zbožňuju_knihy zbožňuju_knihy komentáře u knih

Holky s voctem Holky s voctem Klára Mandausová

Moc milá knížka pro zkrácení nudných chvil - hezké fejetony.

Některé mne chytly za srdce jako třeba "Povídání s myčkou", v některých jsem se viděla: "Potíže s věcmi", některé pobavily: "V dobrém i zlém" a některé byly jen tak do počtu...

Na proložení knih s hororovou tématikou, jak vyšité :-), popř čekání ve frontě, lehárko na plovárně nebo prostě vhodné jako záchodové čtivo..

Kniha vhodná pro ženy.

01.07.2019 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Po dlouhé době trochu jiný thriller, než většina ohraných a stále stejných, kt jsou k dostání v knihkupectvích. Kniha se četla sama, přečteno za dva dny na plovárně. Jediné, co mne při čtení přicházelo na mysl, bylo heslo předchozích generací “Škoda rány, která padne vedle”. Mít doma takovou malou bestii, nevím nevím, asi bych šla brzy do tepláků..
Obdiv pro ty, kteří musí čelit podobným útrapám a nenachází cestu ven. Dávám 5*. Konec za mne celkem povedený. Komu přišel příběh moc děsivý, tak si možná nemá kupovat thrillery, ty takové bývají :-D.
Spoiler: Další díl netřeba, ať si nad tím každý lehce popřemýšlí, vždyť nemusí být vše ukončené jasně ;-)..

26.06.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Někdy přílišná snaha oslnit čtenáře se tak trochu mine s účinkem. Půl knihy naprostá nuda, nutila jsem se do čtení, když už jsem si tedy knihu koupila, tak ji dočtu, nerada odcházím od nedočtených knih. Bohužel mě ani moc nezajímalo, co se vlastně doopravdy děje a stalo, což je u knihy s názvem "Přiveď mě zpátky" smutné.
Kniha by se dala shrnout do povídky, byla zbytečně utahaná, neustále přemýšlení, analyzování a hloupé jednání hlavního představitele ve mně vyvolávaly neustálou chuť mrštit knihou do kouta. Nakonec ale kniha zavolala "Přiveď mě zpátky" a alespoň na konci se trochu předvedla, i když už jsme mohli celkem lehce odhadnout, že se děj opět zvrtne do něčeho "nečekaného", že..?
-Za mě nejslabší kniha od autorky-

p.s. velice mne pobavil jeden z příspěvků zde, kde čtenářka uvádí, že by snad bylo lepší, kdyby Laylu unesli mimozemšťané. Ano, to by mne vytrhlo z letargie také :-D

01.06.2019 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Čtivý, dobrý horůrek, jednu chvíli mi šel mráz po zádech. Nevím proč, ale trochu mi to připomnělo styl psaní Jennifer McMahon - Zimní lidé nebo Vermontské psycho? :-). Přidávám do "Podobné knihy" Příjemně jsem u toho vypnula a početla si.
SPOILER!:
trochu mne zamrzelo, když místo ducha jsem četla o jakési zombie, co vylézá z hrobu. A pořád jsem nechápala, proč sakra tu svíčku nezapálí, co jí to udělá, když to tetka dělala každý pátek, možná k tomu měla nějaký důvod, žé? :-D

19.05.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

OBSAHUJE SPOILERY!
Kniha je čtivá, svižná a na můj vkus je psána rychle: hrůzy a zabíjení jsou psány se samozřejmostí, autor se nad tím postupem času nějak zvlášť nepozastavuje, prostě tak to bylo, sepíšeme to a jedeme dál.
Některé mladší ročníky by klidně mohly nabýt dojmu, že to vlastně bylo v pohodě, vždyť to jídlo nějak vyhandlovali a ještě měl pokoj sám pro sebe, dokonce se tam mohl i celkem svobodně pomilovat, v neděli volno na procházky kolem bloku.. A ve finále mu Rusáci dohodili excelentní ubytování a na úplném závěru se s ženou sešli ve zdraví a pokud by nezemřeli na stáří, žijí pravděpodobně až dodnes.
A teď bez cynismu: kniha byla psána výborně, doslov mně vehnal slzy do očí, hlavně od syna. Skláním pomyslný klobouk před každým, kdo dokáže myslet neustále optimisticky a nechá se tím popohánět, černé myšlenky zahání a raduje se z maličkostí.
Kniha popisuje život jednoho tatéra, který nepropadal obavám, neztrácel naději, zamiloval se a se svou ženou žil ještě desítky let po válce.
Je to příběh krásný a nádherný a jestli je moc náhodný nebo není nám nepřísluší soudit.
Dávám 5*

