Vjeerus Vjeerus komentáře u knih

Tokijský ghúl 10 Tokijský ghúl 10 Sui Išida (p)

Tak tento svazek je opravdu jakýsi mezidíl a další díl bude asi slušná mela, jelikož se nám sejde spousta známých postav na jednom místě. Ani TG se nevyhýbá klasickému trendu, že hrdina musí nejprve podstoupit drtivou porážku, aby se vzchopil a stal silnějším.
Bohužel v akčnějších scénách jsem se trošku ztrácela v kresbě, ale jinak jsem si díl užila stejně, jako předchozí. A taky nám závěr svazku dal podobně nervy drásající poslední obrázek, který vyvolává jen otázku "Sakra, co bude dál?"
Docela jsem se pobavila nad vsuvkami "když ikony mluví".

09.09.2021 4 z 5

Chuť prázdna Chuť prázdna Barbora Adamcová

Toto bude na hodnocení docela oříšek. Anna je zvláštní dívka, ale tak nějak jsem jí vše věřila, ten emoční proces byl parádní a dle mého skvěle popsán. Zápisky z deníku tomu dávali třešničku na dortu, až mě mrazilo, k jakým psychickým změnám v Anně dochází.
Bohužel s čím jsem se celou dobu prala a prostě mi to nesedlo, tak je za mě dost kostrbatý styl psaní, kdy se autorka snažila stále neopakovat jméno hlavní hrdinky a to nahrazovala slovem dívka. Za celou knihu jsem si na to nezvykla, jen jsem přijala fakt, že tímto slovem není označena nějaká nová tajemná postava (ale nenaskakovalo to automaticky, stále jsem si to musela připomínat).
Dále jsem se absolutně neorientovala v časové ose - nejenže hlavní hrdinka zestárla za necelý rok o dva roky, ale v jedné kapitole máme popsané prožívání letního počasí a že má Anna konečně prázdniny a v další kapitole je krásný jarní den (ale prázdnin trvají) (přiznávám, že netuším, kdy končí 9. třída ZŠ, ale nemyslím si, že zrovna na začátku jara - já chodila na 8-leté gymnázium a tam se devítka prostě neřešila a učili jsme se normálně do konce června)
A poslední mínus vidím v poslední kapitole. Tam časová osa nebyla žádná (krátký příběh z dávné minulosti, z blízké budoucnosti, z přítomnosti z pohledu jiných osob), a lítalo se tam z místa na místo. Upřímně bych tuto kapitolu klidně vyškrtla.
Ale! Opravdu klobouk dolu autorce za zpracování takové knihy. Vyvolala ve mě ohromné množství emocí, mrazí mě z této nemoci ještě teď a jsem moc ráda, že se mi dostala kniha do rukou.

08.09.2021 4 z 5

Tokijský ghúl 9 Tokijský ghúl 9 Sui Išida (p)

Tento díl je o proti ostatním o dost pomalejší, klidnější a upovídanější. Nacházíme se hlavně v prostředí ÚPG, kam nám nastoupila jedna nová a jedna staronová postava. Dostali jsme i menší náhled do minulosti Amona a krátkou přednášku číslo dva o drápech.
Kaneki a jeho partička utvořená na konci minulého svazku pátrá po doktorovi Kanóovi a minulosti Rize, přičemž se setkávají s novými tvářemi ghúlího světa a začíná hra na honěnou s Aogiri.
Ačkoliv se tento díl může zdát nudný (a možná i docela jo, ale po 8 nabitých dílech akcí to byla jen otázka času), tak poslední stránka knihy vás totálně vyšokuje. Já měla opravdu pusu dokořán.

