zbožňuju_knihy zbožňuju_knihy komentáře u knih

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Možné SPOILERY: Knihu jsem měla rozečtenou dlouhé tři týdny. Nebyla špatná, ale nebyla ani úžasná - o ženě, která si chce něco dokázat, udělá pro to cokoli a nakonec by celou účast v soutěži nejraději vzala zpět.
Kolem a kolem to zase tak špatné nebylo, pokud se člověk vcítí do role, kdy hrajete, vyhrát chcete a věříte, že štáb udělá cokoli, aby se diváci pobavili. V dnešní době mi to tak neuvěřitelné ani nepřijde, jelikož snaha o sledovanost jde pře mrtvoly (snad časem nepůjde doslova).
Na knize se mi velice líbily ty pasáže, kde se divákům upravuje náhled na reality show a situace jsou vykreslovány jinak, než se staly.
Knihu si kupte, pokud chcete něco, u čeho se nebudete bát, červenou knihovnu nečtete a máte rádi skákání z minulosti do současnosti.
Dávám 3*, kdyby bylo možné, dám 3 a 1/2 :-).

30.09.2017 3 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Tak jako horor to určitě není... Jestli se u tohoto bojí Stephen King, tak se nejspíš bude jednat o shodu jmen, jelikož knihy S. Kinga jsou jinde.
Vysloveně blbost to není, ale většinou přečtu dobrou knihu za den nebo za několik hodin: toto jsem četla asi tři týdny :-D... Takový horší průměr, řekla bych + obálka podle mne dobře prodává, ale kniha za ní pokulhává.

02.09.2017 2 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

"...znamená to, že tady tancovaly čarodějnice a vy takové místo musíte obejít se zavřenýma očima, abyste od sebe odvrátili pohromu. Časem jsem v čarodějnice věřit přestal, takže jsem to prováděl jako cvičení osobní rovnováhy.."
"...Jestliže Katherine dokázala vzkřísit z mrtvých svého syna.. nemohla by vzkřísit i...?"
"...Ta hrstka, která ji viděla, se rozkřičela, ale Katherine pokračovala se svým zásvětním zaříkáváním k nebesům... a celou dobu plakala..."
"..Kdybys měl nechat někoho umřít, Matte, koho by sis vybral.." "Koho bys zachránil, Tylera, nebo mě?..-Zachránil bych vás oba"...- "To je politicky korektní, tati."

Knihu jsem přečetla za jednu sobotu, je naprosto skvělá, mohu doporučit. Ten závěr
je famózní. Nenechte se tím začátkem zprudit, prvních 50 stran na mne kniha působila jako nesmysl a vnímala jsem i chyby v diakritice a divný slovosled. Postupně mne to ale vtahovalo do děje a už jsem nějak nevnímala, kde má být čárka, háček nebo jsem si 2x přečetla rychle větu, abych pochopila a honem četla dál!
HEX mohu naprosto doporučit a dávám 5*

20.08.2017 5 z 5

Nezavěšujte se Nezavěšujte se Irena Obermannová

-dávám dvě hvězdy, jednu, jelikož jsem koupila v knihkupectví za 29Kč a druhou, jelikož jsem nad tím pokaždé příjemně usnula
-jinak je to celkem o ničem: dvě ženy, kt. se snaží protloukat životem a nedostatek peněz je donutí založit si erotickou linku, hovory je postupem času začínají bavit. Pokud ale budete očekávat nějakou erotiku, jste na omylu, místo toho se na této lince probírá život jako takový-obyčejný, všední a fádní a o tom celá kniha je.

18.08.2017 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

SPOILERY: Za zavřenými dveřmi jsem vzala do ruky včera kolem šesté večer a četla a četla, najednou byla půlnoc a kniha byla přečtená.
Je zajímavé, že během čtení vražd a znásilnění, člověk čte a uvědomuje si, že je to hnus, ale nikdy jsem neměla takové pocity úzkosti, jako zhruba v první polovině této knihy. Pak už jsem si říkala, že ho prostě musí oddělat, jelikož jiné východisko není (leda, že on oddělá ji).
Jedna pasáž, která popisuje bezmoc a to, jak je Grace svázaná, kvůli svojí postižené sestře, mně vehnala slzy do očí a při představě, že takoví psychopati vážně existují, mě mrazí.
Knihu doporučuji k přečtení. Škoda jen, že autorka nenapsala něco na závěr (jak se Millie zabydlela, jak si začaly spolu užívat života-současně ale závěr, kt. je ve knize, je výborný a vlastně dostačující-usínala jsem s dobrým pocitem, že snad dostal, co si zasloužil a doufám, že si to Jack užil stejně jako Molly). Hajzl.
Takže přečtěte si, neotrhnete se a když ano, tak velice neochotně...