15.05.2019 5 z 5

Krvavý pomeranč Krvavý pomeranč Harriet Tyce

Kniha mne bavila, přečetla jsem ji na jeden zátah, ale tak nějak jsem měla pocit, jako bych ji už někdy četla.
A tak tu máme jednu ženu, co to možná přehání s pitím a svým vztahem s milencem svůj život rozhodně nevylepšuje ("Slepí"), manžela, který možná není značka ideál ("V pasti lží") a závěr, který jsme údajně nečekali (třeba "Za zavřenými dveřmi")
Dávám 4*, prže to čtivé bylo i když pro mne s celkem jasným závěrem od začátku. Možná jste ale tyto knihy v knihkupectví do teď obcházeli a proto byste mohli být nadšení.

11.05.2019 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak tohle tedy byla sakra jízda!
Po slibném začátku jsem měla knihu rozečtenou několik dlouhých dní, kdy se mi nechtělo pokračovat ve čtení..poněkud se to táhlo. Pak jsem si řekla "Dej tomu ještě šanci" a teď po dočtení nevycházím z údivu a nadšení! Konec naprosto skvělý.
Jo a výlet na Tribeč? Děkuji, nechci :-D!
A jestli je to celé výmysl? No a? Počtení za 5*, tedy kniha splnila účel.
!!!Spoiler: všimli jste si, že hlavní hrdina si s sebou vzal baterku vlastní, pomocí které svítil ve stanu, ale když přestala svítit čelovka, nepadla o dané baterce ani zmíňka? Nó ono v té chvíli člověk zapomene na ledacos, to je fakt..o_O

09.05.2019 5 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Nechápu, co tam dělá ta divadelní hra a jak to, že je obsažena v povídkové knize. Divadelní hra za mne nezájem a proto 2*. Povídky některé byly zdařilé a některé naprosto o prdu. Pardón, ale ještě se vyjadřuji slušně, oproti knize..

29.04.2019 2 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Kniha se četla pěkně, měla svižný děj.
Bohužel na mne zbytečně překombinované, opět jsem měla pocit, že se mě autorka snaží za každou cenu oslnit. A tak tu máme další knížku, kde se skáká z času do časů, už jen dnešní moderní střídání děje z pohledu všech postav chybělo. Četla jsem od autorky knihu "Obětina" a tento děj mi knihu jistým způsobem připomínal.
Každopádně zkusím určitě i další díla, jelikož se jedná o velmi dobrou vypravěčku, ať už je děj uvěřitelný nebo ne.
Kolem a kolem dávám 4*.

08.04.2019 4 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Dalsi odpocinkove ctivo. Vyborne na prokladani nejakeho hutneho nebo brutalniho cteni. Uz se tesim na dalsi dil!

25.03.2019 5 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Kniha je čtivá a svižná, žádná hluchá místa. Narazila jsem na ni náhodou v jednom hypermarketu a jsem za to ráda, slupla jsem ji za 2 dny :-).
Určitě se nebudu bát sáhnout po další knize od tohoto autora.
Chvílemi mi záporná postava lezla krkem, na konci jsem vše pochopila a už jsem ho tak neodsuzovala. Stále mi ale zůstal ten pocit, že ať už je záměr jakýkoli, do životů cizích lidí nám nic není a nemáme právo do nich zasahovat..
Přečtěte a zamyslete se nad tím i vy.. :-), prže stojí za to.

20.03.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

POZOR SPOILER, prozrazení děje:
Nesdílím všeobecný názor, jak je kniha úžasná a skvělá. Ano, je dobrá, ale současných 91%? No nevím, čte se pěkně, ale tak nějak už tušíte o co tu půjde.
Hlavní postava je žena, která byla v dětství zneužita/zneužívaná otcem, rodina se tvářila, že to nevidí a matka, přesto, že chytla otce přímo při činu, okomentovala situaci slovem "Pardon" a následně odešla z pokoje. Sára neustále v podvědomí prožívá hrozné noci a psychicky se hroutí. Postupně se v příběhu dozvídáme, že byla hospitalizována na psychiatrii, kam ji uklidili rodiče. Následně Sára nevidí jiné východisko než se odstěhovat na zchátralou chalupu, žít tam a živit se sběrem hub.
Pořád jsem čekala na nějaký ten zvrat: kdy už konečně se přes to přenese nebo zkusí vyhledat pomoc v nějaké osobě. Nakonec, po smrti obou rodičů, akutním zánětu ledvin a moč. měchýře a rozpadnutím střechy na "chalupě" se snad Sára konečně rozhodla vyprdnout se na houby a začít žít.
Tak asi tak nějak bych shrnula obsah knihy. Byla dobrá, byla čtivá. A pro mne průměrná.
Klasický psychologický román. Máte na takový chuť? Zklamaní nebudete, ale fanfáry slyšet také nebudou..

