xena2711 xena2711 komentáře u knih

Jiné životy Jiné životy Sofia Lundberg

Od autorky jsem četla zatím všechny knihy, ale tato mi přijde asi více depresivní, smutná.

09.03.2023 4 z 5

Odložené dítě Odložené dítě Jess Ryder

Zajímavý psychologický thriller. Trošku překombinovaný, ale stojí za přečtení.

06.03.2023 4 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Tak já půjdu asi proti davu, ale za mě to bylo silně překombinované a nevěřím, že by se v reálném životě něco takového mohlo přihodit...Osobně jsem si myslela, že autorka je žena:-)

28.02.2023 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Tak na mě to byla strašně depresivní kniha od začátku do konce. Tady bylo prostě všechno špatně. Druhá knížka od autorky, co jsem četla a stále stejný styl...Nevím, zda nepopisuje svůj život..

25.02.2023 3 z 5

Kruh pochybností Kruh pochybností Tracy Buchanan

Zajímavý psychothriller. Bohužel ale není tak živý a akční, jak bych si představovala. Obálka je zdařilá. Moje známka je tak 3,5:-)

23.02.2023 4 z 5

Rebelka: Moje cesta za svobodou Rebelka: Moje cesta za svobodou Rahaf Mohammed

Všechny příběhy z arabského světa, které jsem četla, se týkaly mladých žen ze zahraničí. Všechny se bláznivě zamilovaly a po příjezdu za láskou přišlo tvrdé probuzení... Rahaf je ale mladá dívka, která se narodila v tradiční Saudské Arábii a popisuje těžký život dívek a žen hned od narození...

20.02.2023 4 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Krásný román z lékařského prostředí. Životní osudy skupinky mladých lékařů a různé peripetie nejen v pracovním, ale i soukromém životě. Kniha se moc hezky četla. Líbily se mi i průběžné informace z každé doby. Nadčasovost byla opravdu skvělá.. 700 stránek bylo hned pryč. Doporučuji.

19.02.2023 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Zdařilá česká detektivka. Jako prvotina to nebylo špatné. Dám šanci určitě další knize.

11.02.2023 3 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Potřebovala jsem odpočinkové čtení a to kniha bez problémů splnila. Autorka píše velmi čtivě, jen ta zápletka byla taková jak z romantického filmu.

06.02.2023 3 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Další psychologický román se spoustou postav žijících v jednom sousedství. Pěkně vykreslené osoby, trochu předvídatelný závěr, ale autorku mám moc ráda a těším se na další dílo.

06.02.2023 4 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Tak podle hodnocení jsem se těšila na pořádný románový bum a on se bohužel nekonal. Musím říct, že jsem knihu přečetla s vypětím sil až do konce, ale fakt mi to dalo zabrat. Těžká doba pro ženy samoživitelky v 60. letech 20.století. Za mě to bylo tak nějak nemastné neslané....

27.01.2023 3 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Opravdu dokonale napsaný thriller, který Vás nepustí a drží v permanentním napětí. Autorka umí parádně zaujmout a prostě píše skvěle, jak už předvedla v prvním díle. Oba dva díly stojí za přečtení a ve druhém se prolínají postavy z Temného vábení. Doporučuji.

01.01.2023 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Mrazivý thriller, který Vás dostane hned od první stránky. Jdu na druhý díl a autorku přidávám do oblíbených. Super.

28.12.2022 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Tsunami není jen přírodní živelná katastrofa, ale i příběh jedné velké rodiny, kde jsou mezilidské vztahy pěkně zamotané. Postupně se odmotávají a na konci přijde rozřešení.. Zajímavý román, doporučuji.

22.12.2022 4 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Další kniha Kristin Hannah, na kterou nikdy nezapomenu. Právě jsem dočetla a ještě dlouho budu o knize přemýšlet. Silný a velmi těžký příběh z období hospodářské krize a velkého sucha v Americe. Slavík, Velká samota a Čtyři vichry patří mezi moje srdcové záležitosti.

18.12.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Těžké a smutné téma, které se hl. postava snaží léčit prací na zahradě. Petra Dvořáková má ráda depresivní témata a ani nyní neudělala výjímku...

15.12.2022 4 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Tak to zas byla jízda.. Parádní psychothriller, který nemá moc reálnou zápletku, ale je dokonale napsaný a nenechá Vás knihu odložit. Napínavé, prostě geniální.

12.12.2022 5 z 5

V první linii: Armádní generál Petr Pavel V první linii: Armádní generál Petr Pavel Vladimír Mertlík

Zajímavý životní příběh a moc pěkně psaný životopis.

08.12.2022 4 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Opět nádherný příběh. Kathryn je sázka na jistotu. Dvě časové roviny, spousta vyprávění a vzpomínek a ten konec... Těším se na další knihu.

08.12.2022 5 z 5

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

Pěkně zamotaný thriller, který určitě stojí za přečtení.

29.11.2022 5 z 5