13.08.2017 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Jednoznačně super, za mne lepší než stále stejné kecy a situace (sorry) v Aristokratkách.
Vůbec nevím, kam správně zařadit, možná někam pod ČERNÝ humor.
Bohužel(?) mám naprosto stejnou povahu, jako uvedený kastelán :-D! Nesnáším dnešní-uspěchanou dobu a žvásty o ničem, dovedu si představit život na samotě, ale v zámku bych se asi podělala-autor si v knize s příjemným nadhledem pohrává s myšlenkou, že existuje něco mezi nebem a zemí, což v čtenáři samozřejmě vzbuzuje zájem a zvědavost. Přečteno jedním dechem a nemůžu jinak, než doporučit.
Kniha se vymyká dnešní standardní beletrii, není to nic z čeho se posadíte na zadek, ale je to tak jiné, že je to vážně dobré ...

09.08.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Nakonec jsem koupila i tento třetí díl, i když je to pořád stále dokola to samé...
Znovu jsem se zasmála a pobavila. Škoda jen, že je ta kniha tak drahá a přečtená je hned. Vzhledem k jiným, mnohem obsáhlejším knihám, mi to přijde tak trochu nefér.
Pokračování se povedlo a pobavilo o tom není pochyb, ale to cenové ohodnocení mne teda vážně štve :-D.

06.08.2017 4 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Knihu jsem zakoupila ve standardním knihkupectví za 89Kč...! Proto mne překvapilo, že se kniha dala číst, měla celkem dobrý děj (no na ty kačky, myslím, luxusní).
Takže máme tu erotickou knížku, kde se erotika vymkne kontrole a chvíli je naprosto jedno kdo s kým spí, jelikož to každý z členů schvaluje..
Dávám 3*, jelikož jsem přízemní suchar ;-D a až takový nadhled na sex mít nedokážu. Jinak to bylo celkem čtivé: erotika, zápletka ani překvapení nechyběly, smysl to dávalo a dokonce jsem byla zvědavá na samotný závěr.

05.08.2017 3 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

SPOILER:
ach jo, tak tu zase máme otevřený konec:-D! Knížka mě už tak neuchválila jako předešlá Princezna, ale současně jsem ji přečetla ani nevím jak a už byl konec. Tedy je to čtivé, ale styl psaní se nese stále na stejné vlně, tedy nic nového. Brůk mě štvala, tak dobře jí tak :-D. Stejně to zase bude celé úplně jinak, to už jsem poučená z Reedovy nevěry, i když možná taky kecal. Kdo ví?
Máme tu červenou knihovnu a telenovelu v jednom, je to čtivý je to neuvěřitelný a je to SAKRA dobrý...

02.08.2017 4 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Nejdřív jsem si myslela, že tu máme remake Agathy Christie :-)...
Kniha je příjemná, dobře se čte, jen se mi zdála na konci zdlouhavá. Jako detektivka byla kniha milá, i když něco lehce předvídatelné a možná i nesmyslné..
Stále nechápu, proč se tam Lee/Nora = Leonora vlastně rozhodla jet, ale budiž.. možný SPOILER: Zápletka byla, vražda také, rozřešení též přijde, dávám 4, kvůli tomu umělému natahování příběhu a lehkému okopírování Deseti malých černoušků (nemůžu si pomoct).

26.07.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Začátek této knihy byl pro mne naprosto nesnesitelný, zdlouhavý, nudný a šedý. Jakmile jsem se ale prokousala do části MOORA, konečně se začalo něco dít! Pro mne je to první kniha od Nesba a hned jedu koupit Švábi! Jinak to prostě nevidím..
Dávám 4 hvězdy, jelikož se jedná o jeho první knihu, kde bylo představení Harryho, pořád se někam jezdilo-poznali jsme Austrálii a tak nějakých sto stran jsem skoro zapomínala, že se jedná o detektivku.
Doporučuji, ale musíte překousat začátek, to byl pro mne děs..