08.09.2021 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Opravdu povedené završení trilogie. Troufám si říct, že jedna z nejlepších knih od CC, co jsem četla. Krásně vykreslené prostředí a hrdinové, kteří nejsou ploší.
Oceňuji propojení s ostatními sériemi, ačkoliv si říkám, jestli autorka nespoileruje sama svoje knihy (epilog byl opravdu dojemný a krásný, jsem za něj opravdu ráda, ale prozradí - sice nedůležitý - kousek příběhu z temných lstí).
Tessa jako hlavní hrdinka prošla nějakou proměnou, ale ne moc výraznou. Stále mi ze všech postav z pekelných strojů přišla nejnudnější, ale v porovnání s ostatními hlavními hrdinkami ze sérií od CC, tak je bezkonkurenčně nejlepší.
Jem je pro mě stále nejlepší postava příběhu a pravděpodobně tak vyspělou postavu, která vidí svět opravdu reálně, autorka už nikdy nenapíše.
Will je taktéž kvalitně napsaná postava, ale nemůžu si pomoct, že trpí syndromem ublíženého štěněte a bohužel mu to všichni žerou. To nic ale nemění na tom, že vývoj jeho charakteru byl popsán opravdu dobře.
Pozadí kolem Mortmaina je uvěřitelné a jeho pohnutky svým způsobem pochopitelné.
Koncem příběhu jsme dostali odpovědi na všechny záhady a životní příběhy a já jsem opravdu spokojená s tímto ukončením. Autorka umí psát a každá strana se čte téměř sama.

06.09.2021 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Za mě opravdu úžasná letní oddychovka na dovolenou. Je to opravdu milé a bavilo mě to od první strany. Chvíli mi sice trvalo, než jsem si zvykla na jazyk, ale k tomuto příběhu se vlastně hodí, když je to vyprávění náctileté hrdinky.
Pokud nemáte rádi spoilery, určitě nečtěte anotaci. Prý to tak autorka udělala cíleně, aby si lidé víc užili tu cestu k cíli a nemuseli přemýšlet, jak, kdo a proč. Mě osobně tohle nevadí (občas si cíleně hledám spoilery, protože nemám ráda překvapení), ale věřím, že některé čtenáře by to mohlo odradit se do knihy pustit (i když si myslím, že čtenář, co už četl pár knížek, tak mu musí konec dojít poměrně rychle).
Neskutečně jsem si užila tu dvojí tvář dnešní doby - osobní a sociální. Hlavní hrdinka mi strašně sedla, našla jsem si s ní hodně společného. Co se týká hlavního hrdiny, miluju jeho charakter. Autorka si dle mého dala opravdu práci s postupným odhalováním minulosti a to, jak nás právě minulost ovlivňuje a tvaruje. Jak každý máme šrám(y) na duši a že je potřeba se s nimi vypořádat a k tomu máme každý svou cestu.
Ačkoliv je tato knížka opravdu pohodová, má i menší přesah a dokonce i pár nervy drásajících částí. Hodně se mi líbil závěr knihy, kdy všechno hlavní hrdince konečně došlo. Skoro jsem i zatleskala fyzicky, jak mě to potěšilo.

02.09.2021 5 z 5

Němý hlas: Kniha první Němý hlas: Kniha první Jošitoki Óima

Tak tohle je skvělé otevření příběhu. Upřímně to pro mě nebylo moc lehké čtení, ale rozhodně zajímavé a hlavně poučné. Děj mi přišel velmi uvěřitelný a stránky jsem otáčela se zatajeným dechem. Ohromný charakterový vývoj, který podstoupil hlavní hrdina je obdivuhodný a drsný.
Ze začátku jsem se trochu bála, jak se takto vážné téma, jako je šikana ve školním prostředí, dokáže dostatečně popsat pomocí obrázků. A upřímně, možná mě to zasáhlo víc, než kdybych četla jen věty. Poslední strany jsem otáčela několikrát, abych se ujistila, že jsem (bohužel) opravdu na konci a netrpělivě vyhlížím druhý svazek, protože tohle je skvělý příběh s obrovským potenciálem.

02.09.2021 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Druhý díl Pekelných strojů jsem si užila víc, než první a to i přes to, že zde máme mnohem míň zběsilých akčních scén. Celá kniha se dle mého zaměřuje spíše na intriky, tajemství, emoce a vztahy a děj kolem Magistra se posunul na druhou kolej.
Je zde postupně odkrývána povaha Willa a jeho minulost a tím mě autorka "donutila" ho milovat a soucítit s ním. Dokonce mu i fandit (co si budeme, v předchozím díle moc kladně nepůsobil).
Tessa se začíná více projevovat a už nepůsobí tak usedlým dojmem. Její postavení jí opravdu nezávidím, vzhledem k tomu, co se kolem ní děje.
Více se dovídáme i o všech vedlejších postavách a zjišťujeme, jak je důležitá komunikace a naslouchání. Domnívat se něco není vždy ta správná cesta a ještě horší je si ty domněnky neověřit u správné osoby.
Závěr knihy mi rozdrtil srdce dojetím. Jak je občas těžké udělat něco správného, že? Myslím, že už jsem to u některé knihy od CC napsala, ale ona je opravdu talentovaná ve vytváření emočně silných dilemat pro hrdiny svých knih a tím dokáže neskutečně zasáhnout i čtenáře, který začne přemýšlet, jak by situaci řešil sám.
Jediné, co mě na knize vadí (vlastně všech od CC), jsou poměrně dlouhé kapitoly. Stále si na to prostě nemohu zvyknout ani přes ohromnou čtivost, kdy stránky hltám po desítkách.