10.03.2019 3 z 5

Agatha Raisinová a zlý veterinář Agatha Raisinová a zlý veterinář M. C. Beaton (p)

Těžce klidná oddechovka. Vzpomněla jsem si na Jessicu Fletcherovou-To je vražda, napsala. :-) Jestli se mi kniha líbila? No už tu na mne vyčkává “Vražedná setba”..

02.03.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Souhlasím s "HenryOsmý". Knihu jsem přečetla za dvě odpoledne, čtivě psané. Zřejmě jsem už ale otrlá a knih na tuto tématiku jsem četla už desítky, proto bych knihu ohodnotila jako výbornou, ale rozhodně ne nejlepší ze všech. Myslím si, že jsem četla stejně dobré, možná i lepší knihy. Snad je Hana tak dlouho přetřásána, že jdete do čtení s přespříliš vysokým očekáváním..(?) Ale 5* si zaslouží, to ano.
Co za mne bylo v knize nejhorší bylo nepochopení ze strany sousedů a známých: jejich chování k Haně, když se vrátila z Osvětimi. Myslím, že každému musí být jasné, že se o Haně dozvíme nějaké velké utrpení, jelikož mladému člověku nezešediví/nezbělají vlasy jen tak.. I její chování napovídá něčemu otřesnému, co se jí stalo nebo tomu byla svědkem.
Určitě si přečtěte, stojí za to.

27.02.2019 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Chvílemi krutá, ale výborná básnická sbírka

22.02.2019 5 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Pěkná, čtivá detektivka, pokud chcete Thriller. Nic nepřekvapilo, nic neurazilo, ale pěkně to uteklo. Přečteno za jednu neděli. Předchozí knížka bavila víc, ale nenašla jsem žádná hluchá místa, mělo to spád, pěkně to frčelo, nebylo moc vaty kolem... Dávám 5* :-)

17.02.2019 5 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Věty jako "Nakonec s nezvykle zavřela rázně přibouchla dvířka kredence." co to je za překlad? (str 133), občas někde chybí se/si, občas záměna jmen, atd. Za 399,- bych poprosila trochu kvality!
A teď ke knize: autoři propadli novému zvyku, psát za několik postav zvlášť a nejlépe v několika časových rovinách. Zřejmě pojali podezření, že kniha není pro čtenáře atraktivní, když je psána "normálně". Jestli se mi do ruky dostane další taková kniha, jsem v pokušení číst vše z daného roku v kuse :-D.

Knížce dávám 4*, byla čtivá, byla dobrá, držela mě v šachu, dokud nebyl konec. Líbí se mi obal, který je podobný knize "Zimní lidé". Nelíbí se mi překlad knihy (včetně názvu!), ale s tím nic nenadělám.
Anotace zde podle mne zbytečně moc prozrazuje.
Odebírám 1* za věty typu " Piper si uvědomila, jak Jason moc Piper miluje" -str 365 (záměna jmen)

28.01.2019 4 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Mentalitu některých lidí prostě nepochopím nikdy.

24.01.2019 5 z 5

Jákobovy barvy Jákobovy barvy Lindsay Hawdon

Dávám pět hvězd, vzhledem k tomu, o čem kniha je a hlavně kvůli tomu silnému konci. Níže v komentářích již řečeno mnoho, za mne veliké díky za Historické pozadí na konci knihy, hlavně pro mladší ročníky. Dospělí vědí, co se za 2.sv.války dělo, možná již není tak známé vyprávění cikánů - jsme "zvyklí" na pohledy židů. Co mě neskutečně na knize točilo, bylo odskakování od příběhů, tedy pohled z různých stran, který podle mne knize uškodil a možná někteří kvůli tomuhle vyprávění na přeskáčku - z pozice matky před lety a otce před lety + hlavního hrdiny, který vypráví teď a předtím..- knihu odložili. No ráda bych si to přečetla jako celek, myslím, že by to bylo lepší, i když by tedy ten konec nevyzněl tak drsně, jak zřejmě autorka zamýšlela. Co mě vadilo dále, bylo květnaté popisování, jelikož jsem člověk, co nerad omáčky a hlavně první polovina mi přišla velice zdlouhavá.
Kolem a kolem se jedná o knihu více než dobrou. Možná proto, že je psána z pohledu dětí nebo náctiletých by mohla být právě u této věkové kategorie atraktivní a mohla by pro ně být čtivou.

21.01.2019 5 z 5

Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte Haemin Sunim

Hezké počtení pro potěšení.

10.01.2019 5 z 5