Příliv temnoty

Stormwind je zničen Hordou. Zbytky utečenců vedené rytířem Lotharem prchají do Lordaeronu, aby všechny obyvatele tohoto kontinentu varovali před hrozbou, která stojí před branami. Podaří se králi Terenasovi ustanovit Alianci nejen lidí, ale i elfů a trpaslíků, aby se nájezdu Hordy ubránila? Vrátí ork Orgrim Doomhammer, svému lidu čest, již ztratil už na rodném Draenoru, když podlehl volání po moci, a vybojuje mu zemi, ve které by mohl pokojně žít? A co plánuje zrádný černokněžník Gul’dan společně se svým dvouhlavým pomocníkem, ogrem Cho’gallem? Pokusí se vyrvat Orgrimovi moc nad Hordou a pokusí se ji získat zpět do vlastních rukou?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/68904/priliv-temnoty-Jei-68904.jpg 3.9152

World of WarCraft 3.

Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Tides of Darkness, 2007

Kniha Příliv temnoty

Pan_Skala
30.12.2018

Potom co jsem se v předchozí části série dozvěděl jak vznikla Horda tak tady zase šlo o vznik Aliance. Pravda je, že někdo kdo by nevěděl nic o světě Azerothu tak by byl nejspíše ztracen v množství jmen a názvů. I tak jsem se sám občas ztrácel nebo byl spíše zmaten. Ve výsledku se to dalo číst celkem v pohodě, ale prostě tomu chyběla nějaká nástavba, která by z toho dělala perfektní knihu.

NemmamSlov
31.07.2018

Dalsi fenomenalny pribeh zo sveta Warcraftu. Aj ked je to poctate len prepis hry Warcraft 2, stale ponuka fanusikom tochto sveta nejaku zaujimavost. Oblubil som si hlavne Khadgara, ludskeho carodeja a tesim sa na dalsi diel, ktory by mal pokracovat v slapajach tochto hrdinu. Warcraft hru som si vzdy kupoval hlavne kvoli pribehu a knizne podoby su pre mna skvelim doplnenim tohto nekonecneho pribehu. Moj respekt ma cely Blizzard a aj spisovatelia. Za Hordu zivot polozim!!!

SimaX
16.05.2018

Tuto knihu jsem zvolil jako treti dil cele serie. Tento autor mi proste nejak nesedi, nemohl jsem se do knizky moc zacist a to melo i za nasledek mensi pozitek. Tak jako tak do lore Warcratu je urcite dulezita.

Svářeč
02.01.2018

Knihy kopírující příběh nějaké PC hry většinou končí přinejlepším jako šedý průměr. Příliv temnoty je mezi nimi hrdou výjimkou. Hra Warcraft II: Tides of darkness vyšla přeci jen v roce 1995, což je raný pravěk počítačových her. Starší hráči si tak nostalgicky zavzpomínají na časy, kdy na svých prehistorických sestavách proháněli primitivní 3D figurky, mladší generace, odkojená World of Warcraft se zase přiučí něco o historii svého světa. Obyčejní, hrou nepolíbení čtenáři fantastiky dostanou nadprůměrnou epickou fantasy. Po slabším rozjezdu není nouze o pořádné bitvy, krev ani odťaté údy - akce je hodně a je to dobře, protože ji Rosenberg opravdu umí. Na rozdíl od vytváření postav, kterých je taky hodně, ale v tomto případě to je spíš na škodu, jelikož jsou nedotažené, z příběhu mizí a ne vždy se opět objevují, podle toho, jak se to autorovi hodí. Jedinou výjimkou je asi-záporák Orgrim Doomhammer. Je to škoda, protože jinak se to čte opravdu dobře. Jako by to psal úplně jiný člověk než ten, co vyplodil super nudný Starcraft: Královna čepelí. Suma sumárum, klady převažují nad zápory. 80% je tak akorát.

Israha
02.08.2016

Válečná fantasy ze světa Warcraftu, která je čtivá, dynamická a má výborný spád, takže se čte skoro jedním dechem. A právě ten rychlý spád je zároveň i jejím největším nedostatkem. Všechno se děje moc rychle a uspěchaně, žádná dějová linie nemá čas a prostor se pořádně rozvinout, o charakterech postav ani nemluvě (paradoxně jediný jakýs takýs vývoj prodělávají orkské postavy). Události v knize okolo čtenáře prostě tak nějak "prohučí", pak je konec, všechno dobře dopadlo, ale nějaké konkrétní kapitoly v paměti příliš dlouho nezůstanou. Warcraftům od Knaaka či Golden tato knížka konkurovat nemůže a v celé sérii ji považuji za jednu z nejslabších. I tak ale pro fanoušky Warcraftu a jednodušší fantasy obecně dobrá zábava.

Ianrou
26.05.2016

První knihou ze světa WOW co jsem přečetl byl Zrod Hordy, která mě nadchla a vzbudila zájem o celou sérii. Tato kniha jí bohužel nesahá ani po kolena. Příběh je velmi jednoduchý, přímočarý a dokonale předvídatelný. Občas má i světlejší chvíle, ale jinak jsem jí přečetl bez zájmu.

karel3856
13.01.2015

Knihu jsem četl po trilogii Válka prastarých. Byla velmi osvěžujícím kouskem, kde postavy zase uvažují a nespoléhají se pouze na náhodu. Příliv temnoty je velice čtivý a rozhodně zachycuje zajímavý kus historie světa Warcraftu. Jediný nedostatek je prostor, který měl autor pro tolik důležitých událostí. Období, které kniha popisuje, by si zasloužilo 2x možná i 3x tolik prostoru.

chabin
26.08.2014

Paráda! Dramatický začátek vtáhne do děje. Škoda jen, že Aaron přeskočí několik okamžiků, které se odehrají mezi koncem "Zrodu Hordy" a začátkem "Přílivu Temnoty." Konec trošku slabší a možná uspěchaný. Rozhodně z něj mohl autor vytěžit trochu víc. Každopádně se těším na další díl.... sláva vítězům a čest poraženým...

herní adaptace Warcraft draci magie

Aaron Rosenberg