Oranžové blues

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh nabízí vzrušující četbu o problémech i velkých nadějích dnešních mladých lidí. Gymnazistka Marcela má nemalé starosti. Zrazena ve svých citech, zasažena zklamáním, sáhne po uklidňujících lécích. Netuší, že si zahrává s návykovými látkami a s nebezpečnou závislostí. Následují kritické dny a týdny: v rodině, ve škole, mezi přáteli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2160/oranzove-blues-uJN-2160.jpg 3.7346
Žánr
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Víkend
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Oranžové blues

Přidat komentář
andrea7191
19.02.2020

Při dnešním pohledu na knihy této kategorie, které jsem hltala před 20 lety, se dnes neubráním úsměvu a podivením nad tím, že mě to tenkrát tak bavilo.

Amneris
07.01.2020

Marcela mi byla ze začátku dost nesympatická, ale postupem času jsem změnila názor. Čas strávený u tety a strýce jí sice nebyl příjemný, ale nakonec zjistila, že její příbuzní jsou vlastně fajn lidi. Bylo mi líto jejího rozchodu s Kryštofem, ale třeba se v budoucnu znovu sejdou...


romualda
30.12.2019

I když jsem muž, tak jsem tu knihu četl, protože rád čtu a mám starší sestru, tak kniha zkrátka byla od ní vypůjčena. Hlavní postava je Marcela a podstatou děje je to, že musí jít dočasně bývat ke svým příbuzným na vesnici. Marcela je jedináček, ale nemíní se v novém bydlení nějak přizpůsobovat nebo omezovat, i když příbuzní mají tři děti. Chová se dost nafrněně, odmítá se jakkoli sblížit se sestřenicí Míšou a její partou, k tomu se přidá rozchod s přítelem, po něm sáhne po uklidňujících lécích a následně má i ve škole problémy. Posléze ale pozná, že život na vesnici není tak hrozný, sblíží se s partou lidí a také příjde na to, že teta není tak špatná, byť je dost zásadová a že je v mnoha věcech lepší, než její maminka.

Aknel26
21.08.2019

Tato knížka patří mezi ty, které člověk snadno vytěsní. Marcela nebyla žádná velká osobnost, za to, jak jednala s nížanskou partou, bych jí dala za uši a za to, jak řešila své nešťastné lásky, také.

DominaCZ
29.05.2019

Nó ... že je pubertálně nevyrovnaná a hnusná na rodinu mi nepřekáželo ... spíš mi vadil přerod z měšťačky v nadšenkyni jezdectví a zcela závazně závažné hraní v Tyláčku - div. souboru anebo užívačku hospodských akciček s limoškou a tančením v kruhu (= párty typických devadesátek).
O tom, že se s ním vychrápe, jsem ani nepřemýšlela - bylo to jasný - ale že to bude zase pubertálně rozháraný už bylo fakt na ranu.
Ale za 4 hvězdy je to, že to nekončí sluníčkově lásečkově.

(trošku otázka: SPOILER :
z tety byla semetrika, co kluka seřvala a potrestala proto, že si večer nenachystal špejle do výtvarky - a najednou měla pochopení pro ranní kocovinu, nosila ožralům okurečky až do postele a ještě jim na podobné akce přála šťastnou cestu a vůůůůůůbec jim v tom nebránila...? prostě najednou príma ženská plná pochopení..?!)
KONEC.

JancaMia
30.12.2018

Marcelka nafrněná fouňa .. rozjede apokaliptickou smršt kterou neumí ukočírovat , sáhne si na své dno a najednou se z ní stane poměrně rozumná a snad i normální holka která bohužel svým konáním příjde o svého prince .. no ani život není růžovej proč by měla být každá knížka že ..
Nebo jsem snad jedinná která má pocit že u Lanczové vždy 3-4 knížky na jedno brdo a pak bum a objeví se nálož jako tahle .. (knih je dohromady 61 ) ?

Terisek99
02.11.2017

Kniha byla napinavá, dobře se četla. Doporučuji si přečíst.

Esmeralda168
13.08.2017

Četla jsem to už dávno, ale pamatuji, že to bylo docela zajímavé. A že se s ní ten kluk nakonec rozešel, byl asi reálný konec. Stejně si vzpomínám, že nebyl moc sympatickej.

1