Zdenas5 Zdenas5 komentáře u knih

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Dost mi připomíná knihy S. Brown či N. Roberts, tedy příběhy spojující romantiku s napětím. Děj je zasazen do krásné kanadské přírody, postavy celkem dobře propracované, čte se velmi dobře, ale ke klasickému trilleru to má (podle mě) dost daleko.

13.11.2023 3 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

Pěkný romantický příběh, který obsahuje vše, co se od tohoto žánru očekává - hrdiny i padouchy, bolest i radost, zklamání i odpuštění a samozřejmě dechberouci lásku. A tu dokonce dvakrát, neboť je vyprávěn ve dvou časových liniích. Romantické duše si určitě přijdou na své.

09.11.2023 4 z 5

Internát Internát Serhij Žadan

Tenká, ale silná kniha o nesmyslnosti války a lidské odvaze.

30.10.2023 3 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Sérii mám moc ráda, ale tento díl mi nějak nesedl. Četl se dobře, ale občas jsem se do čtení musela nutit, chytilo mě až asi třicet posledních stránek.
Souhlasím s komentářem od Pazdi.

28.10.2023 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Velmi emotivní příběh o vině, odpuštění a mateřské lasce.

18.10.2023 4 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Už dlouho jsem nepřečetla čtyři díly jedné série tak rychle za sebou, většinou je prokládám jinou knihou. Tady jsem doslova zhltla vše, co zatím vyšlo, a ještě nemám dost. Chci další díl. Myslím, že to je vypovídající hodnocení. Jak už jsem psala v předcházejícím komentáři, každý díl je lepší a lepší.

07.10.2023 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Autor drží nastavenou úroveň, dokonce bych řekla, že má stoupavou tendenci.

02.10.2023 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Druhý díl mě nezklamal, dokonce předčil ten první. Prostě super čtení. Taky doporučuji číst postupně. Lépe M. S. S. a jeho zvyklosti pochopíte.

27.09.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Dokonalé, až na ten závěr, to autorka nemůže myslet vážně. Doufám, že další díl vyjde velmi brzy.

23.09.2023 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Objevila jsem novou napínavou sérii. Doufám, že druhý díl bude pokračovat ve stejném tempu.

22.09.2023 5 z 5

Italská dívka Italská dívka Lucinda Riley

Chtěla jsem si odpočinout od krutých thrillerů a sáhla po romantice, ale bylo jí tam nějak moc a Rosanna mě chvílemi děsně štvala, na chvilku jsem musela knihu odložit, než jsem mohla pokračovat. Proto ty tři hvězdičky,ale určitě to není špatná kniha, jen jsem na ni nebyla správně naladěna.

19.09.2023 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Sci-fi není můj šálek kávy, vlastně ji vůbec nečtu, ale tuto knihu jsem si užila. Od začátku jsem byla vtažena do děje a Markovi fandila, vůbec mi ani nevadily odborné termíny a popisy. Kniha byla napínavá i vtipná, mohu ji doporučit. Teď se těším na film.

11.09.2023 5 z 5

Perličky dětství Perličky dětství Věra Gissingová

Velmi působivá kniha. Paní Věra si zaslouží obdiv za to, jak se vyrovnala se životem v Anglii, steskem po rodičích a pak s celou situací po návratu domů. Je obdivuhodné, že nikdy nezatrpkla a ráda se do vlasti vracela

07.09.2023 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Tato autorka není pro mě, některé její knihy jsem sice v mládí přečetla, teď však její knihy nevyhledávám. Musela jsem zvolit mezi Kingem a Austenovou, ani jeden není můj oblíbený autor, takže pro mě to opravdu byla výzva.

27.08.2023 2 z 5

Atlas: Otcův příběh Atlas: Otcův příběh Lucinda Riley

Dobré zakončení celé série, vše do sebe zapadlo a bylo vysvětleno. Syn paní Lucindy se zhostil úkolu na jedničku.

24.08.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Tak tohle se autorce obzvlášť podařilo. Skvělé čtení, doufám, že brzy vyjde pokračování.

24.08.2023 5 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Mně se i tento příběh líbil, především historická linka o Irsku. Nemohla jsem si ke čtení vybrat lepší načasování, příští týden mám navštívit tuto zemi a shodou okolností oblast nedaleko Corku, takže některá místa možná uvidím na vlastní oči. Už se těším na poslední díl.

24.07.2023 5 z 5

Chladná spravedlnost Chladná spravedlnost Ant Middleton

Připomíná béčkový film, ale čte se dobře a hlavní hrdina je sympaťák. Závěr je trochu překvapivý. Že by autor plánoval pokračování? Uvidíme.

14.07.2023 4 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Také já jsem čtení tohoto dílu odkládala, protože mi Elektra se svým způsobem života nebyla moc sympatická. Nakonec však díky Cecily a Stelle se mi kniha líbila a svůj názor na Electru jsem popravila. Jsem velmi zvědavá na závěr celé série.

07.07.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Nedávno jsem se vrátila z poznávacího zajezdu po Řecku. Potkali jsme i několik Řeků mluvících krásnou češtinou, kteří říkali, že se u nás narodili.Uvědomila jsem si, že jsem na základní i střední škole měla řecké spolužáky a že jsem se vlastně nikdy nedozvěděla, odkud a proč k nám přišli. Učili jsme se o starověkém Řecku, ale o novějších dějinách se nemluvilo. To vše mě přimělo k tomu, že jsem tuto knihu, kterou jsem už nějakou dobu měla ve čtečce, otevřela. A nelituji toho. Získala jsem spoustu zajímavých informací o řecké komunitě a o životě v obou zemích. Též to ve mně vyvolalo touhu znovu navštívit Řecko.

14.06.2023 5 z 5