Kabinet milostných dopisů

Kabinet milostných dopisů https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259241/bmid_kabinet-milostnych-dopisu-CJ2-259241.jpg 4 271 80

Píše se rok 1943 a v Itálii jsou u moci fašisté. Elodie, která se dosud věnovala pouze milované hudbě a své mimořádné nadání uplatnila jako nadějná violoncellistka, se po otcově smrti zapojí do italského hnutí odporu. Poznává zde svou první velkou lásku, ale když Němci obsadí severní Itálii, musí z rodné Verony uprchnout. Vydává se na pouť, která jí pomůže nalézt nejen bezpečí, ale i nový smysl života.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Garden of Letters , 2014

Grety
09.08.2023 4 z 5

Kniha s romancí za války. I Ti jež se chtěli věnovat jen své lásce hudbě, se nakonec zapojili. Hrozná doba, snad se lidstvo ponaučilo..

VIVINKAR
01.07.2023 5 z 5

Od Alyson už jsem četla Ztracenou manželku, která mě naprosto uchvátila, tu už jsem ale hodnotila.
Kabinet mě ze začátku moc nenadchnul, trvalo mi, než jsem chytla slinu a nemohla se odtrhnout. Pak to ale opět stálo za to. Děj je rozdělený na dva příběhy, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí. Ke konci se ale protnou a je to moc krásné vyvrcholení celého příběhu. Alyson umí také svým vyprávěním vše popsat tak, že to před sebou vidíte, cítíte.
Ano, je to červená knihovna, sice protkaná protifašistickým odbojem, ale pořád slaďárna. A krásná.
Za mě plný počet, kniha byla plná zajímavostí (například šifrování zpráv do not) a odpočinula jsem si u ní.

marta310
18.06.2023 3 z 5

Kniha se dobře četla, zajímavý příběh, ale za mě takový průměr.

marara
03.06.2023 4 z 5

Příjemné čtení. Že se jedná o romanťárnu, se dalo čekat, přece jen název leccos prozradí :). Jsem ráda, že jsem si přečetla něco z prostředí italského protifašistického odboje a moc se mi líbila ta hudební dějová linka příběhu.

Zdenas5
15.05.2023 3 z 5

Kniha připomíná červenou knihovnu, ale téma italského odboje a předávání informací pomocí hudby a knih je zajímavé.

Annannas
07.04.2023 4 z 5

Pěkné, ale čekala jsem ještě trochu víc. Možná, když bych ještě nečetla Slavíka.....

Holly.W
04.04.2021 3 z 5

Takový průměr. Četla se docela dobře, ale že by mě nadchla, to ne.

cori
24.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Autorka spojila dva tragické milostné osudy, v nichž velkou roli hraje hudba a knihy (Malý princ). Příběh se odehrává od dubna do prosince roku 1943, kdy Itálie prožívala nejkrušnější časy v boji proti Němcům. Zajímalo by mě, jestli opravdu odbojáři v nějaké zemi (Francie, Polsko, Norsko, Protektorát) šifrovali své zprávy pomocí not v kadencích. Závěrečné tapetování spadalo do červené knihovny.

EvikU.
20.02.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Další z válečné tématiky a opět trochu jiná. Tentokrát z Itálie a z pohledu partyzánů. Šifry schované v textu nebo v nohách.

Hvězdičku jsem ubrala jen proto, že mi místy přišla málo věrohodná. Nevím.

Jinak opravdu zajímavé zkoumat tuto dobu a co stát to jiné prožívání. I když Židé na tom byli všude špatně.

ZoeChaya
12.01.2021 2 z 5

Čekala jsem víc. Erotické pasáže a zdlouhavé opakující se vyprávění mi kazilo dojem z celé knihy. Nápad výborný, zpracování těžkopádné.

pydla
19.07.2020 5 z 5

Nádherně napsanou knihu Kabinet milostných dopisů, mi půjčila žena mému srdci nejbližší a tím mě definitivně ujistila, že za jejim silným, energickým a sebejistým vystupování, se skrývá romantická, něžná a zranitelná duše.
Kniha je přeložena krásnou, zvonivou češtinou a číst ji je pohlazením oka i duše. Popisy hry na violoncello jsou tak působivé, až máte pocit, že hudbu v pozadí četby slyšíte. Utrpení Angela a bolest při vstupu do pokoje vytapetovaného jeho dopisy své ženě, Vás zaručeně usadí.
Ať už příběh lékaře Angela nebo mladé studentky hudby Elodie, Vás nenechají chladnými a zatřesou Vašimi pocity. Jistě si tuto knihu přečtu časem ještě jednou, abych si opět vychutnal příběh lásky za válečné doby a hezkou češtinu, která pohladí.
Doporučuji.

alexis818
31.05.2020 4 z 5

Krásný příběh,i když ze začátku jsem se nemohla začíst.Jinak doporučuji.

Cleo De Nile
02.05.2020 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla. Je v ní ukrytá ohromná síla, nezlomnost ducha a příběh lásky. Lásky, která dává životu smysl. Autorčin jemný, citlivý styl, mě naprosto okouzlil.

Kerberos
01.03.2020 3 z 5

Podobných příběhů je poslední dobou mnoho a tento není ničím výjímečný.Čekala jsem víc.

hzd
25.02.2020 5 z 5

Nemůžu jinak než dát plný počet hvězdiček. Nejdříve jsem se nemohla začíst ale pak to stálo za to. Krásný příběh odehrávající se během druhé světové války v Itálii. Klobouk dolů před odvahou všech, hlavně žen. Je obdivuhodné jak riskovaly a co všechno zažily.

Linda007
21.02.2020 5 z 5

Au.. tahle kniha byla místy velmi bolavá. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila. Líbí se mi i popis Itálie za války. Většinou se píše o Francii, Německu atd.. Všichni víme, na jaké straně stála Itálie za války, ale už méně se ví, že ne všichni s tím souhlasili. V knize je trochu té romantiky, ale podle mě to tam sedlo krásně o to bolestivější to pak bylo.

4xbabča
16.01.2020 5 z 5

Je to příběh dvou mladých lidí, kterým do života krutě zasáhla II. světová válka a jejich osudy přes hrůzy, které prožily, najdou lásku a porozumění. Určitě je také přínosem to,že kniha a její příběh se odehrává v Itálii a ukázala obrovskou statečnost, kterou hrdinové prokázali v činnosti v hnutí odporu.

Jirinamac
24.11.2019 4 z 5

Moc mi nesedělo to poetické ztvárnění válečné doby. Vadilo mi přeskakování v ději a pozdější vysvětlení jako vzpomínání Elodie, co se vlastně událo. Ztracená manželka se mi líbila víc. Ale i tak jí doporučuji jako pěkné čtení.

ANDY28
21.11.2019 5 z 5

ne náhody rozhodně nejsou! Již druhá knížka, která ke mně přišla jako na zavolanou. Překrásné čtení, nešlo se odtrhnout.

Marika Vanova
20.11.2019 5 z 5

Alyson Richmanová je pro mě výborná vypravěčka a stejně jako i román Ztracená manželka se mi Kabinet milostných dopisů dostal hluboko pod kůži.

druhá světová válka (1939–1945) tajemství Itálie Benátky protifašistický odboj

Alyson Richman
americká, 1972
2013  90%Ztracená manželka
2015  81%Kabinet milostných dopisů

Kniha Kabinet milostných dopisů je v