Kabinet milostných dopisů

Píše se rok 1943 a v Itálii jsou u moci fašisté. Elodie, která se dosud věnovala pouze milované hudbě a své mimořádné nadání uplatnila jako nadějná violoncellistka, se po otcově smrti zapojí do italského hnutí odporu. Poznává zde svou první velkou lásku, ale když Němci obsadí severní Itálii, musí z rodné Verony uprchnout. Vydává se na pouť, která jí pomůže nalézt nejen bezpečí, ale i nový smysl života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259241/big_kabinet-milostnych-dopisu-CJ2-259241.jpg 4.1246

Vydáno: , Knižní klub

The Garden of Letters, 2014

Kniha Kabinet milostných dopisů

Holly.W

Takový průměr. Četla se docela dobře, ale že by mě nadchla, to ne.

cori

(+ SPOILER) Autorka spojila dva tragické milostné osudy, v nichž velkou roli hraje hudba a knihy (Malý princ). Příběh se odehrává od dubna do prosince roku 1943, kdy Itálie prožívala nejkrušnější časy v boji proti Němcům. Zajímalo by mě, jestli opravdu odbojáři v nějaké zemi (Francie, Polsko, Norsko, Protektorát) šifrovali své zprávy pomocí not v kadencích. Závěrečné tapetování spadalo do červené knihovny.

EvikU.

Kniha se mi líbila. Další z válečné tématiky a opět trochu jiná. Tentokrát z Itálie a z pohledu partyzánů. Šifry schované v textu nebo v nohách.

Hvězdičku jsem ubrala jen proto, že mi místy přišla málo věrohodná. Nevím.

Jinak opravdu zajímavé zkoumat tuto dobu a co stát to jiné prožívání. I když Židé na tom byli všude špatně.

ZoeChaya

Čekala jsem víc. Erotické pasáže a zdlouhavé opakující se vyprávění mi kazilo dojem z celé knihy. Nápad výborný, zpracování těžkopádné.

pydla
19.07.2020

Nádherně napsanou knihu Kabinet milostných dopisů, mi půjčila žena mému srdci nejbližší a tím mě definitivně ujistila, že za jejim silným, energickým a sebejistým vystupování, se skrývá romantická, něžná a zranitelná duše.
Kniha je přeložena krásnou, zvonivou češtinou a číst ji je pohlazením oka i duše. Popisy hry na violoncello jsou tak působivé, až máte pocit, že hudbu v pozadí četby slyšíte. Utrpení Angela a bolest při vstupu do pokoje vytapetovaného jeho dopisy své ženě, Vás zaručeně usadí.
Ať už příběh lékaře Angela nebo mladé studentky hudby Elodie, Vás nenechají chladnými a zatřesou Vašimi pocity. Jistě si tuto knihu přečtu časem ještě jednou, abych si opět vychutnal příběh lásky za válečné doby a hezkou češtinu, která pohladí.
Doporučuji.

alexis818
31.05.2020

Krásný příběh,i když ze začátku jsem se nemohla začíst.Jinak doporučuji.

Cleo De Nile
02.05.2020

Jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla. Je v ní ukrytá ohromná síla, nezlomnost ducha a příběh lásky. Lásky, která dává životu smysl. Autorčin jemný, citlivý styl, mě naprosto okouzlil.

Kerberos
01.03.2020

Podobných příběhů je poslední dobou mnoho a tento není ničím výjímečný.Čekala jsem víc.