. Obdivovala jsem její statečnost během protektorátu i odvahu neustále začínat znovu v cizím prostředí a hlavně jejich pevné láskyplné manželské pouto, které jim dávalo silu překonat všechny překážky, které jim život postavil do cesty a bez kterého by to všechno zvládli.

15.01.2023 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Pěkně napsaný příběh o silném poutu mezi babičkou a vnučkou a jejich lásce k módě. Všímá si i vážnějších témat - života v okupované Francii, statečných lidí v odboji, ale i týrání žen. Vše je, jak je autorčiným zvykem, vyprávěno ve dvou časových liniích a postaveno na skutečných událostech a postavách. Příjemné oddechové čtení, ale na Skříň... podle mě nedosahuje.

29.12.2022 4 z 5

Nejmilejší pohádky Nejmilejší pohádky Jiří Žáček

Velmi pěkné pohádky, zvláště ty první krátké a neznámé. Na uspání těch malých tak akorát.

28.12.2022 5 z 5

Lhář Lhář Mikel Santiago

Čekala jsem víc, námět byl neotřelý, prostředí krásné, ale samotný příběh mě chytil až zhruba od poloviny.

19.12.2022 3 z 5