zbožňuju_knihy zbožňuju_knihy komentáře u knih

Horko domácího krbu Horko domácího krbu Blanka Hošková

Velmi čtivá kniha o domácím násilí, útlá, přečteno za jedno odpoledne.
Možné spoilery: Větší část knihy pro mne byla napínavá, až konec se zklidnil. Rozhodně knihu neberu jako odpočinkovou, jelikož jsem si vědoma, že se tyto věci skutečně za některými dveřmi dějí a bohužel jsou součástí některých životů. Ze svého pohledu nedokážu pochopit na co ještě a ještě dotyčné ženy čekají, ale skutečností je, že jsou dost často tak psychicky a fyzicky zbité, že prostě už nemají síly o něco se pokoušet, což ale není -naštěstí- případ naší hrdinky. Co jediné se nestalo, ale myslela jsem, si: že Květák je gay :-). Knihu mohu doporučit a takovým ženám držím palce, ať prozřou co nejdříve a konají, co je pro život jejich nejlepší!

16.07.2018 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Tak jsem se těšila a stejně tak byla zklamaná. "Kniha" přečtená za chvilku. Pro mne těžké zklamání, dalo se z toho tolik vytěžit! a takto to promrhat, ach jó. Dávám dvě hvězdy za tu chvilku (chviličku), kdy se to jako duchařina tvářilo. Tato autorka asi pro mne není, jelikož mne zatím s ničím nepřesvědčila. Jediné, co u jejich knih je veliké, dobré a masivní, je reklama. Ten zlatý punc Bestseller se už taky dává na každou "knihu", koukám. :-(

16.07.2018 2 z 5

Dobrodružství čarodějky Dorky Dobrodružství čarodějky Dorky Jennifer Jordan

úžasná kniha, ke které jsem se vracela celé dětství!

12.07.2018 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Jedná se o supr, čtivou knihu. Děj hezky běží, zapadá. Přemýšlím, že si asi pořídím "Pět". Dovedu si to představit i zfilmované.
SPOILER: Jediné, co mne tedy neskutečně vys*rá je, když vyšetřovatel -nejlépe ještě žena- jde sama, naivně za vrahem. Ničeho se nebojí a nechá se vlákat do pasti, jako totální blbec, i když už ví, že dotyčný/á je vrah.
Připomíná mi to Mlčení jehňátek.

10.07.2018 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Trochu jsem se obávala, že se bude jednat o knihu pro mládež a že si při čtení budu říkat "Tak to tohle už jde mimo mne". Nakonec se ale jednalo o čtivou a dobrou knihu, kterou jsem přečetla na pár zátahů, i když už voda ve vaně byla studená :-). SPOILER: Za ten konec, který mne potěšil, ale byl na mne moc americký a v rámci možností happy-endový, dávám 4 hvězdy. Myslím, že kdyby to skončilo tragicky, kniha by vyzněla jinak, ale z vytvořeného konce má čtenář alespoň dobrý pocit. Chvílemi to na mne taktéž působí, že všechno tak nějak vychází a hlavní hrdinové to vždycky nějak překlepou a nemusím se o ně bát. Do Connora by se jedna zamilovala hned teď, drsňák s charakterem, hmmm :-D

05.07.2018 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Příjemná, oddychová detektivka, která se četla sama. Je to obrovský rozdíl od standardních severských detektivek plných násilí, které jsou teď tolik v kurzu. Pokud po takových v knihkupectví saháte, tak tato Vás zřejmě neuchvátí. Pokud si od nich chcete odpočinout a chcete něco milého se špetkou humoru a ryze českými jmény :-), zkuste tuto knihu.
+Ještě musím pochválit tu krásnou obálku!

01.07.2018 5 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Celkem dobrá, čtivá kniha. Chvílemi jsem moc nevnímala co čtu, hlavně některé popisy na začátku knihy mne nějak nezaujaly a myšlenky se mi chvílemi rozutíkaly úplně jinými směry.
Konec se dal očekávat, celou dobu k němu kniha směřovala.
Dávám 3*, tedy hodnotím jako průměr-špatné to rozhodně nebylo, ale úplná hitparáda rovněž ne.
Jako za prvotinu se ale autorka rozhodně nemá za co stydět a uvidíme, co nám ještě její psaní přinese.

20.06.2018 3 z 5

Most do Země lásky Most do Země lásky Lenka Lanczová

Zrovna jsem na neschopence a tak brouzdám a přemýšlím čím si zkrátit dlouhé chvíle.. tak jsem tak narazila na Lenku Lanczovou a tuto úúúúžasnou knihu, která mne uchvátila před já-nevím-kolika-lety a musím číst (i když už dávno nejsem cílová náctiletá skupina) opravdu moc se těším :-) na repeté!

