Kabinet milostných dopisů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1943 a v Itálii jsou u moci fašisté. Elodie, která se dosud věnovala pouze milované hudbě a své mimořádné nadání uplatnila jako nadějná violoncellistka, se po otcově smrti zapojí do italského hnutí odporu. Poznává zde svou první velkou lásku, ale když Němci obsadí severní Itálii, musí z rodné Verony uprchnout. Vydává se na pouť, která jí pomůže nalézt nejen bezpečí, ale i nový smysl života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259241/big_kabinet-milostnych-dopisu-CJ2-259241.jpg 4.1254
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Garden of Letters, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (74)

Kniha Kabinet milostných dopisů

Holly.W
04.04.2021

Takový průměr. Četla se docela dobře, ale že by mě nadchla, to ne.

cori
24.02.2021

(+ SPOILER) Autorka spojila dva tragické milostné osudy, v nichž velkou roli hraje hudba a knihy (Malý princ). Příběh se odehrává od dubna do prosince roku 1943, kdy Itálie prožívala nejkrušnější časy v boji proti Němcům. Zajímalo by mě, jestli opravdu odbojáři v nějaké zemi (Francie, Polsko, Norsko, Protektorát) šifrovali své zprávy pomocí not v kadencích. Závěrečné tapetování spadalo do červené knihovny.


EvikU.
20.02.2021

Kniha se mi líbila. Další z válečné tématiky a opět trochu jiná. Tentokrát z Itálie a z pohledu partyzánů. Šifry schované v textu nebo v nohách.

Hvězdičku jsem ubrala jen proto, že mi místy přišla málo věrohodná. Nevím.

Jinak opravdu zajímavé zkoumat tuto dobu a co stát to jiné prožívání. I když Židé na tom byli všude špatně.

ZoeChaya
12.01.2021

Čekala jsem víc. Erotické pasáže a zdlouhavé opakující se vyprávění mi kazilo dojem z celé knihy. Nápad výborný, zpracování těžkopádné.

pydla
19.07.2020

Nádherně napsanou knihu Kabinet milostných dopisů, mi půjčila žena mému srdci nejbližší a tím mě definitivně ujistila, že za jejim silným, energickým a sebejistým vystupování, se skrývá romantická, něžná a zranitelná duše.
Kniha je přeložena krásnou, zvonivou češtinou a číst ji je pohlazením oka i duše. Popisy hry na violoncello jsou tak působivé, až máte pocit, že hudbu v pozadí četby slyšíte. Utrpení Angela a bolest při vstupu do pokoje vytapetovaného jeho dopisy své ženě, Vás zaručeně usadí.
Ať už příběh lékaře Angela nebo mladé studentky hudby Elodie, Vás nenechají chladnými a zatřesou Vašimi pocity. Jistě si tuto knihu přečtu časem ještě jednou, abych si opět vychutnal příběh lásky za válečné doby a hezkou češtinu, která pohladí.
Doporučuji.

alexis818
31.05.2020

Krásný příběh,i když ze začátku jsem se nemohla začíst.Jinak doporučuji.

Cleo De Nile
02.05.2020

Jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla. Je v ní ukrytá ohromná síla, nezlomnost ducha a příběh lásky. Lásky, která dává životu smysl. Autorčin jemný, citlivý styl, mě naprosto okouzlil.

Kerberos
01.03.2020

Podobných příběhů je poslední dobou mnoho a tento není ničím výjímečný.Čekala jsem víc.

1