23.07.2017 4 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Zas tak špatné, jak se tady popisuje mi to nepřišlo. Pokud jste četli Helen v zajetí touhy, je to celkem na stejné vlně a pokud se mám vyjadřovat, jak se vyjadřují v těchto knihách, jde tu jen o šu*---.
Do této knihy nám autorka ještě vnesla nějaké to cestování, francouzská a italská slova + popis několika obrazů.
Takže pokud máte chuť na erotiku a požadujete, aby v knize byl "nějaký" děj, tak budete spokojení :-)
Pokud chcete knihu s hlavou a patou, která má děj, který se může stát, tahle kniha pro Vás nebude to pravé ořechové...

06.07.2017 4 z 5

Helen v zajetí touhy Helen v zajetí touhy Alexander Trocchi

Kniha mi přišla úplně mimo, podle mne se žádná taková žena nenajde a je jasné, že to napsal muž-celou dobu jsem měla pocit, že takhle ženy nemyslí.
Byly chvíle, kdy jsem se doslova nutila číst, takže obě oči mám přivřené a dávám dvě hvězdy jako maximum..

06.07.2017 2 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

četla jsem od této autorky papírovou princeznu a byla jsem z ní úplně vedle, proto jsem neváhala vyrazit do knihkupectví pro Návrh.. Kniha je taková standardní knížka pro náctileté, neurazí, nepřekvapí, na začátku jsem si říkala, že to byla opravdu špatná volba a měla jsem si počkat na pokračování Royalů, nakonec jsem se začetla a dočetla tuhle těžkou sladkou romantiku. Kdyby mi bylo -náct, asi se radostí plácám do stehen, teď je mi třicet a nejsem cílová skupina. Přesto se kniha dala číst a nakonec mi vyloudila úsměv na rtech, prže -jak to tak v těchto knihách bývá- skončilo vše krásným happyendem, a tak se člověku hned líp usíná. Do pokračování už ale investovat nehodlám.

29.06.2017 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Teď jsem to dočetla a jsem z toho úplně vedle! Naprosto super, táhne mi na třicet a stejně jsem to zhltla jako malinu! Ten konec?! Super! Ale proč? To mu taky něco píchli nebo ???
Standardně čtu thrillery a detektivky, nevím jakou záhadou jsem se domákla této knížky a jsem šťastná jako blecha a KDY, sakra KDY bude další díl? :-)
..chci říct ano doporučuji a ano zařadila bych někam mezi "Večery pod lampou"..

22.06.2017 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Kniha byla příjemná, oddychová. Možná zbytečně zdlouhavá. Líbila se mi přítomnost i minulost. Žila jsem již před staletími, která se odehrává v podstatě na stejném místě byla nepochybně lepší, ale i tato byla dobrá :-)!

19.06.2017 4 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Přemýšlím, jak tuto knihu nejlépe popsat: pokud čtete červenou knihovnu, budete u vytržení, co to je za hrůzy a nejspíš, jak je to skvělé; pokud čtete thrillery a detektivky budete dost možná stejného názoru jako já: kniha mne zklamala, závěr už mne vyloženě nudil. Do knihy bylo zaneseno několik příběhů z minulosti hrdinů, které nám měli osvětlit jejich chování, mne to ale právě nudilo. Hlavní hrdinka mne bavila, ale místy už mi to přišlo tak trochu překompenzované/předimenzované: prostě mi to chvílemi přišlo přitažené za vlasy, ať už byla slečna inteligentní, nadaná, s možností zapínat a vypínat emoce a ještě sociopat k tomu....

24.05.2017 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Buďme upřímní: je to dobré, je to na odreagování, ale opakuje se v podstatě stále to samé. Nejvíce mne pobavilo posledních cca 10 stran, na předposlední straně už jsem se neudržela a smála se nahlas. Dávám ale jen 3 hvězdy, prže mám pocit, že jsem knihu již četla a upřímně zázrak to tedy není. 3. díl už kupovat nebudu, už jen proto, jak velkými písmeny a málo stránkami nás má zaujmout..

21.05.2017 3 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Strašně jsem se snažila, ale bohužel nejsem schopna dočíst, ve svých 30 jsem zřejmě ještě nedozrála a obávám se, že pro tuto knihu už ani nedozraji. Tahle kniha byla moje první a poslední od Kafky a ukamenujte mě, ale pro mě je to brak.

19.05.2017 1 z 5

Oranžové blues Oranžové blues Lenka Lanczová

Knihu jsem četla asi před 15 lety :-D a dodnes si pamatuju ten obal :-)! to se mi nestává, byla prostě dobrá. Nejsem si ale úplně jistá, jestli tuhle knihu dnešní mládež ocení stejně... pro mě to bylo tehdá "number one" :-)

15.05.2017 4 z 5