26.08.2021 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Za mě tedy Kuruna asi nejlepší díl celé série. Neuvěřitelný vývoj hlavní hrdinky, který dával smysl a opravdu jsem mu uvěřila. Jak jsem ji z počátku neměla ráda, protože prostě ona byla rozmazlený fracek, tak jsem si ji nakonec velmi oblíbila, soucítila s ní a fandila jí, aby tu svou lásku našla a byla šťastná.
Celkově Koruna nebyla tak akční, opravdu se spíš zaměřovala na postavy a emoce a mě to vlastně bavilo víc, než nějaká vzpoura rebelů.
Myslím si, že kniha splnila přesně to, proč jsem jí začala číst a absolutně chápu, proč je tak vychvalovaná celá série. Příběhu nechybí čtivost, ta je opravdu vysoká, hromada rozličných charakterů, pubertální umanutost a nerozhodnost, prozření, láska, pochopení, povinnost, čest, ale dostaneme i lehký náhled na podlost, touhu po moci či zradu a naivitu.
A závěrečný proslov hlavní hrdinky je podle mě opravdu parádní, protože má pravdu. Náš život je náš. Vlastně všechna její rozhodnutí v poslední čtvrtině knihy jsou úžasná a opravdu klobouk dolu za ten její charakterový posun.

25.08.2021 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Romantický příběh odehrávající se na pozadí války. Mám z toho trošku zvláštní pocity, ale příběh je rozhodně silný a já jsem ráda, že jsem konečně překonala tu averzi ke klasice, kterou ve mě vypěstovala povinná četba ve škole.
Naprosto mě dostal svět a celkově ukázka toho, jak válka působí na mladé lidi - a to jen vědomí, že kdykoliv může někde spadnout bomba a nebo musíte narukovat. Svým způsobem jsem i ocenila dost netradiční charakter hlavního hrdiny. On, jakožto muž, má být ten na vše připravený, ale autor ho naopak podal dost citlivého se sklony k depresi a nebojím se říct, až zženštilého. Naproti tomu Lucie byla ta silná a stále veselá a určitě ji zformovalo prostředí, ve kterém vyrůstala.
Co mě opravdu nesedlo je vlastně délka příběhu - za 100 stran se toho stihlo rozebrat opravdu hodně a asi bych nepohrdla pár stránkami navíc. Rozhovory mezi hlavními hrdiny mi přišli takové umělé. Takové nemastné, neslané a místy až přílišně naivní. Ale možná se tu teď tluče dnešní doba a to, co jsem zvyklá číst s dobou, kdy žil autor.
Třešnička na dortu je pro mě krásná obálka z edice CooBoo classics a pak shrnutí života Romaina Rollanda a celkově vliv toho, co dělal a jak žil na celé dílo.

24.08.2021 4 z 5

Příliv temnoty Příliv temnoty Aaron Rosenberg

Další pěkný příběh z prostředí WoW. Děj je nám představován hned z několika pohledů a díky tomu máme hned od začátku jasno v pohnutkách obou válčících stran. Jak vznikla Horda už víme z knihy Zrod Hordy, a zde máme představen vznik Aliance.
Autorovi se povedlo dost obstojně vykreslit charaktery postav, každá byla dost specifická - od čistě hodných a čestných válečníků, přes hrdé a tvrdé muže až po úskočné zmetky.
Vzhledem k tomu, že mám již přečtenou většinu knih ze světa WoW, jsem s každým novým příběhem nadšenější, jak se všem autorům daří proplétat příběhy a jak do sebe vše krásně zapadá. Také se zde ukazuje, jak je vlastně herní svět obrovský a propracovaný a každý nový datadisk má svůj příběh v pozadí, který vedl ke změnám nejen v rozmístění ras a oblastí, ale k celkovému uspořádání herních charakterů.
Stále si ale myslím, že by knize prospěla mapka. I pro mě, jakožto hráče WoW, bylo občas složitější si představit, kde se armády nacházejí.
Kniha má rozhodně co nabídnout hráčům, pro ostatní může být mírně zmatečná množstvím jmen, názvů a ras, ale i tak si myslím, že přímočarost příběhu by mohla poskytnout příjemné vypnutí.

