zbožňuju_knihy zbožňuju_knihy komentáře u knih

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Bohuzel jsem se tesila a nespise nejsem cilova skupina.. Samotnou mne prekvapuje, jak mi vadily vulgarni a hovorove vyrazy. Mela jsem pocit, ze ctu povidku nekoho tak ze stredni skoly. Za mne ne. Presto pochvalim obalku, ktera se mi libi a zapada mi k ostatnim kniham, kt od autorky mam. Uplne ted dychtim po kvalitni literature, prze toto mezi ni opravdu neradim. Tak snad priste!

17.06.2020 2 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Je to prostě boží, jen by to nemuselo být tak drahý!

08.06.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Čas od času si prostě nějaké ty předražené komiksy koupím, do hodiny přečteno.. ale je to prostě tááák skvělé. :-)

08.06.2020 5 z 5

Tajemství: Diář 2020 Tajemství: Diář 2020 Paulo Coelho

Diar jsem zakoupila pro sebe, ale byl tak nadherny, ze jsem do nej nedokazala psat a poslala jsem ho dal pro radost. Krasny darek a zpusob, jak nekomu vyloudit usmev na rtech..

07.06.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Nad autorkou jsem zlomila pomyslnou hůl po přečtení Hypnotizérky. Byla jsem šťastná, když jsem se té nudné knihy zbavila. Po čase jsem se rozhodla dát autorce ještě šanci (se vzpomínkou na knihu Na co Alice zapomněla) a dobře jsem udělala.
Do půlky knihy čtivé, uprostřed vás to donutí zvednout obočí a ten krásný konec.. Ten mě potěšil. A teď zase nějaký ten thriller, přece jen po sladkém se tloustne a rychle se kazí zuby.. To se pak špatně TRANSFORMUJE.

06.06.2020 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Ducharska detektivka, rekla bych. Hezky ctive, bohuzel vubec desive. Zimni lide mne pohltili, i kdyz uz si z nich moc nepamatuji, jen to hororove skrabani na skrin:D. Tady nebyla zadna mraziva chvilka, zacatek mozna zbytecne dlouhy a ze se jedna o pribeh o dome, kde strasi.. od toho straseni v dome jsem cekala tak nejak vic. Ono to ale vlastne moc nejde, kdyz dum pul knihy ani nestoji. .

31.05.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Kniha přečtena za dva dny, označila bych spíše za psychologický román, který tíhne k detektivce :-): pro někoho, kdo hledá vyloženě thriller, bude kniha nudná. Četla se pěkně, konec jsem vytušila asi až ve 3/4. Jeden velký SPOILER: hlavou mi pořád jel film Prokletý ostrov :-D a daleko od tématu to tedy nebylo. Dávám 5*, prže se mi četla sama.

17.05.2020 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Hezké, smutné čtení o ACH. Obálka knize škodí, stejně tak mohl být víc dotažený konec, který sliboval doják. Ten ale tak úplně - možná naštěstí - nepřišel. I přesto mi občas nějaká ta slza ukápla a chystám se na další knihu od autorky, doufám, stejně tak čtivě psanou.

01.05.2020 4 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

SPOILER: přečtu anotaci a už tuším, že tam asi něco úplně nehraje. Tak jsem 400 stran čekala, až konečně přijde, co si myslím.. a ono, bohužel, přišlo. Číst se to dalo, ale místy natahované, konec předvídatelný. Průměr za 3*

15.04.2020 3 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Další kniha od Remarquea, musím říci, že přečíst jich od něj více po sobě může u některých jedinců vyvolat silné deprese. V jeho knihách je znát dopad války, kterou si prožil. Každá kniha, kterou jsem zatím od něj četla, končila smrtí, ne jinak tato. Knihy jsou výborné, obsahují spousty myšlenek a pocitů, přirovnání, moudra, která jsem si během četby chtěla někam zapsat. Tato kniha mi velice připomněla "Nebe nezná vyvolených". Konec jako vždy doják. Dávám 5* a jdu na něco odlehčeného..

