xena2711 xena2711 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha o neuvěřitelně silné dívce, ženě....v podstatě boj o přežití v jakékoliv životní etapě. Doporučuji.

19.06.2018 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Tak přečteno na dva zátahy a musím říct, že opět super příběh. Knížka se čte bezvadně a nedá se odložit. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo za vším stojí. Super.

17.02.2024 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Neskutečně těžké období po druhé světové válce. Konkrétně rok 1948 na Přerovsku. Další kniha, která stojí za přečtení. Těším se na třetí díl...

10.02.2024 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do ruky. Je nádherná. Emilka měla těžký život od narození až po poslední cestu. Neuvěřitelně silná žena a krásný příběh.

01.08.2023 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Přátelství pilotek-kamarádek za 2.světové války, zároveň romantická láska Nicholase a Skye a do toho spousta krásných šatů od Christiana Diora. Co si víc přát..Tajemství, které se po celou dobu čtení postupně rozplétá a nedovolí knihu odložit. A konec, ten jsem obrečela. Krásný román, zajímavý doslov, doporučuji.

11.02.2022 5 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Moje milovaná autorka opět nezklamala. Překrásný příběh ve dvou rovinách, které se na konci spoji.. Jedna zhruba kolem roku 1940 a druha 2018. Diane umí moc pěkně propojit minulost a současnost. Jediné co je škoda je, že nepíše rychleji:-) Kniha se čte sama.

31.12.2021 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Super psychologický thriller. Zápletka skvělá a konec nemá chybu..

16.09.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Trochu jsem čekala víc. Podle hodnocení jsem možná četla jinou knihu:-) Ale konec to trochu vylepšil, ten byl neplánovaný. Max 4 hvězdy.

20.07.2022 4 z 5

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Dokonalý, překrásný román a přitom příběh, který nechcete nikdy zažít. Lidsky a emotivně psaný příběh, který Vám během pár stránek přiroste k srdci a nejde vůbec odložit.
Na první pohled Vás určitě zaujme nádherná obálka a pocitově odrovná obsah...určitě doporučuji..

09.12.2021 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Opravdu hodně kyselé třešně. Těžká doba, silný příběh. A jdu na druhý díl..

09.02.2024 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Joy Fielding je prostě sázka na jistotu. Parádní thriller se spoustou osob a zápletek. Jak jinak než skvěle a čtivě psané. Super. Doporučuji.

24.06.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Tsunami není jen přírodní živelná katastrofa, ale i příběh jedné velké rodiny, kde jsou mezilidské vztahy pěkně zamotané. Postupně se odmotávají a na konci přijde rozřešení.. Zajímavý román, doporučuji.

22.12.2022 4 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Krásný román z válečné Paříže. Moje oblíbené téma. Autorčina prvotina a určitě povedená. Přidávám do oblíbených a těším se na další knihy.

05.10.2022 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

Slušný psychologický thriller. Trochu pomalejší rozjezd, ale pak se příběh pěkně rozjel.
Zajímavá obálka a spravedlivý konec. Doporučuji.

21.09.2022 5 z 5

Poprava Poprava Matt Witten

Skvělý napínavý thriller. Název sice trochu odrazuje, ale na to, že je to autorova první knížka, tak to stojí za to. Určitě doporučuji.

11.09.2022 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Od autorky jsem četla zatím všechny knihy přeložené do češtiny a nedá se vybrat ta nejlepší. Všechny jsou skvělé. Tento román je psán ve dvou časových rovinách, a to za druhé světové války a zároveň v roce 2015. Krásný příběh lásky, obrovské odvahy, ale i ztráty rodiny a utrpení.
Nádherná obálka.

06.09.2022 5 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Třetí knížka od Victora Methose a zase velká spokojenost. Čtivé, skvěle psané, přečtené za večer. Těším se na další překlady, snad brzy. Doporučuji.

29.05.2022 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Silný příběh tří generací žen od padesátých let minulého století do nynější doby. Určitě stojí za přečtení, ale je to těžší námět k zamyšlení.

18.04.2022 4 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Zajímavý psychologický příběh mezi tchýní a snachou. Pohled z obou stran. Moc zajímavá knížka.

09.08.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Neuvěřitelný příběh plný bolesti a hrůzy druhé světové války. Dala bych přečíst všem, kteří si stěžují, že se mají v této době špatně...

13.04.2020 4 z 5