23.08.2021 4 z 5

Tokijský ghúl 8 Tokijský ghúl 8 Sui Išida (p)

Osmý díl TG pokračuje rozjetou bitvou mezi Aogiri a ÚPG, kudy se snaží nenápadně proplout skupinka z Anteiku.
Kresba v dynamických částech, kde dochází k bitvám a probodávání je hůře čitelná, ale celé to vylepší pozadí z náhledů do minulosti, které mě neskutečně bavili a hodně pomáhají v celkovému seznámení se s postavami.
Svazek je ukončen přesně ve správném bodě, aby měl člověk nutkání pokračovat dál. Asi se budu opakovat, ale TG je velmi povedená manga a já si užívám každou stránku.

20.08.2021 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Trochu pomalejší rozjezd knihy nám dal neuvěřitelně originální provedení světa. Londýn je zde popsán tak akorát, aby to nebylo nudné a zasazení do 19. století se povedlo, tak nějak si tu dobu představuji i já.
Hlavní hrdinka mi sice přišla vcelku plochá, ale vzhledem k době, kdy se děj odehrává, se jakási plochost od žen očekávala (poslušná domácí puťka) a ona tak prostě byla vychovaná. Navíc je stále naivní a věří v romantické příběhy z knih. A pak se jí zboří svět, který znala a ona se snaží zuby nehty držet toho svého známého, což bych asi nejspíš udělala také.
Hlavního hrdinu upřímně nechápu, ale je mi víc než jasné, že důvod jeho chování bude vysvětlen v dalších dílech. Rozhodně ho považuji za tahouna pozornosti čtenáře, protože tolik otázek, co jeho charakter tvoří, to je k zbláznění. Naproti tomu jeho kamarád je tak otevřený, jak to jen situace dovolí a dohromady tito dva pánové působí strašně harmonicky, jak se jejich charaktery vyvažují.
Samotný příběh je opravdu dobře postaven a já byla opravdu napnutá, jak to tedy s Magistrem je a hodně dlouho jsem to autorce žrala i s navijákem. Nechybí několik bitek, kdy dostaneme nasvalené lovce stínů, kteří jsou prostě dokonale vytrénovaní. A dále vcelku propracované záporáky a nechybí ani intrikáni, kteří pomohou jen natolik, aby dosáhli vlastního potěšení. Žádná z postav na mě nepůsobí jako uměle našroubovaná a všemu tomu dění věřím.
Za mě jedna z nejpovedenějších knih od autorky, jelikož jsem dostala krásně vyváženou akci, romantiku, tajemství a napětí, ale i "nudu" (nemyslím tím, že jsem se nudila, spíš popisy nutných částí doby, místa, historie apod.)

19.08.2021 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Příběh je trošku z jiného soudku. Autor nám plně odhaluje, co obnáší práce hraničáře, že to není jen nekonečný trénink a ježdění po lese na děsně chytrém koni. Opět jsme dostali pár morálních poučení i ukázek toho, že ne vždy jde vše podle plánu, ale je třeba se z toho poučit, oklepat a jít dál.
Celkově si myslím, že tento díl má dětem představit sílu osobního kouzla, přetvařování, předsudků a touhu po moci s lehkou dávkou magických triků. Jak se s prohnanými dospělými popasovat se ale dozvíme až v dalším díle, jelikož zde máme velmi kvalitně připravenou půdu pro další díl.
Prostor dostává stará-nová postava z prvních dílů i velmi pomalu se rozvíjející vztah dvou hlavních hrdinů. Zde se mi trochu nechce věřit, že vzhledem k věku postav, by to bylo tak nevinné a nesmělé, ale pro změnu je vlastně milé číst něco takového.

16.08.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

První info: NEčtěte anotaci! Fakt, budete víc zírat, budete v šoku, ale náramně si to užijete.