02.04.2020 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Půjdu trochu proti proudu.. Kniha se četla dobře, ale chování Lottie bylo na přes hubu. Celkově bylo vyšetřování takové zvláštní, laxní, opomíjivé? Jsou knihy, kde je vyšetřovatel skoro vševědoucí, tak na to si zde stěžovat nemůžeme. Knihu jsem přečetla v kuse do strany 342, poté jsem ji nosila několik dní v kabele, ale nějak mě to už nezajímalo. Konec překombinovaný, první díl jsem nečetla a ani nebudu. Sečteno a podtrženo, číst se to dá, autorka se nebojí brutality, která mi nevadila, ale chování hlavní postavy mně přišlo až nelogické. Občas na nějaký důkaz zapomenou, nedávají si věci dohromady, atd.. Za mě za 3*

22.03.2020 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Prijemne poctenicko, bavilo. Davam 4*, kdyby bylo mozno dam 4 a 1/2*. Vraha jsem az do odhaleni nevedela. Geocaching je skvely. Od autorky urcite zakoupim i dalsi knihy. Mozna mne trochu iritoval chybejici preklad skladeb.

01.03.2020 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Začalo to jako super thriller a nakonec z toho byla pohádka na dobrou noc pro dospělé. Naprosto přitažené za vlasy v části hledání Paula Lennona a správného hotelu. Zhruba tam někde jsem se ocitla v pohádce, kde jde vše hrdinovi na ruku a byla jsem si jistá happyendem.
Někdy takové konce knize uškodí..

24.02.2020 4 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Povídky mi přišly poněkud hořce zakončené. Jediná Čubka mne opravdu rozesmála: kdysi jsem ji i slyšela namluvenou od pana Lábuse a to byl skvost. Pana Dahl-a jsem dosud neznala, což je ostuda :-), určitě od něj ještě nějaké knihy vyhledám.

31.01.2020 5 z 5

Milé a krátké myšlenky, úvahy na papíře. Hezké zamyšlení k usínání.

Lupiči mrtvol Lupiči mrtvol Jan Zábrana

Knihu jsem našla kdysi jako náctilená jako poklad na chatě a nešlo se od ní odtrhnout. Nyní po letech jsem se k ní dostala znovu a opět spokojenost. Dokonce taková, že jsem si jeden výtisk pořídila do své knihovny. Relikvie musí zůstat zachována tam, kde byla nalezena.. Určitě doporučuji mít tuto záležitost ve vlastní knihovně, naleznete zde kromě krátkých povídek i krátké povídání o spisovatelích a na začátku nechybí ani pojednání o tom, co by měl a neměl ryzí horor obsahovat.

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

První kniha od Coelha. Četla se lehce a mile. Pročítala jsem ji vždy před spaním, příjemne mne ukolébala. Vzpomněla jsem si na o něco drsnější Fucking Berlin. SPOILERY!: Konec hezký, pohádkový. Jenže mne zajímá co se děje poté: žili spolu šťastně? Živil ji? Podívali se společně do Brazílie? Přejedli se sebe navzájem a ona se vrátila k prostituci, aby vydělala nemalé peníze a jela k obchodníkovi s oděvy, jak zamýšlela..? Toto se mi honí v hlavě od přečtení.. Potřebuji pokračování :-D!

30.01.2020 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Celkem ctivy, misty depresivni roman o sousedech, jejich vztazich a tezkych zivotech. Kniha je psana v duchu popisu na obalce: “..Propukaji virozy, tridni schuzky, prvni adventni nakupy a navstevy z povinnosti. .. “ Predchozi kniha mne nadchla, za mne nesrovnatelne. Toto slabsi, ale take dobre, proto za 4*. Navaznost na predchozi knihu da se rici zadna. Chybel mi dovetek k Milusce. V knihovne nechavam misto pro dalsi Bolavou - roman, pokud bude..

11.01.2020 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Dlouhou dobu mi strasila v knihovne, cekala jsem na chvili, kdy prijde chut na silnou kavu. Jenze misto kafe prisla melta.

11.01.2020 2 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Zdlouhave a nudne: pro mne ne. Nedocteno, celkem brzy zaklapnuto: za mne ztrata casu, ale posilam dal s moznosti vratit se k ni: verim, ze ji za par mesicu opet zkusim. Pokud zmenim nazor, zmenim i hodnoceni. V tuto chvili mam v knihovne mrak neprectenych knih po Vanocich, predpokladam - ctivejsich. Za zminku stoji nadherna obalka knihy.

11.01.2020 2 z 5