Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak si zachovat klid a bdělou pozornost v uspěchaném světě Průvodce na cestě k vnitřnímu klidu a rovnováze pro moderního člověka. Tato knížka plná duchovní moudrosti zen-buddhismu přináší příležitost k zamyšlení nad různými oblastmi lidského života. Věnuje se mimo jiné tématům mezilidských vztahů, práce, lásky a spirituality a zdůrazňuje důležitost nalezení hlubšího vztahu a soucitu nejen vůči ostatním, ale i vůči sobě samému. Jednoduchou a srozumitelnou formou esejů a krátkých poselství, s nadhledem a pochopením pro člověka žijícího současným hektickým životním stylem inspiruje čtenáře k jinému pohledu na svět a k hledání cesty ke šťastnějšímu a vyrovnanějšímu životu. Ohromná obliba této knížky v mnoha zemích, milióny prodaných výtisků a řada získaných ocenění svědčí o tom, že její myšlenky jsou velmi aktuální pro široký okruh lidí z nejrůznějších koutů světa. Učte se zvládat nejrůznější životní situace díky tomu, že se na ně podíváte jinýma očima. Učte se skutečně vnímat okamžiky svého života a nacházet cestu ke klidu, vyrovnanosti a štěstí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357748/veci-ktere-uvidite-jen-kdyz-zpomali-0HR-357748.jpg 3.759
Žánr
Esoterika, astrologie, okultismus, Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Jota
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte

Přidat komentář
Anilka13
17. ledna

Kniha mi až na poslední 2 kapitoly nedala vůbec nic. Ano, obsahuje několik citátů či výroků, nad kterými se člověk zamyslí, ale s názvem jako takovým toho moc společného nemá. Tohle nebyla dobrá investice.

anansie
22.07.2020

Tato kniha se mi líbila více než předchozí Láska k nedokonalým věcem od stejného autora. Byla více buddhistická, meditativní a více návodná pro práci se sebou, se svými pocity. Jinak řečeno, byla více zvědomovací. K tomu všemu je doplněná jednoduchými krásnými ilustracemi, které prodlužují ten příjemný rozjímavý stav, který četba této knihy navozuje.

"Ten, kdo vás vede k duchovnímu probuzení, není ten, kdo vás chválí nebo je na vás milý. Vaše duchovnost se prohlubuje díky těm, kdo vás urážejí a působí vám obtíže. Jsou to vaši duchovní učitelé v přestrojení."
"Zklamalo vás něco? Zarmoutilo vás něco? To se vám škola života snaží dát důležitou lekci. Až budete připraveni, dopřejte si čas tu lekci pochopit."
"Svět se bude točit dál i bez vás. Vzdejte se myšlenky, že vaše cesta je jedinou cestou a že jedině vy ji můžete uskutečnit."
"Když v hlubokém, upřímném rozhovoru pocítíme, že jsme s někým propojeni, prožíváme veliké štěstí. Stejně hluboce můžeme být propojeni sami se sebou, když zcela přijmeme, kým jsme a uvědomíme si svou osvícenou podstatu. I toto je zdrojem štěstí a svobody, jakým není rovno."


lucy.sankova
07.03.2020

Na této knize se mi paradoxně nejvíce líbily předmluvy k jednotlivým kapitolám než samotné výroky spisovatele... A doslov už byl takovou příjemnou tečkou na konec.

klaraskolkova
03.02.2020

S některými myšlenkami jsem se ztotožnila, jiné jsem si zapamatovala jako dobré nápady k úvaze do budoucna, celkově mi však příliš nevyhovoval styl a zpracování, na začátku jsem zřejmě měla větší očekávání.

Pettinka
26.01.2020

Já jsem asi čekala víc.

jaroiva
22.01.2020

Zezačátku mi knížka připadala až moc sluníčková, ale nakonec se tam dalo najít i něco zajímavého.

knihyKeMne
31.12.2019

Člověk cítí při čtení takový zvláštní mír, jako by seděl tváří v tvář pokojnému mnichovi. Srdce se celou dobu usmívá, věřím, že nás obou. Úžasné propojení, jak to jen udělal?

magdicz_
21.10.2019

Knížečka, která je tvořena několika tématy/oblastmi, kdy je každé z nich uvedeno krátkou esejí, na niž navazuje spoustou zajímavých citátů, nad kterými se člověk zamyslí a bude se k nim rád vracet. Navíc je kniha doplněna nádhernými ilustracemi.

1