Kniha se hemží spoustou sexy borců s pekáčem buchet. A to tak moc, že člověk přemýšlí, jak vůbec můžou poznat, kdo je sexy, když tam neexistuje nikdo průměrného vzhledu, natož pak nějaký kyprý člověk.
Docela dlouho mi trvalo si zvyknout na svět. Představa půl víly, která si dělá selfie s andělem, který čístí záchod je divná a zároveň skvělá. Protože proč by nemohli fantasy bytosti žít v našem světě a mít normální povinnosti a zábavu jako obyčejní smrtelníci?
Když už jsme u bytostí. Je to fantasy, to ano, ale tolik různých ras je možná až příliš a nejspíš by stálo za to některé vynechat. Stejně mají všichni pekáč buchet a jsou jak přes kopírák :D.

Děj obsahuje několik dech vyrážejících zvratů (znova připomínám, nečtěte anotaci!), stejně tak i několik běžných scénářů známých už z tolika knih vydaných před touto.
SPOILER
Proč prostě obyčejná holka bez moci nemůže zůstat obyčejná a musí z ní být super nadupaná hrdinka, která svou mocí předčí i samotného krále víl? - Kdo by to čekal, že?
KONEC SPOILERU

Co považuji za top strop z knihy jsou emoce, vztahy a celkově vývoj postav. Postupné odhalování, jak moc různých cest vede k vyrovnání se se smrtí blízké osoby, jak krátká cesta vede k emočnímu zhroucení, možná až k depresím. Co žene lidi k pomstě a nenávisti. Jaký vliv má na člověka moc a jak ji bude využívat ve společnosti. Jak silné může být pouto přátelství a jakou moc mají tajemství. Tohle všechno dokáže autorka podat tak bravurně - ne nijak složitě, ale ani ne plytce.

Celkově i přes několikrát nadzvednuté obočí (Další sexy borec?, Jak teda sakra funguje magie?...) se mi kniha četla skoro sama. Příběh jsem si naprosto užila a celkově to prostě nějaký smysl dává a úplně nelogické skoky zde nejsou. K rychlému čtení napomáhají i krátké kapitoly. A epilog je vyloženě za trest, když není po ruce další díl, protože tolik vyvolaných otázek na poslední stránce a půl?

09.08.2021 5 z 5

Tokijský ghúl 7 Tokijský ghúl 7 Sui Išida (p)

Příběh neskutečné proměny hlavního hrdiny. Ze stránek číší obří zoufalství, ať už ze strany Kanekiho, nebo partičky, co se ho vydala zachránit.
Ač Jasona považuji opravdu za šílence, krásně posloužil ukázce toho, že nezáleží na tom, zda jste člověk nebo ghúl - obě rasy mají své zmetky a své kladné hrdiny. Tím se stále točíme kolem otázky: Kdo může za tu nevraživost? Opravdu jsem zvědavá, zda mi autor na ni odpoví.
Jediné, nad čím stále kroutím hlavou jsou ty počty mrtvých... přijde to jenom mě, nebo by tímhle tempem mělo brzo dojít k vymření jak tokijských ghúlů, tak vyšetřovatelů? Máme nějaké hlavnější postavy, co vše přežijí a pak řadu řadových, bezejmenných, vojáků, kteří padají jak hrušky ze stromu. Je to vcelku úsměvné, ale kvalitu díla to nijak nesnižuje.

09.08.2021 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Princezna Eadlyn je postava vhodná na profackování. Určitě je velmi schopná a pracovitá, ale co se týká povahy, tak má nosánek až nesmyslně vzhůru. Takže její výlevy byly pro mě opravdu náročné, až jsem si občas říkala, jestli už na to nejsem moc stará.
Velké plus v knize dávám za její tempo a čtivost. Děj nám rychle plyne, o zvraty není nouze a o řádku pěkných borců už vůbec ne. Ti naproti Eadlyn jsou o mnoho zajímavější.
Co musím uznat, autorka si opravdu pohrála s charaktery postav a každý je dost jedinečný a jiný. Dostali jsme i nějaký charakterový posun - obzvláště pak u samotné princezny.
Závěr knihy byl dost šokující a já na posledních stránkách dostala pocit, že si k hlavní hrdince možná i najdu cestu. Uvidím, co představí poslední díl, který si nenechám ujít. Dcera se nese na podobné vlně jako trilogie Selekce a rozhodně doporučuji mladým (začínajícím) čtenářkám.

