xena2711 xena2711 komentáře u knih

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Neskutečně těžké období po druhé světové válce. Konkrétně rok 1948 na Přerovsku. Další kniha, která stojí za přečtení. Těším se na třetí díl...

10.02.2024 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Opravdu hodně kyselé třešně. Těžká doba, silný příběh. A jdu na druhý díl..

09.02.2024 5 z 5

Volným pádem Volným pádem Markéta Harasimová

Životní příběh, který nechce nikdo zažít, ale musí vzít každého za srdce... Začíná to jako pohádka a během chvilky jste na dně. Čtivé jako všechny autorčiny knihy. Přečteno za jedno odpoledne, kniha se nedala odložit.

03.02.2024 4 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Silné a smutné téma. Hodně moc postav, hodně osudů a ten konec mě tedy dostal.

02.02.2024 5 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Mrazivý příběh, silně zamotaný a konec překvapující.

31.01.2024 4 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

To byla taková krása. Nádherný příběh ve dvou časových liniích. Druhá světová válka cca 1940 a dál a současnost. Jak dopadne současná linie jsme asi všichni tušili, ale ta válečná měla skvěle vymyšlenou zápletku i dohru. Prostě doporučuji..

28.01.2024 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Humor Marka Ebena mám moc ráda. Je vtipný, milý, kultivovaný. Fejetony se četly samy. Ani jednu stránku jsem nevytrhla:-) Příště klidně jednou tolik.. Doporučuji. Je to pohlazení po duši.

12.01.2024 5 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Příjemný román, který se odehrává v několika časových rovinách a vypráví o spoustě lidských osudů.

07.01.2024 4 z 5

Nevlastní dítě Nevlastní dítě Nicole Trope

Noční můra všech rodičů. Příběh je lehce překombinovaný se spoustou postav, ale čte se celkem dobře.

26.11.2023 4 z 5

Kdo pozdě chodí... manžel mu škodí Kdo pozdě chodí... manžel mu škodí Alena Jakoubková

Hodně rychlá a naivní jednohubka. Mezi thrillery akorát na proložení.

22.11.2023 3 z 5

Vše temné a nebezpečné Vše temné a nebezpečné Stacy Willingham

Psychologický thriller, který má pomalejší rozjezd, ale konec stojí za to. Na konci je i pěkně vše vysvětlené. Doporučuji.

19.11.2023 4 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Pěkný psychologický thriller, který je občas i strašidelný. Konec určitě zajímavý a nečekaný.

03.11.2023 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Příběh tří kamarádek v nejlepších letech, čte se to samo. Kdo má rád Patrikův humor, tak bude nadšený. Je to klasická Hartlovina:-) Ananas, leštím si kondora a je toho určitě víc:-) Já mám jeho knížky moc ráda a tato se opravdu povedla.

25.10.2023 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Již třetí kniha od autorky a musím napsat, že jsou opravdu všechny skvěle psané. Nedá se od knih odtrhnout, mají spád, permanentní napětí. Prostě parádní. Krásná obálka.

20.10.2023 5 z 5

Rodinná dovolená Rodinná dovolená Shalini Boland

Trochu naivní rodinný thriller. Jsem zvyklá knihy dočíst, jinak bych asi odložila.

04.10.2023 3 z 5

Malá tajemství Malá tajemství Jennifer Hillier

Jsem ráda, že jsem úplně náhodně "kápla" na další úžasnou autorku. Thriller je parádní, skvěle napsaný a má spád. Doporučuji.

25.09.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Super psychologický thriller. Zápletka skvělá a konec nemá chybu..

16.09.2023 4 z 5

Když se nikdo nedívá Když se nikdo nedívá Jennifer Hillier

Velmi čtivé psychologické drama, které je plné zvratů od začátku do konce. První knížka od autorky a jdu na další. Super.

08.09.2023 4 z 5

Můj drahý manžel Můj drahý manžel Kimberly Belle

Thriller Vás po celou dobu udržuje v napětí. Pěkně napsané. Doporučuji.

01.09.2023 5 z 5

Pro rodinu vše Pro rodinu vše Phoebe Morgan

Parádní thriller. Každý byl chvilku vinen a na konci přišlo pěkný překvapení. Doporučuji.

30.08.2023 5 z 5