Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte

Jak si zachovat klid a bdělou pozornost v uspěchaném světě Průvodce na cestě k vnitřnímu klidu a rovnováze pro moderního člověka. Tato knížka plná duchovní moudrosti zen-buddhismu přináší příležitost k zamyšlení nad různými oblastmi lidského života. Věnuje se mimo jiné tématům mezilidských vztahů, práce, lásky a spirituality a zdůrazňuje důležitost nalezení hlubšího vztahu a soucitu nejen vůči ostatním, ale i vůči sobě samému. Jednoduchou a srozumitelnou formou esejů a krátkých poselství, s nadhledem a pochopením pro člověka žijícího současným hektickým životním stylem inspiruje čtenáře k jinému pohledu na svět a k hledání cesty ke šťastnějšímu a vyrovnanějšímu životu. Ohromná obliba této knížky v mnoha zemích, milióny prodaných výtisků a řada získaných ocenění svědčí o tom, že její myšlenky jsou velmi aktuální pro široký okruh lidí z nejrůznějších koutů světa. Učte se zvládat nejrůznější životní situace díky tomu, že se na ně podíváte jinýma očima. Učte se skutečně vnímat okamžiky svého života a nacházet cestu ke klidu, vyrovnanosti a štěstí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357748/veci-ktere-uvidite-jen-kdyz-zpomali-0HR-357748.jpg 414
Esoterika, astrologie, okultismus, Literatura naučná, Zdraví
Vydáno:, Jota

MartinLiterKing
05. listopadu

Pěkná kniha, kterou jsem dostal darem. Je zde mnoho myšlenek o životě, práci, pocitech, o kterých lze přemýšlet a některé by vás ani nenapadly. Určitě se k ní budu časem vracet.

Hořícíkuře

Kniha přináší souhrn krátkých příběhů a citátů na jednotlivá téma, která tíží dnešní uspěchanou dobu. Podle mého názoru je kniha pěkně uspořádaná s citlivě napsanými poučkami, proložená krásnými malbami. Není to nic revolučního, co bychom se nedočetli v jiných duchovních knihách, ale krátkost a grafická zpracovanost dodává knize příjemnou hodnotu.

soukroma
19.12.2017

Nic nového pod sluncem, navíc podáno přesně tak, jak to autor - poté co se sám dostatečně vychválil jako přední korejský guru a univerzitní profesor - připouští hned v úvodu: prostý souhrn poznámek, rad a vzkazů, které na Facebooku a jinde poskytoval svým fanouškům. Eseje v úvodu jednotlivých kapitol nejsou ve skutečnosti žádné eseje rozebírající daný problém, a pak už následuje změť lépe či hůře zdařile srovnaných postřehů a zen-budhistických myšlenek. Nelad podaného materiálu, nesouvislost, opakování, ale někdy až protiřečení (zřejmě kvůli chybějícím rozborům a kontextu) neslibuje, že kniha bude dobrým průvodcem čtenáři, který si ji právě z toho důvodu pořídil.
Ale abych nebyla tak negativní (což je samozřejmě zapovězeno), je dobré si mnohé rady připomenout, případně objevit nějaké nově podané, až moderní, pro naši hektickou dobu. Anebo podumat nad něčím - já stále dumám nad tímto:
"Když položíte otázku a odpověď nepřichází, pak je odpovědí právě to."
Takže občas v knize zalistovat ano, studovat systematicky nikoli.