04.08.2021 4 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Po dočtení třetího dílu jsem byla docela dost překvapená. Původně jsem ani nechtěla v knihách od Aaronovitche pokračovat, protože číst 30x na 300 stránkách spojení "pozdně viktoriánský styl" není opravdu pro mě. Teď jsem ale ráda, že jsem tomu dala ještě šanci.
Autor si stále drží svůj styl, takže máme děj prodchnutý názvy milionů ulic, popisů architektury a dalších pro děj irelevantních vycpávek. Pro milovníky Londýna (nebo pro ty, co Londýn znají) asi vítané části, pro mě absolutně nezáživné, jelikož abych se v těchto pasážích aspoň trochu zorientovala, potřebovala bych mít neustále zapnutý street view na mapách.
Děj této knihy mi neskutečně sedl, měla jsem pocit, že na mě autor nechrlí tolik různých jmen (a vycpávek o architektuře) a držel se jen jednoho vyšetřování. Dále mě zaujalo spojení s FBI, kdy jsme mohli sledovat rozdíly v přístupu Ameriky a Anglie.

(SPOILER) No a myšlenka lidí kompletně žijících v podzemí, jak mají vše promyšlené, aby přežili, tak to se autorovi opravdu povedlo.
(KONEC SPOILERU)

Takže ve výsledku se mi kniha četla dobře a dám tedy šanci dalším dílům, jelikož mě opravdu začíná zajímat, kdo je Muž bez tváře - očividně hlavní padouch, který se bude prolínat a otírat o dílčí případy v celé knižní sérii.

29.07.2021 4 z 5

World of Warcraft: Kronika 1 World of Warcraft: Kronika 1 Chris Metzen

Tato kniha je skvost. Ty ilustrace jsou opravdu nádherné. Co se týká obsahu knihy, největší přínos vidím v osvětlení, jak vlastně vznikl nejen Azeroth, ale celý vesmír.
Kdo nechce pročítat tu hromadu knížek okolo světa WoW, ale zajímá ho jen ta historie a fakta, tato kronika je určitě dobrá investice (i když připravit se o třídílný příběh Válek prastarých je dle mého škoda, v kronice je shrnut asi do tří stránek).
Myslím, že i fanouškům her tato kniha přinese hodně (mě rozhodně přinesla). A navíc je to prostě skvost, který se ve Vaší knihovně bude vyjímat.
Takové menší mínus je ta hromada jmen (mnohdy nevyslovitelných), ale to už je riziko takovýchto děl a člověk s tím musí počítat.

29.07.2021 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Pátý díl nás zavede do pouště a seznámí nás se všemi nástrahami a strastmi, které v ní číhají. Nechybí zde ani pořádná dávka napětí a pár zástav srdce (ten závod!).
Hlavní hrdinové nám dospívají a připravují se na své budoucí role. Líbí se mi krásně popsaný vstup do dospělosti, kdy se míchá nejistota, jestli vše zvládnou s jasnými ukázkami toho, že jsou připravení se osamostatnit. Celkově mám na knihách od Flanagana ráda, jak umí nastínit mladým lidem dilemata a strasti dospívání a že z nich vždy vede cesta ven.
Co se týká charakterů postav, ty se nám ale výrazně nemění. Velký, bezelstný a silný Horác je stále velký, bezelstný a silný Horác. Otázka zní, jestli je to dobře, nebo špatně? Při prvním čtení této série v roce 2009 mě upřímně tato otázka ani ve snu nenapadla. Teď, o 12 let později, už asi nějaký ten vývoj postav potřebuji. Každopádně čtu knihu pro děti a mládež a s tím se pojí i jistá přímočarost.
Opět tedy doporučuji, tato série si opravdu to vychvalování zaslouží.

26.07.2021 5 z 5

Tokijský ghúl 6 Tokijský ghúl 6 Sui Išida (p)

Už podle rekapitulace na začátku knihy jsem nabyla dojmu, že se jedná o jakýsi úvod k dalšímu strhujícímu ději. A opravdu. To, co se v tomto díle odehrává mi doslova vyrazilo dech.
Velmi oceňuji vysvětlení ohledně ghúlých drápů. Dále mě mrazí, jak autor dokázal ze zdánlivě bezvýznamné osoby (kterou hned v prvním svazku nechá umřít) udělat tak důležitý prvek, který spustil všechno dění a stále se na ní nabalují nové a nové zvraty.
Tento svazek je opravdu nabitý napětím až k prasknutí a nezbývá nic jiného, než si přečíst další díl, protože život Kanekiho se opravdu hodně zkomplikoval.

26.07.2021 5 z 5