30.05.2018 5 z 5

Hygge - Cesta ke štěstí Hygge - Cesta ke štěstí Marie Tourell Soderberg

V dnešní uspěchané době člověk potřebuje vysadit a uvědomit si některé věci; přehodnotit své hodnoty.
Knihu jsem si vzala na dlouhé čekání do nemocnice, jelikož mne nebaví časopisy, kde splnila svůj účel a zahřála u srdce. Dokonce mne nějaká část i dojala :-).
Dávám jen tři hvězdy, jelikož za mne to zase taková hitparáda nebyla. Nevím, jestli to na jednu stranu není marnotratnost: kupovat knihu, ve které se dozvídáte, že nejlepší je trávit čas s rodinou/přáteli a nastolení správné atmosféry. Také typy a inspirace nejsou pro mne nic nového. Ale to už si musí každý zhodnotit sám :-)
Co se ale této knize nedá upřít je její krásný obal.

30.05.2018 3 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Moje první kniha od této autorky. Popravdě jsem si ji objednala ze zvědavosti, anotace mne moc nezaujala. Kniha nakonec překvapila a četla se pěkně, svižně, mělo to spád. Kapitolky (nebo části kapitol) psané kurzívou knize pomohly.
Možný spoiler: za mne bylo trochu přitažené za vlasy ubytování hlavní hrdinky zrovna u dotyčné, ale hezky se tím uzavřel celý děj a mělo to návaznost. Happyend z mého pohledu vždy knize ubere *, ale aspoň se po knize Útěk bude hezky usínat.

28.05.2018 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Kniha byla dobrá, dala se číst, místy (hlavně ke konci) to na mne bylo už zdlouhavé. Nápad ale dobrý, hlavní hrdinka byla takový ten typ ženy, která se ničeho nebojí, všemu chce přijít na kloub a nakonec všechno přežije, i když je celý Vesmír proti ní. Spoiler: Takový malý Terminátor, s prostřeleným stehnem, těhotná, hladová, žíznivá, vyděšená, možná něčím nadopovaná, ale zvládne všechno. Ještě, že pustila do gatí, jinak už by mi to přišlo hodně přitažené za vlasy. Ale četlo se dobře. :-)

24.05.2018 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Knihu jsem přečetla, dá se říci, jedním dechem. Byla skvělá - nejsem fanouškem sci-fi, MOŽNÝ SPOILER ale různé teorie se mne dotýkají a zajímalo by mne, zda něco takového existuje či máme jasně dáno co a jak bude a tak vždy skončíme stejně. No každopádně pro mě kniha k zamyšlení..

11.05.2018 5 z 5

Mizející rok Mizející rok Kate Moretti

Asi jsem měla velká očekávání, ale úplně marné to nebylo. 3*

05.05.2018 3 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Tak jsem přečetla další díl z té skvělé série Dívčích románů o Charley. Nemůžu si pomoct, čím víc děj postupuje, tím je to lepší.
Jak je možné, že se zbytek nevydal? Potřebuju vědět, jak to s tím Reyesem z pekla a Dutchovou dopadne, no né? Navíc na 4. díle, který si budu muset taktéž zakoupit :-) se píše: "Horší je, že sexy syn Satanův, Reyes Farrow, zmizel z Charleyina života, ale Charley není schopna na něho zapomenout." Takže se objeví až v dalších hrobech, které nebudu schopná přelouskat? No to snad nééééé

28.04.2018 4 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Tedy tento povedený podle mne Román pro dívky (Thriller? Ale kdeže..) byl lepší než první díl. Jen bylo docela opruz časté opakování minulého děje, aby čtenář náhodou neztratil nit. Hezky jsem si u toho odpočinula + přečetla knihu ani nevím jak za jeden den. Další díl již zakoupen :-D...

23.04.2018 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Bylo to dobré, přečteno ani nevím jak, místy jsem ale měla pocit, že se jedná o "Čtení pro dívky".
Souhlasím naprosto s "Litocha".

21.04.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha byla milá, byly chvíle, kdy už jsem vážně nevěděla, jak je to tedy :-). Závěr překvapil.
Škoda jen, že nezůstal původní název "Zhroucení".

15.04.2018 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Kniha se dobře četla, místy byla možná zbytečně natahovaná a rozvleklá popisem prostředí. Značnou část knihy se příběh vyvíjí mysteriózně a vy přemýšlíte jestli tedy je něco mezi nebem a zemí nebo si tu jen s hlavními postavami hraje jejich vlastní fantazie. Přečteno za dva dny, ale dávám 4*, jelikož úplná bomba to nebyla, viz spoiler.
SPOILER: Úplný konec byl na mne až moc růžový, nakonec žijí všichni šťastně a spokojeně, odděleně? Tak takhle přesně to v životě nechodí, možná proto ty 4*

08.04.2018 4 z 5

Dušek je úžasný, ale raději ho poslouchám než čtu :-).
Když se k tomu přidá i obraz, jsem naprosto u vytržení!

Některé výroky si budu muset někam zapsat, jelikož mi mluví z duše..

05.04.2018 4 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Jedná se o krátké příběhy ze života - psány s humorem.
Je to příjemné počtení, na ukrácení dlouhé chvíle, postupem knihy se mi ale styl humoru přejedl a přišel mi nudný.
Knihu mohu doporučit na letní dny u vody, cesty busem, či dlouhé čekání někde :-).
Možná by se také dalo zařadit mezi tzv. wc počtení.

05.04.2018 3 z 5