Když věci nejdou tak, jak chcete

Když věci nejdou tak, jak chcete https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532771/bmid_kdyz-veci-nejdou-tak-jak-chcete-65f7f25c09e6f.jpg 5 2 1

Známý zen-buddhistický učitel Haemin Sunim přináší návod, jak proměnit náročné životní okamžiky v příležitosti k poznávání sebe sama. Znáte ten nepříjemný pocit, když se ocitnete v nějaké obtížné životní situaci? Když přijdou těžké chvíle, ze kterých chcete co nejrychleji pryč? Ztráta, smutek, samota a strach jsou součástí naší běžné zkušenosti. Všichni je známe a děláme všechno pro to, abychom se jim vyhnuli. Ale co kdyby nám tyto náročné okamžiky mohly přinést pochopení, nadhled a možná i moudrost? V této laskavé knížce nám Haemin Sunim, autor celosvětově oblíbených bestsellerů, ukáže, že je to možné, a pokud se tomu otevřeme, je to i pravděpodobné. Sunim čerpá nejen z filozofie zen-buddhismu, ale i ze svých vlastních zkušeností. V knize Když věci nejdou tak, jak chcete se dozvíte, jak díky malým změnám v uvažování a díky soucitu zvládnete projít i těmi nejnáročnějšími životními okamžiky. Byli jste odmítnuti, cítíte se nejistě, osaměle nebo řešíte konflikty ve vztazích a potýkáte se s vyhořením, nebo jen hledáte způsob, jak dosáhnout větší duševní pohody – Sunim nabízí nový úhel pohledu na věci, o kterých jsme si mysleli, že jejich jediným účelem je nás pořádně potrápit.... celý text

Literatura naučná Filozofie Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Jota

When Things Dont Go Your Way: Zen Wisdom for Difficult Times , 2024

Teddy2023
03.04.2024 4 z 5

Moc hezky zpracovaná knížečka rozdělena do šesti Kapitol a doplněna pestrobarevnými ilustracemi.
Při čtení zde objevíte krátké citáty na zlepšení ducha a myslí + rady do života.
Haemin Sunim zodpovídá otázky, které si často klademe: jako proč se cítíme osamělí, přestože nás obklopují přátelé.

Haemin Sunim
jihokorejská
2017  74%Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte
2019  81%Láska k nedokonalým věcem
2024  90%Když věci nejdou tak, jak chcete

Kniha Když věci nejdou tak, jak chcete je v